توسط مخترع تهرانی؛

اختراع کپسول خنک کاری سنسور سکر موشک و پیتوتاستاتیک جنگنده‌ها

مصطفی ریاحینی موفق به طراحی و اختراع کپسول خنک کاری برای خنک کردن سنسور سکر موشک و پیتوتاستاتیک جهت اندازه گیری سرعت در جنگنده‌ها شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ مصطفی ریاحینی ۳۷ ساله از استان تهران که موفق به طراحی و اختراع کپسول خنک کاری برای خنک کردن سنسور سکر موشک و پیتوتاستاتیک جهت اندازه گیری سرعت در جنگنده‌ها شده است.

کپسول خنک کاری برای خنک کردن سنسور سکر موشک بکار می‌رود که در سال ۱۳۸۹ بومی سازی شده است که فشار داخل مخزن کپسول ۴۲۰ بار است که برای فشرده سازی گازها فناوری خاصی لازم است؛ داخل این کپسول گاز آرکان و گرد پنج است که با ۴۲۰ بار فشار ۳۰ مخرن است و ۳۰ ثانیه می‌تواند سنسور سیکر موشک را تا به هدف رسیدن خنک نگه دارد.
این مجموعه توانایی فشرده سازی انواع گاز‌ها و همچنین پر کردن این گاز‌ها در مخازن خاص با فشار خیلی بالا در تمام ابعاد بدون تغییر در ماهیت گاز را داراست.

محصول دوم این نخبه بسیجی پیتوتاستاتیک است که جهت اندازه گیری سرعت در جنگنده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد که در سال ۱۳۹۱ بومی سازی شده و برای انواع پرنده ها بکار می‌رود، هر گونه پرنده ای که می‌خواهد بپرد باید این محصول بر روی آن نصب شود که این محصول فشار و سرعت و موارد دیگر را در پرنده ها اندازه گیری می‌کند که پرنده تا بتوانند مثل پرندگان دیگر پرواز کند.

ریاحینی معتقد است که هر چه داریم از بسیج داریم در این چند سال اخیر که کشور در سطح علمی رشد چشمگیری داشته بسیج در کنار آن یک بدنه فراگیر در کل جامعه بوده و یک عرصه رشد و شکوفایی برای عامه مردم به وجود آورده است و برای هرگونه فعالیت و هم‌ افزایی بستر بسیار خوبی است.

ریاحینی در دوران دانش آموزی از طریق دوستان بسیجی اش با بسیج آشنا می‌شود و بعد هر کدام در رشته های خاصی وارد دانشگاه می‌شوند و تحصیل می‌کنند و بعد از فارغ التحصلی با هم شرکت ماشین کاران سپهر آسیا را تاسیس کرده و در آنجا بعضی از محصولات را ابداع و بعضی از محصولات را مهندسی معکوس می‌کنند.

این بسیجی موفق بر این باور است که در راستای پیشرفت علمی کشور مهم این است که به جوان ها بها داده شود و از آنها حمایت شود تا باعث سرخوردگی جوانان و فرار مغزها نشود و با حمایت‌های مادی و معنوی باید عرصه‌هایی که جوانان نیاز دارند را برایشان فراهم کرد تا ان شاءالله پله های ترقی علمی را بتوان چند پله یکی طی کرد.

این مبتکر بسیجی می‌گوید: بنا به فرمایش مقام معظم رهبری انقلاب چند بخش دارد، تنها بخش انتقال قدرت را نبینیم چرا که انقلاب کردن فقط نسل اول آن یعنی فقط انقلاب نیست بلکه انتقال نسلین مهمتر از انقلاب اولیه است و جا به جایی قدرت این انقلاب باید انقلاب علمی، فرهنگی، اقتصادی و.. هم باشد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: جمعه ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۸:۱۵

شناسه خبر: 94617

مطالب مرتبط :
پیشرفت علمی نه، جهش علمی در سایه انقلاب ۴۲ ساله

نخبه بسیجی هرمزگانی:

اختراعات ثروت کشور محسوب می‌شوند/دولتمردان پای کار بیایند/انقلاب اسلامی یک جهش علمی داشته است

فرهادی نخبه بسیجی بیان کرد: انقلاب در چهل و دو سالی که گذشت پیشرفت علمی نه، بلکه در سایه رهنمودها و تفکرات ناب مقام معظم رهبری یک جهش علمی داشته است.

کاشی‌های شیشه ای با فناوری نانو مقیاس

ساخت و تولید کاشی‌های شیشه ای با فناوری نانو مقیاس

کاشی‌های شیشه ای با فناوری نانو مقیاس با قابلیت استحکام بالا، مقاومت حرارتی، ضد اکسید و اسید و شفافیت به همراه بازتاب نور توسط مبتکر ایرانی اختراع شده است.

اختراع دستگاه تهویه هوای مجهز به فیلتر نیکل ۲۵۰ درجه

توسط مخترع جوان آذربایجان غربی؛

اختراع دستگاه تهویه هوای مجهز به فیلتر نیکل ۲۵۰ درجه برای اولین بار در جهان

توحید الهام دوست برای اولین بار در جهان دستگاه تهویه هوای مجهز به فیلتر نیکل ۲۵۰ درجه را اخترع و دستگاه‌های پلاسمای سرد و ترمیم کننده قطعات پلاستیکی خودرو را بومی سازی کرده است.

اختراع دستگاه ضدعفونی کننده و تصفیه هوا

توسط مخترع جوان آذربایجان غربی؛

اختراع دستگاه ضدعفونی کننده و تصفیه هوا با فیلتر هپا

دکتر مازیار فیض اله زاده بسیجی مبتکر دستگاه ضدعفونی کننده و تصفیه هوا با فیلتر هپا و بدون تولید گاز ازون را اختراع کرده است.

اختراع کلاه و لباس ایزوله تنفسی

توسط مخترع جوان اردبیلی؛

اختراع کلاه و لباس ایزوله تنفسی

دکتر محمد علی اسفندیاری، بسیجی مبتکر کلاه و لباس ایزوله تنفسی را با بهره گیری از فیلترهای مدیکال که نفوذ هرگونه ویروس را به داخل آن به صفر رسانده است را اختراع کرده است.

جشنواره

یک طرح از ۷ طرح رسیده به جشنواره جهادگران علم و فناوری پذیرفته شد

مسئول سازمان بسیج علمی پژوهشی چهارمحال و بختیاری گفت: از هفت طرح نخبگان بسیجی چهارمحال و بختیاری ، یک طرح در جشنواره جهادگران علم و فناوری پذیرفته شد.

اختراع دستگاه های محافظ برق و تولید برق از امواج رادیویی

توسط مخترع جوان ایلامی؛

اختراع دستگاه های محافظ برق و تولید برق از امواج رادیویی

پیمان کولیوند دستگاه های محافظ برق و تولید برق از امواج رادیویی با قابلیت تولید برق در شب را اختراع کرده است که توانست عنوان نخست جشنواره جهادگران علم و فناوری را در حوزه برق و الکترونیک از آن خود کند.

دستگاه شیرآب شنیداری هوشمند

توسط مخترع نوجوان کرمانی؛

اختراع دستگاه شیرآب شنیداری هوشمند

محمد حسن زاده دانش آموز سال دوازدهم دستگاه شیرآب شنیداری هوشمند را اختراع کرد.

اختراع کوله پشتی ضد ردیاب

توسط مخترع جوان ایلامی؛

اختراع کوله پشتی ضد ردیاب

کوله پشتی هوشمند با قابلیت تولید برق و جلوگیری از ردیابی توسط پیمان کولیوند اختراع شده است.

دستگاه کنترل کننده خودکار راستای لینک مایکروویو

توسط مخترع جوان اردبیلی؛

اختراع دستگاه کنترل کننده خودکار راستای لینک مایکروویو

رحمان علیدوستی دستگاه کنترل کننده خودکار راستای لینک مایکروویو را اختراع کرده است که در برقراری ارتباط زنده برنامه های تلویزیونی و رادیویی کاربرد دارد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب