در دانشگاه شهید باهنر کرمان رخ داد؛

معرفی ۹ عضو هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان در بین ۲% دانشمندان برتر جهان

۹ استاد از ۶۰۵ عضو هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان در جمع ۲% برتر دنیا در سال ۲۰۱۹ قرار گرفتند و همچنین دو استاد از این ۹ عضو هیئت علمی در جمع ۲% دانشمندان برتر دنیا در بازه ۶۰ ساله نیز قرار گرفتند.

یکی از اعضای هیت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان در گفتگو با خبرنگار علم وفناوری از قرار گرفتن نام برخی از این اعضا در لیست دانشمندان برتر جهان گفت: بر اساس داده های استخراج شده از پایگاه اسکوپوس، لیست 2% دانشمندان برتر دنیا اعلام شد و این لیست در دو عنوان فهرست نام دانشمندان برتر جهان را ارائه کرده است .

وی افزود:  در فهرست اول دانشمندان برتر طی بازه 60 ساله (1960 تا 2020) و فهرست دوم تنها بر اساس سال 2019 معرفی و عنوان شده اند، فهرست دانشمندان 2% برتر توسط محققان دانشگاه استنفورد با بررسی و ارزیابی استنادات داده‌های پایگاه اسکوپوس ارائه شد و اسامی 160 هزار محقق و پژوهشگر در ۲۲ رشته موضوعی و ۱۷۶ حوزه تخصصی بر اساس شاخص‌های استنادی استاندارد طبقه‌بندی گردید.

این عضو هیئت علمی عنوان کرد:  ارزیابی و انتخاب این محققان براساس شاخص کامپوزیت C و معیارهای شش گانه از جمله؛ شاخص هارش، شاخص هارش اصلاح شده بر اساس ارجاعات همکاران، تعداد کل ارجاعات به مقالاتی که محقق تک نویسنده بوده، تعداد کل ارجاعات،. تعداد کل ارجاعات به مقالاتی که محقق اسم اول آخر و یا تک اسم بوده، تعداد ارجاعات به مقالاتی که محقق اسم اول یا تک اسم بوده است.

این دانشمند ابراز کرد: 9 استاد از 605 عضو هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان در جمع 2% برتر دنیا در سال 2019 قرار گرفتند و همچنین دو استاد از این 9 عضو هیئت علمی در جمع 2% دانشمندان برتر دنیا در بازه 60 ساله نیز قرار گرفتند.

وی اسامی و رشته های این 9 دانشمند برتر دانشگاه شهید باهنر کرمان را نام برد و گفت: دکتر محمد علی طاهر (دانشکده شیمی)، دکتر حسین نظام آبای پور (دانشکده فنی و مهندسی بخش برق)، دکتر عبدالحسین همتی سراپرده (دانشکده فنی و مهندسی بخش مهندسی نفت)، دکتر محمد رنجبر همقاوندی (دانشکده فنی و مهندسی بخش مهندسی معدن)، دکتر اسماعیل دره زرشکی (دانشکده فنی و مهندسی بخش مهندسی مواد و متالوژی)، دکتر علی محبی (دانشکده فنی و مهندسی بخش مهندسی شیمی)، دکتر علیرضا سعیدی (دانشکده فنی و مهندسی بخش مهندسی مکانیک)، دکتر مجید محمودآبادی (دانشکده مهندسی کشاورزی بخش مهندسی علوم خاک)، دکتر محمد ذونعمت کرمانی (دانشکده مهندسی کشاورزی) از برترین ها سال 2019 شناخته شده اند.

این عضو هیئت علمی باهنر اذعان کرد: در بین 9 دانشمند برتر دانشگاه شهید باهنر کرمان، 6 نفر از دانشکده فنی و مهندسی، 2 نفر از دانشکده کشاورزی و یک نفر نیز از دانشکده شیمی هستند که شایان ذکر است  دکتر طاهر و دکتر نظام آبادی پور در لیست 2% دانشمندان برتر بازه 60 ساله نیز قرار دارند.

وی تاکید کرد: دانشگاه شهید باهنر کرمان یکی از دانشگاه های مادر کشور و بزرگ ترین دانشگاه جنوب شرق کشور به شمار می آید که بیشترین دانشمند را به خود اختصاص داده است.

 

انتهای پیام/طهماسبی

 

 

 

زمان انتشار: جمعه ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷:۲۷

شناسه خبر: 94578

مطالب مرتبط :
داروی آرتریت توسیلیزوماب مرگ و میر ناشی از کووید۱۹ را کاهش می‌دهد/ بعد از دگزامتازون، این مهمترین درمان است

محققان کالج امپریال لندن گزارش کردند؛

داروی جدید مرگ و میر کووید۱۹ را کاهش می‌دهد/ بعد از دگزامتازون، این مهمترین درمان است

بر اساس نتایج یک مطالعه روز پنجشنبه، که متخصصان از آن به عنوان تحول "مهیج" استقبال کردند، گزارش شد: داروی آرتریت توسیلیزوماب خطر مرگ بیماران مبتلا به کووید۱۹ شدید را کاهش می‌دهد.آنها می گویند: بعد از دگزامتازون، این مهمترین پیشرفت در درمان کووید است که در کاهش مرگ و میر تأثیر دارد.

گلپایگان

مسئول معاونت بسیج علمی ناحیه گلپایگان خبر داد؛

افتتاح پژوهشکده علمی تحقیقاتی«روحانی شهید سیدحسن یاسینی» / آغازی هدفمند با شناسایی مسائل صنایع گلپایگان

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، پژوهشکده علمی تحقیقاتی «روحانی شهید سیدحسن یاسینی» پایگاه مقاومت بسیج حضرت امیرالمومنین(ع) گلپایگان افتتاح و رسماً آغاز به کار کرد.

دستگاه تراز قله‌بر توسط دانشجویان دانشگاه فنی شهید مهاجر اختراع شد

اولین نمونه در نوع خود است؛

دستگاه تراز قله‌بر توسط دانشجویان دانشگاه فنی شهید مهاجر اختراع شد

دستگاه تراز قله‌بر یک کنترلر برای جلوگیری از خسارات و آسیب‌های مکانیکی در قله‌بر واحد‌های سنگ‌بری با تلاش سه نفر از دانشجویان الکترونیک، برق و قدرت دانشگاه فنی شهید مهاجر اصفهان طراحی و تولید شد. این دستگاه که مراحل انتهایی ثبت اختراع را می‌گذراند اولین نمونه در نوع خود است که با دقت بالایی از این مشکل جلوگیری می کند.

۲۱

مسئول بسیج علمی میناب:

ارتقا سطح علمی کشور مدیون تلاش دانشمندان ایرانی است

مسئول بسیج علمی میناب گفت: ارتقا سطح علمی کشور مدیون تلاش دانشمندان ایرانی است.

همتی

نخبه علمی استان کرمان مطرح کرد؛

سهم بودجه تحقیقات علمی تنها ۰.۵% تولید ناخالص ملی است / با تغافل در برنامه های توسعه نمی توان حرکت بزرگ جهاد علمی را رقم زد

عبدالحسین همتی گفت: بودجه کمی در بحث پژوهشی کشور داریم و سهم بودجه پژوهشی کشور هم اکنون ۰.۵% تولید ناخالص ملی هست، در حالیکه در برنامه های سوم، چهارم و پنجم توسعه قرار بود سهم بودجه پژوهشی به ۳% برسد و در برنامه ششم توسعه به ۴% برسد، سهم بودجه پژوهشی کشور های پیشرفته بسیار بیشتر از ایران است، به طور مثال چین ۲%، آمریکا ۲/۸%، فرانسه ۳/۳%، کره جنوبی ۶.۳% و آلمان ۳/۹% از تولید ناخالص داخلی خود را به امور پژوهشی اختصاص می دهند.

دکتر رستم نیا

استاد دانشگاه مراغه در لیست یک درصد دانشمندان برتر دنیا قرار گرفت

دکتر صادق رستم نیا، عضو هیات علمی گروه شیمی دانشکده علوم پایه دانشگاه مراغه با رتبه علمی استادی جزو یک درصد دانشمندان پر استناد شیمی دنیا انتخاب شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب