مخترع گلستانی مطرح کرد

ساخت ژنراتور بدون سوخت و بدون منبع ذخیره

مخترع گلستانی توانست ژنراتور برق به صورت متمرکز بدون نیاز به هیچ گونه سوخت و بدون آلاینده را طراحی کند و بسازد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان گلستان؛ « فرهاد مرادیان» از ساخت ژنراتور بدون سوخت و بدون منبع ذخیره در کشور خبر داد.

 

این مخترع گلستانی می گوید: راه اندازی یک ژنراتور به صورت متمرکز بدون نیاز به هیچ گونه سوخت (سوخت فسیلی، آب، باد، پنل خورشیدی و بدون منبع ذخیره (باطری و غیره) بدون آلایندگی را طراحی و ساختم.

 

مرادیان یادآور شد: تجهیزات کلی برای ساخت این دستگاه ژنراتور، الکتروموتور، تجهیزات الکتریکی و تجهیزات فلزی است.

 

وی بیان کرد: قطعات و اقلام مورد استفاده  در این دستگاه بستگی به برق خروجی مورد نیاز لازم و تغییر سازه دارد و از این دستگاه می توانیم  در هر شرایط و مکان دلخواهی استفاده کنیم.

 


مخترع گلستانی افزود: این دستگاه در اندازه کوچک و بزرگ و حتی نیروگاهی و یا در تشکیلات نظامی و یا تغییراتی در سیستم دستگاه بر روی وسیله نقلیه قابل استفاده است.

 

مرادیان افزود: سیستم این اختراع به این شکل است که ابتدا با زدن دکمه ای این دستگاه راه اندازی می شود و بعد الکتروموتور و ژنراتور شروع به کار می کند و از برق خروجی راه اندازی اولیه این دستگاه به فعالیت خود ادامه می دهد.

 

وی افزود: بعد از یک الی دو دقیقه برق خروجی آماده می شود و قطعات و اقلام مورد استفاده بسته به برق خروجی مورد نظر کار می کند.

 

مخترع گلستانی به قابلیت ها و مزایای این اختراع اشاره کرد و گفت: تامین برق در هر جا و مکانی، تامین برق شهری بدون نیاز به آب و باد و یا پنل خورشیدی از مزایای این دستگاه به شمار می رود.

 

مرادیان بابیان اینکه این دستگاه نمونه داخلی و خارجی ندارد، بیان کرد: این دستگاه  بدون صدا کار می کند و می تواند هزینه های بی رویه ای که برای تامین سوخت فسیلی استفاده می شود را کاهش دهد.

 

زمان انتشار: یکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۰:۰۰

شناسه خبر: 94626

مطالب مرتبط :
محققان دانشگاه کلرادو بولدر یک دستگاه پوشیدنی جدید و کم هزینه تولید کرده اند که بدن انسان را به یک باتری بیولوژیکی تبدیل می کند.

در راستای توسعه انرژی پاک صورت گرفت:

تبدیل بدن به باتری؛ آینده تکنولوژی دستگاه های پوشیدنی

محققان دانشگاه کلرادو بولدر یک دستگاه پوشیدنی جدید و کم هزینه تولید کرده اند که بدن انسان را به یک باتری بیولوژیکی تبدیل می کند. این دستگاه در شکل و ابعادیست که می توانید آن را مانند انگشتر، دستبند و یا هر وسیله جانبی دیگری که پوست شما را لمس می کند، بپوشید و به پوست بدنتان بچسبد. همچنین با استفاده از مولدهای ترموالکتریک برای تبدیل دمای داخلی بدن به الکتریسیته، به گرمای طبیعی بدن ضربه ضعیفی می زند.

پرینتر سه بعدی

مخترع گلستانی خبر داد

ساخت پرینتر سه بعدی با دقت ۵۰ میکرون در گلستان

مخترع گلستانی از ساخت پرینتر سه بعدی با دقت ۵۰ میکرون در گلستان خبر داد.

شرکت برق

ضرورت مدیریت مصرف و بهره وری از ظرفیت دیزل ژنراتورها دربخش صنعت

مدیر عامل شرکت توزیع برق چهارمحال و بختیاری گفت: مدیریت مصرف و بهره وری از ظرفیت دیزل ژنراتورها دربخش صنعت امری ضروری است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۹ نظر
Hasansky
۰ مخالف          ۰ موافق
سه شنبه ۱۴ دی ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۲:۰۷

تو امریکا میمون ها دیگه چیزی نمونده که اختراع به ثبت برسونن ولی ما چی ؟ما داریم خودمون رو با چی مشغول می کنیم

عماد محمودی
۱ مخالف          ۱ موافق
یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۸:۳۳

این معجزات ظاهرا فقط در کشور ما ظاهر میشوند....

امیر قضایی
۱ مخالف          ۰ موافق
جمعه ۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۷:۱۰

من نمونه هندیشو دیدم اولش با برق شهری به کار می اوفتاد سپس با برق تولید خودش ادامه میدادساده ولی هوشمندانه ساخته شده

۴ مخالف          ۶ موافق
جمعه ۲۵ تیر ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۲:۵۵

از وبسایت مهندسی اس تی نیوز واقعأ بعید بود انتشار اینچنین مزخرفاتی، یقینأ روح بزرگان علم فیزیک بعد از انتشار اخبار این اختراع شگرف، به حرکات موزون بندری افتاده.....!!؟!؟!؟

رضا محمدی نیا
۳ مخالف          ۷ موافق
جمعه ۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۱:۱۲

سلام راه ارتباط با مخترع ؟؟؟

محمد مهدی جور
۰ مخالف          ۲ موافق
دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۱:۲۹

ماهم یه رفیق پرفسوری داشتیم که ایشون خیلی ازین حرفهای قلمبه سلنبه میزد . و دچار توهماتی شده بود که بقول معروف دیگه با شاه هم فالوده نمیخورد .. ولی اخرش فهمیدیم ایشون یخ مهندس قلابیه که حتی فرق ولتاژ و جریان رو نمی دونست و رسما کلاهبردار بود . و دامی پهن کرده بود .برای افراد ساده لوح. مراقب این افراد شیاد باشید .

کامران
۱ مخالف          ۹ موافق
یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۵:۵۸

خطاب به پروفسور ی که میگه این دستگاه توجیح علمی نداره جناب پروفسور این دستگاه بر اساس نیروی جاذبه زمین و نیروی گریز از مرکز کار میکنه یه موتور الکترو کوچک یه صفحه آهنی سنگین رو به چرخش در میاره وقتی چرخش صفحه آهنی سراغش زیاد شد قدرتش بر اثر نیروی گریز از مرکز چندین برابر الکترو موتور کوچیک میشه

جمال باباجانی
۱ مخالف          ۹ موافق
دوشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۴:۳۳

سلام چگونه میتوانیم این دستگاه را سفارش دهیم

نعمت اله عزتی
۴ مخالف          ۹ موافق
یکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸:۱۰

این اختراع یاد شده مدتها است که گاه و بیگاه مطرح میشود. کل این طرح و ادعا خلاف اصول معتبر علمی است. قانون بقا انرژی را نمی توان نقض کرد. اگر سایت شمایک سایت زرد بود نشر این خبر موردی ندارد ولی برای یک سایت با نام اساتید دانشگاهی پسندیده نیست.

اشتراک گذاری مطالب