مخترع محلول ضدعفونی کننده بر پایه آب:

با حمایت بسیج علمی توانستیم به تولید انبوه برسیم/صادرات محصول را در برنامه داریم

دکتر عدل محلول ضدعفونی کننده بر پایه آب را تولید کرده که برخلاف ضد عفونی کننده های بر پایه الکل موجب خشکی پوست دست نمی‌شود و ماندگاری آن تا چهار ساعت بر روی سطوح است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ علیرضا عدل دانشجوی دکتری شیمی آلی، بسیجی ۳۱ ساله از استان قزوین که موفق به تولید محصول ضدعفونی کننده دست و سطوح بر پایه آب شده است.

دکتر عدل در خصوص ترکیبات این ضدعفونی کننده گفت: محصول ضدعفونی بر پایه آب از سه ترکیب موثره که یکی نمک با ماندگاری ۴ ساعت و باعث سریع اثر شدن محصول می‌شود و ترکیب دیگر آن به نام هیدروژن پروکتال و هیدرو پروفیل الکل برای پایداری محصول است. 

وی افزود: این محصول تنها محصولی است که در استان قزوین کد آی آر سی(irc) گرفته است که بر پایه آب تولید شده و تفاوت آن با ضدعفونی کننده های با پایه الکل در این است که برخلاف الکل موجب خشکی پوست دست نمی‌شود و به جای ماندگاری یک ساعته، چهار ساعت بر روی سطوح ماندگاری دارد.

این نخبه بسیجی می‌گوید: زمانی که کرونا شیوع پیدا کرد بنا به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند همه به صورت جهادی پای کار بیایند ما نیز در راستای عمل به دستور ایشان اقدام به تولید ماده ضدعفونی کننده کردیم، الان با گذشت ۶ ماه از فعالیت خود یک گروه ۶ نفره دکتری شیمی و عمران شرکتی را راه اندازی کردیم که استارت تولید حدود ۲۴ محصول را زده‌ایم.

علیرضا عدل ضمن تشکر از حمایت های سرهنگ مهدی برزگر معاون علمی پژوهشی استان قزوین گفت: از زمانی که دانشجوی دکترای شیمی شدم حمایت های مالی و معنوی او باعث شد که من بتوانم به این موفقیت دست یابم.

وی بیان کرد: قبل از انقلاب هیچ حمایتی از فعالان عرصه علم و فناوری انجام نمی‌شد اما بعد  انقلاب حمایت زیادی شده که جوانان و حتی من به این موفقیت برسم که بتوانم با چند نفر کار پژوهشی انجام بدهم و به کشور خود خدمت کنم.

این نخبه بسیجی گفت: همه رشته های علمی به نوعی در معرفی انقلاب اسلامی با پیشرفت های چشمگیری که داشتند تاثیر گذاراند، به نظر من همین رشته شیمی و پیشرفت های آن خود معرفی انقلاب اسلامی به نسل جوانان امروز و فردا است.

وی در خصوص حمایت های بسیج نسبت به دوستان بسیجی‌اش عنوان کرد: سازمان بسیج علمی از مهندس حسینی و مهندس ملکی که سولفات مس دارویی و گوگرد مایع تولید کردند حمایت شایانی داشته و همچنین بنده نیز در خصوص سولفات آهن با آنها همکاری دارم که با حمایت بسیج و سپاه توانستیم به تولید برسیم. و در حال حاضر در دانشگاه خود برروی محصول ترکیبات دارویی کار می‌کنم و مدیرعامل مجموعه نیز هستم.

دانشجوی دکتری شیمی آلی با بیان اینکه از خانواده شهیدان دوران انقلاب است گفت: من بزرگ شده خانواده مذهبی هستم و همان گونه که پدر و مادر مرا با انقلاب آشنا کردند بر خود وظیفه می‌دانم که فرزندان خود را با این انقلاب و دستاوردهای آن آشنا کنم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 94590

مطالب مرتبط :
جشنواره

یک طرح از ۷ طرح رسیده به جشنواره جهادگران علم و فناوری پذیرفته شد

مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی چهارمحال و بختیاری گفت: از هفت طرح نخبگان بسیجی چهارمحال و بختیاری ، یک طرح در جشنواره جهادگران علم و فناوری پذیرفته شد.

اختتامیه پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری

مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی کشور:

گفتمان سازی علمی و ترویج فرهنگ پژوهش برای رسیدن به مرجعیت علمی، راهبرد اصلی سازمان بسیج علمی است

سردار رحیمی: گفتمان سازی علمی و ترویج فرهنگ پژوهش برای رسیدن به مرجعیت علمی راهبرد اصلی سازمان بسیج علمی است. پیشرفت علمی و رفع نیاز‌های کشور و توسعه تمدن اسلامی، مستلزم تقویت و راه‌اندازی مراکز علمی، حمایت و پشتیبانی از مبتکرین و مخترعین است.

اختراع کوله پشتی ضد ردیاب

توسط مخترع جوان ایلامی؛

اختراع کوله پشتی ضد ردیاب

کوله پشتی هوشمند با قابلیت تولید برق و جلوگیری از ردیابی توسط پیمان کولیوند اختراع شده است.

عزت و اقتدار در سایه انقلاب اسلامی

مسئول خط تولید شرکت فناوری هوشمند پردازش ارتباطات راگا:

عزت و اقتدار در سایه انقلاب اسلامی

مسئول خط تولید شرکت فناوری هوشمند پردازش ارتباطات راگا بیان کرد: در سایه پیروزی انقلاب اسلامی موفق به تولید دستگاه‌های جی پی یو و اکسترنال پاور شدیم که با رهایی از وابستگی‌ها به عزت و اقتدار رسیدیم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب