هفته حیاتی مریخ در سال جدید

از آنجایی که یک سال مریخ ۶۸۷ روز زمینی است، این رویداد تقریباً هر دو سال یکبار اتفاق می افتد که به ترتیب با اعتدال بهار و پاییز در نیم کره شمالی و جنوبی مشخص می شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان فارس، مریخ ممکن است هزاران کیلومتر فاصله داشته باشد از زمین اما زمین فراموش نکرده است که مریخ جشن بزرگی را برگزار می کند. در 7 فوریه 2021 سیاره سرخ، نوبت یک سال جدید را طبق تقویم ما در زمین جشن می گیرد.

از آنجایی که یک سال مریخ 687 روز زمینی (و 668.6 روز مریخ روز است)، این رویداد تقریباً هر دو سال یکبار اتفاق می افتد که به ترتیب با اعتدال بهار و پاییز در نیم کره شمالی و جنوبی مشخص می شود.

از آنجا که تقویم مریخی فعلی در سال 1955 آغاز شده است، این امر باعث ایجاد سال جدید مریخ سال 36 می شود.

 

 

این برای دوست سیاره ای ما بزرگ خواهد بود و سه مأموریت قرار است طی روزهای آینده به مریخ برسد. امارات متحده عربی کاوشگری در مدار به نام الامال یا امید را ارسال کرده است که قرار است اولین بار در 9 فوریه وارد شود که جو و مریخ را با نگاهی به ارزیابی این سیاره برای استقرار انسان مورد بررسی قرار می دهد.

 

 

انتظار می رود Tianwen_1 چین در 10 فوریه به مدار مریخ برسد. این مأموریت شامل یک مدارگرد، یک لندر و یک مریخ نورد با انرژی خورشیدی است که دو مورد آخر برای مطالعه جامع حوضه برخورد مدینه فاضله در ماه مه به سطح زمین مستقر می شوند.

 


ایالات متحده استقامتی از ناسا از مریخ نوردی را که قرار است در 18 فوریه در دهانه Jezero ، تارگت غنی شده از خاک رس فرود بیاید ، ارسال کرد و شواهدی مبنی بر اینکه منطقه در گذشته دارای آب بوده سات. این مریخ نورد به دنبال شواهدی از زندگی گذشته و سکونت آنها خواهد بود و نمونه هایی را جمع آوری می کند تا توسط دو مأموریت دیگر که در حال توسعه هستند، به زمین بازگردد.
تصادفی نیست که هر سه مأموریت همزمان در حال رسیدن هستند و به دلیل چالش های مربوط به ارسال فضاپیما به مریخ ، پنجره ای وجود دارد که تقریباً هر دو سال و دو ماه می آید و به یک فضاپیما اجازه می دهد تا با حداقل انرژی به مریخ برسد. این پنجره اخیراً در ژوئیه تا سپتامبر سال گذشته بود.

 
اینکه ورودی های اخیر همه در مارس سال جدید اتفاق می افتد ، یک اتفاق خوشحال کننده است. از آنجا که هر سه مأموریت در بخشهای مختلف مریخ کاوش خواهند کرد ، سال مریخ قول می دهد عصر جدیدی شجاعانه برای علم مریخ باشد.

 
خطاب به مریخ: " پس سال نو مبارک مریخ! امیدواریم دوستان رباتیک جدید خود را دوست داشته باشید. و ممکن است به زودی با شما شخصاً جشن بگیریم."

حسین استواری
انتهای پیام/

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 94632

مطالب مرتبط :
کرونا

احتمال تولید دیگری از کرونا ویروس چیست؟

با توجه به اینکه جهان هنوز از ویرانی های کرونا ویروس به سختی درگیر است، این سوال که آیا و چه زمانی شاهد ظهور مجدد یکی دیگر از اعضای این خانواده در آینده نزدیک خواهیم بود، مورد توجه محققان قرار گرفته است.


هواپیما۲

باد کاهنده آلایندگی هواپیما

هواپیماهای مدرن در حال حاضر از جریان جت برای صرفه جویی در وقت و سوخت استفاده می کنند اما مطالعه ای جدید نشان می دهد که با کمی دقت در مورد چگونگی سوار شدن بر این بادها ، پروازهای ماوراءالنهر می توانند تا ۱۶ درصد سوخت کمتری مصرف کنند و مصرف زیادی دارند در نتیجه CO۲ کمتر است.

تراپیست ۱

منظومه سیاره‌ای غنی از آب در همسایگی منظومه شمسی+عکس

فاصله کم با منظومه تراپیست به ما اجازه تحقیقات دقیق درباره اجرام موجود در این منظومه را داده است.

دره های مریخ

تماشا کنید: نقشه مناطقی از مریخ که آب دارند مشخص شد

وجود آب در کره مریخ، آنچنان که پیشتر فکر می‌کردیم، گسترده نیست.

زمین ۲۰۰۰ سال نوری به مرکز کهکشان نزدیک تر از آن چیزی است که فکر می کردیم

آخرین تجزیه و تحلیل پروژه نجوم رادیویی VERA ژاپن؛

زمین ۲۰۰۰ سال نوری به مرکز کهکشان نزدیک تر از آن چیزی است که فکر می کردیم

آخرین تجزیه و تحلیل پروژه نجوم رادیویی VERA ژاپن نشان می دهد که زمین ۲۰۰۰ سال نوری به مرکز کهکشان نزدیکتر است و ۴.۳ مایل در ثانیه (۷ کیلومتر در ثانیه) سریعتر از آنچه برآورد شده بود، طی می کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب