مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی کشور:

گفتمان سازی علمی و ترویج فرهنگ پژوهش برای رسیدن به مرجعیت علمی، راهبرد اصلی سازمان بسیج علمی است

سردار رحیمی: گفتمان سازی علمی و ترویج فرهنگ پژوهش برای رسیدن به مرجعیت علمی راهبرد اصلی سازمان بسیج علمی است. پیشرفت علمی و رفع نیاز‌های کشور و توسعه تمدن اسلامی، مستلزم تقویت و راه‌اندازی مراکز علمی، حمایت و پشتیبانی از مبتکرین و مخترعین است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران، سردار مهدی رحیمی مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی کشور در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری، ضمن ارائه گزارش کامل از طرح‌ها و اقدامات بسیج علمی و پژوهشی، تأکید کرد: گفتمان سازی علمی و ترویج فرهنگ پژوهش برای رسیدن به مرجعیت علمی راهبرد اصلی سازمان بسیج علمی است.

سردار رحیمی گفت: تا کنون۲۱۰۰۰ نفر در راستای پیشرفت و توسعه علمی و پژوهشی بسیج، مورد حمایت سازمان بسیج قرار گرفته‌اند.

وی تشریح کرد: پشتیبانی و تجاری‌سازی طرح‌های فناورانه، ایجاد روحیه جهادی و خودباوری بین جوانان، جهش تولید، حمایت از مخترعین و دانشوران و معرفی توانمندی بسیجیان از اهداف مهم این سازمان است.

 سردار رحیمی خاطر نشان کرد: پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری، فرصتی برای تحقق باور"ما میتوانیم" بود و یقینا در شمار رویداد‌هایی است که کارآمدی حداکثری جوانان را به نمایش گذاشته است.
وی با بیان اینکه محصولات و طرح‌های ارائه شده در این نمایشگاه، تولیدات بومی هستند، افزود: در مجموع، ۱۰ کمیته برای ارزیابی طرح‌ها منتخب شده‌اند و در کل ۳۵۶ طرح در ۸ حوزه از سراسر کشور به نمایشگاه ارائه شده است که ۱۵۴ طرح از بین آن‌ها برگزیده شدند.


سردار رحیمی، تجلیل از مخترعین و طرح‌های برگزیده را نشانه اهمیت جهاد علمی برای بسیج و مردم دانست و ادامه داد: طرح‌های ارائه شده به این نمایشگاه، در حوزه‌های پزشکی، مهندسی و علمی است.


مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی افزود: برای پیشرفت علمی و رفع نیاز‌های کشور و توسعه تمدن اسلامی، به چرخه علم و فناوری، تقویت و راه‌اندازی مراکز علمی، حمایت و پشتیبانی از مبتکرین و مخترعین، احساب حل مسائل بومی و منطقه‌ای، نیاز داریم.

 در پایان مراسم اختتامیه، صاحبان طرح ها و ابتکارات برگزیده با حضور خانواده معزز شهیدان والامقام علمی احمدی روشن و علیمحمدی، تقدیر شدند./ انتهای پیام

خبرنگار: ف. خانی
 

زمان انتشار: جمعه ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۹:۵۸

شناسه خبر: 94592

مطالب مرتبط :
اختراع نمایشگر چند منظوره در شناورهای دریایی

مخترع نمایشگر چند منظوره در شناورهای دریایی:

اگر تحریم نبود پیشرفتی هم نبود

نمایشگر چند منظوره در شناورهای دریایی نمونه‌ای از اختراعات مبتکر ایرانی است که با دور زدن تحریم‌ها و تکیه بر علم و دانش خود به آن دست یافته‌ است.

تولید محلول ضدعفونی کننده بر پایه آب

مخترع محلول ضدعفونی کننده بر پایه آب:

با حمایت بسیج علمی توانستیم به تولید انبوه برسیم/صادرات محصول را در برنامه داریم

دکتر عدل محلول ضدعفونی کننده بر پایه آب را تولید کرده که برخلاف ضد عفونی کننده های بر پایه الکل موجب خشکی پوست دست نمی‌شود و ماندگاری آن تا چهار ساعت بر روی سطوح است.

کاشی‌های شیشه ای با فناوری نانو مقیاس

ساخت و تولید کاشی‌های شیشه ای با فناوری نانو مقیاس

کاشی‌های شیشه ای با فناوری نانو مقیاس با قابلیت استحکام بالا، مقاومت حرارتی، ضد اکسید و اسید و شفافیت به همراه بازتاب نور توسط مبتکر ایرانی اختراع شده است.

گلپایگان

مسئول معاونت بسیج علمی ناحیه گلپایگان خبر داد؛

افتتاح پژوهشکده علمی تحقیقاتی«روحانی شهید سیدحسن یاسینی» / آغازی هدفمند با شناسایی مسائل صنایع گلپایگان

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، پژوهشکده علمی تحقیقاتی «روحانی شهید سیدحسن یاسینی» پایگاه مقاومت بسیج حضرت امیرالمومنین(ع) گلپایگان افتتاح و رسماً آغاز به کار کرد.

اختراع کوله پشتی ضد ردیاب

توسط مخترع جوان ایلامی؛

اختراع کوله پشتی ضد ردیاب

کوله پشتی هوشمند با قابلیت تولید برق و جلوگیری از ردیابی توسط پیمان کولیوند اختراع شده است.

تجلیل از نوه شهید فخری زاده

بازدید رئیس سما استان تهران از مدارس سما رودهن

دبیر شورای هماهنگی و نظارت و رئیس سما استان تهران از امکانات مدارس سما دانشگاه آزاد اسلامی واحد رودهن بازدید کرد.

سردار ذوالقدر

حضور سردار ذوالقدر در پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری

فرماندهی سپاه سیدالشهدا استان تهران از پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری بازدید کرد.

عزت و اقتدار در سایه انقلاب اسلامی

مسئول خط تولید شرکت فناوری هوشمند پردازش ارتباطات راگا:

عزت و اقتدار در سایه انقلاب اسلامی

مسئول خط تولید شرکت فناوری هوشمند پردازش ارتباطات راگا بیان کرد: در سایه پیروزی انقلاب اسلامی موفق به تولید دستگاه‌های جی پی یو و اکسترنال پاور شدیم که با رهایی از وابستگی‌ها به عزت و اقتدار رسیدیم.

دستگاه های ازون ساز استریل کننده

توسط مخترع جوان همدانی؛

دستگاه های ازون ساز استریل کننده

علی حیدری دستگاه های استریل دست و استریل ماسک را اختراع و دستگاه های ضدعفونی کننده هوا و سطوح و استریل خانگی را بومی سازی کرده است.

سردار سلیمانی

سردار سلیمانی:

قوی شدن از مسیر علمی با باور"ما میتوانیم" میگذرد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین: دانشمندان ما فرماندهان میدان هستند و مسیر قوی شدن از مسیر علمی می گذرد، باید با تکیه بر باور «ما میتوانیم» حرکت عمومی علمی را عملی کنیم و در کشور هر استعدادی که وجود دارد باید به عنوان حلقه‌ای از زنجیره حرکت عمومی علمی به این زنجیره متصل شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب