بازدید رئیس سما استان تهران از مدارس سما رودهن

دبیر شورای هماهنگی و نظارت و رئیس سما استان تهران از امکانات مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران، رئیس سما استان تهران پس از بازدید از امکانات سما رودهن و دیدار و گفتگوی صمیمانه با معلمان وکارکنان این حوزه، با حضور در دانشگاه آزاد واحد رودهن با حسن شهرکی پور رئیس واحد،  رئیس اداره آموزش و پرورش بخش رودهن، ریاست آموزشکده و مدارس سما، هیات رئیسه دانشگاه و کلیه کارکنان سما در بخش های مختلف جلسه ای را برگزار کردند.

حسن شهرکی پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن ضمن خیرمقدم و تبریک ایام الله دهه فجر گفت: در اغلب جوامع امروزی، آموزش و پرورش جز ابزارهای مهم تحقق اهداف و مقاصد اجتماعی به شمار می‌رود و انتظار می‌رود که موجبات رشد و توسعه اجتماعی، سیاسی و اقتصادی جامعه را فراهم سازند و پاسخ گویی به این انتظارات دامنه گسترده‌ای از کارکردها را برای آموزش و پرورش بوجود می‌آورد.

وی افزود: آموزش و پرورش می‌تواند منشأ تغییرات اجتماعی نیز باشد. هر جامعه دستخوش تغییر و دگرگونی است. در اغلب جوامع ، تغییر با پیشرفت مرتبط تلقی شده و از آموزش و پرورش انتظار می‌رود که جامعه را در نیل به پیشرفت یاری رساند. گسترش آموزش و پرورش و اهمیت یافتن دانش فنی و تخصصی در دوره‌های بازسازی و توسعه جامعه ، می‌تواند به پیدایی نخبگان جدید ، و در نتیجه ، به تحول در سلسله مراتب قدرت و منزلت منجر شود.

شهرکی پور ضمن قدردانی از زحمات کارکنان و بویژه معلمان سما، با تاکید بر دو محور کیفیت و کمیت از در اختیار گذاشتن تمامی امکانات کارگاهی و آزمایشگاهی واحد در راستای آموزش هر چه بهتر خبر داد و تصریح کرد: امیدوارم در آینده نزدیک شاهد برگزاری حضوری کلاس های آموزشی در پایه های اول و دوم باشیم.

حشمتیان رئیس سما و دبیر شورای هماهنگی و نظارت استان تهران نیز ضمن گرامیداشت دهه فجر و ابراز خوشنودی از حضور در جمع فرهنگیان واحد رودهن گفت: ما همه امانتداریم، زیرا دانش آموزان بالاترین ثروت جامعه و بالاترین نوع امانتی است که مردم در اختیارمدرسه می گذارند و امیدوارم از این حیث امانت داران خوبی باشیم.

وی افزود: در راستای آموزش و پرورش ما باید سه نکته مهم و اساسی را همیشه مد نظر قرار دهیم که عبارتند از باور، برنامه و بهره و ما باید باور داشته باشیم که این امانت را باید درست تحویل گرفته و به معلمی عشق بورزیم و در قدم دوم برای آن برنامه داشته باشیم تا جامعه بهره لازم را از آن ببرد.

حشمتیان خاطرنشان کرد: معلم محور تحول در جامعه است و تمام کرسی های مدیریتی ما در جای جای مملکت از همین نیمکت های مدارس ایجاد شده  است  بایددراجرای سند تحول بنیادین وسیاست های ابلاغی بتوانیم  بااعتقاد قلبی وقدم موثر وقلم پژوهشی درتحقق اهداف تعلیم وتربیت دانش آموزان عزیز کوشا باشیم .

رئیس سازمان سما استان تهران گفت: بنده از تمامی عزیزان استدعا دارم همه با هم کمک کنیم که مدارس سما رشد کنند و با تشکیل اتاق های فکر اعم از تمامی صاحب نظران و کارگروه های تخصصی در تمامی حوزه های آموزشی، فرهنگی و پژوهشی  تشکیل شود .

حشمتیان از همسان سازی برای آموزش در تمامی مدارس خبر داد و گفت: برای حرکت در این مسیر هدفمند،  محیط شاداب با  تجهیزات کافی ، محتوای مناسب و استفاده از  نیروی های مجرب و متخصص از جمله مسائلی هستند که باید مد نظر باشند تا به منزلگاه مقصود برسیم.

وی درپایان گفت باتوجه به ظرفیت موجود در این منطقه، تقویت دانشکده مهارتی وایجاد مدرسه مهارتی وهنرستان ها مورد انتظار است وبرنامه ریزی معاونت سما براساس سیاست کلی (هدایت ،حمایت ،نظارت) در جهت توسعه کمی وتقویت کیفی میباشد که از خرد جمعی شورای هم اندیشی وکارگروه های تخصصی میباشد

در ادامه خانم رستمی رئیس اداره آموزش و پروش بخش رودهن گفت:  مدارس سما رودهن با قدمت زیادی که دارند به عنوان برند در شرق استان تهران شناخته می شوند و یکی از امتیازات  مدارس سما واحد رودهن  این است که ما سرمایه عظیم نیروی انسانی در اختیار داریم و خوشبختانه تاکنون کوچکترین گزارشی مبنی بر کم کاری معلمان ارائه  نشده است و با توجه به ایام کرونا بیشترین تولید محتوا در سطح استان تهران نیز مربوط به مدارس سما رودهن می باشد.

وی افزود: نگاه معلمان مدارس سما رودهن نگاهی عاشقانه به دانش آموز است و بیشترین قبولی ما در کنکور نیز همین دانش آموزان سما می باشند. 

 لازم به ذکر است در پایان این جلسه از نوه دانشمند هسته ای کشورمان شهید فخری زاده که از دانش آموزان مدارس سما واحد رودهن هستند تجلیل و مقرر شد این مدرسه به نام شهید فخری زاده تغییر نام داده شود./ انتهای پیام

زمان انتشار: جمعه ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶:۵۲

شناسه خبر: 94585

مطالب مرتبط :
اختتامیه پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری

مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی کشور:

گفتمان سازی علمی و ترویج فرهنگ پژوهش برای رسیدن به مرجعیت علمی، راهبرد اصلی سازمان بسیج علمی است

سردار رحیمی: گفتمان سازی علمی و ترویج فرهنگ پژوهش برای رسیدن به مرجعیت علمی راهبرد اصلی سازمان بسیج علمی است. پیشرفت علمی و رفع نیاز‌های کشور و توسعه تمدن اسلامی، مستلزم تقویت و راه‌اندازی مراکز علمی، حمایت و پشتیبانی از مبتکرین و مخترعین است.

ستاد

طرح و برنامه هفته پژوهش معاونت علمی استان تهران اعلام شد،

برگزاری هفته پژوهش امسال با یاد دانشمند علمی، شهید محسن فخری زاده / رونمایی از تندیس شهید فخری زاده

هفته پژوهش امسال با قوت بیشتری با یاد شهید فخری زاده واجرای چندین عنوان برنامه متنوع ازسوی معاونت علمی پژوهشی استان تهران برگزارخواهد شد.

ی

پیام تبریک مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی ایلام بمناسبت روز دانشجو

شانزدهم آذر نماد بیداری و آرمانخواهی است

مسئول سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری استان ایلام با صدور پیامی ، فرا رسیدن شانزدهم آذرماه " روز دانشجو " را تبریک گفت .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب