در جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری:

۴ طرح زنجانی ها طرح برتر/بسیج علمی و پژوهشی زنجان برتر کشور

دکتر علی رضاخانی رئیس سازمان بسیج علمی، فناوری و پژوهشی استان زنجان با اشاره به اینکه از ۱۵۰ طرح کشوری ۹ طرح برای استان زنجان بود گفت: طرح سیستم ضد انعقاد خون، لایت برد، دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک و مرکز پژوهشی شهید شهریاری در بخش های مختلف رتبه های برتر شدند

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از زنجان دکتر رضاخانی در گفتگویی با اشاره به اینکه جشنواره جهادگران علم و فناوری هرساله آذر ماه در مراکز استان ها برگزار می‌شود اظهار کرد: جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری هر ساله در دهه فجر در تهران برگزار می‌شود و در آن نمایشگاهی از دستاوردهای بسیجیان نخبه کل کشور جمع آوری و به نمایش گذاشته می شود.

جشنواره جهادگران علم و فناوری

دکتر رضاخانی با اشاره به اینکه جشنواره جهادگران علم و فناوری با هدف به نمایش گذاشتن ابتکارات و اختراعات بسیجیان، تقدیر از برترین‌های علمی و فناوری بسیج و الگو سازی صورت می گیرد گفت: طرح های منتخب استانی جشنواره جهادگران به تهران ارسال می‌شود تا در دهه فجر در جشنواره کشوری شرکت کنند و خود را در فضای کشوری محک بزنند.

رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان زنجان با بیان اینکه سال جاری جشنواره جهادگران علم و فناوری زنجان با ۲۰ طرح به کار خود پایان داد ابراز کرد: ما هر ۲۰ طرح را به تهران ارسال کردیم که نهایتا ۹ طرح مورد قبول واقع شد که از مجموع ۱۵۰ طرح کل کشور ۹ عدد برای زنجان بود.

وی افزود: دکتر رحیمی رییس سازمان بسیج علمی و پژوهشی از طرح‌های استان زنجان به شدت استقبال کرده و کیفیت آنها را بالا دانست اما ظرفیت و محدودیت مکانی جشنواره سبب شد تا فقط نه طرح در جشنواره ملی شرکت کند.

دکتر رضاخانی با بیان اینکه جشنواره ملی جهادگران در سه روز و در روزهای ۱۸ و ۱۹ و ۲۰ بهمن ماه برگزار شد اظهار کرد: از این جشنواره سردار سلامی، سردار سلیمانی، نمایندگان ستادکل نیروهای مسلح، بنیاد تعاونی مسکن بسیج، قرارگاه خاتم الانبیا و بخش های خصوصی بازدید کردند که برای زنجان بسیار پر برکت بود.

رضاخانی به فروش دو مورد از طرح ها در حاشیه جشنواره اشاره کرده و مطرح کرد: بنا شد که نهادهای مذکور اگر مسئله یا خواسته ای داشتند این طرح ها را به عهده همین نخبگان بسیجی بسپارند تا از این طریق مسائل رفع شود.

معرفی طرح های زنجان

دکتر رضاخانی ادامه داد: اولین طرح حاضر در جشنواره، سیستم ضد انعقاد خون برای آقای محمد گنج خانی و علی اسدی بود که در قالب شرکت میشا طب مستقر در مرکز رشد بسیج کار شده بود و جزو طرح های برگزیده جشنواره نیز انتخاب و از آن تقدیر شد.

رئیس سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان زنجان طرح دوم را با عنوان دستگاه ضدعفونی کننده اتوماتیک دست برای آقای هادی مهدوی معرفی کرده و گفت: از دستگاه ایشان دو مورد در حاشیه جشنواره خریداری شد و جزو طرح های برتر بود.

دکتر رضاخانی کلاهک یخی میشا را سومین طرح زنجان بیان کرده و عنوان کرد: این طرح یک دستگاهی است که مهندسی معکوس شده چراکه این دستگاه بسیار گرانقیمت است، این طرح برای آقای محمد گنج خانی است که از ریزش مو در افراد سرطانی که مورد شیمی درمانی قرار می گیرند جلوگیری می کند.

رضاخانی افزود: محمد حسن عباسی طرح دستگاه لایت برد را به تهران آورده بود که جزو طرح های دانش آموزی ما بود و به عنوان طرح نمونه از غرفه دانش‌آموزی در جشنواره پذیرفته شد.

دکتر رضا خانی طرح پنجم را الیاف سرامیکی برای آقای علی حسنلو از مجموعه‌ای قرار اندیش صائب معرفی کرده و گفت: ۴ طرح دیگر نیز همگی از مجموعه پژوهشی شهید شهریاری بسیج دانشجویی بودند.

وی افزود: مرکز شهید شهریاری طرح هایی با نامهای دستگاه پاک سل آنالایزر، دستگاه تشخیص عیوب بردهای الکترونیکی smb، ماژول سه بعدی نگار میکروسکوپ، گجت یوکلین را در جشنواره به نمایش گذاشت.

رتبه های زنجان در جشنواره

دکتر رضاخانی با بیان اینکه ۴ طرح در جشنواره از استان زنجان حائز رتبه شد گفت: طرح سیستم ضد انعقاد خون به عنوان‌ طرح برتر حوزه سلامت، طرح لایت برد در بخش دانش آموزی، مرکز پژوهشی شهید شهریاری زنجان در بخش مراکز برتر انتخاب و از آنان تقدیر شد.

دکتر رضا خانی با اشاره به اینکه معاونت بسیج علمی استان نیز به عنوان معاونت برتر در کشور برگزیده شد گفت: در کنار زنجان نیز استان های البرز و تهران بزرگ نیز به عنوان معاونت های برتر کشور  معرفی شدند.

رضاخانی با اشاره به اینکه سعی بر این است که نخبگان بسیجی بتوانند طرح های خود را تجاری سازی کنند ابراز کرد: این طرح ها نیز باید گره ای از مسائل و مشکلات کشور باز کنند که جشنواره ها می تواند به رشد و تجاری سازی افراد کمک به سزایی کند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۸:۱۲

شناسه خبر: 94646

مطالب مرتبط :
جشنواره جهادگران علم و فناوری

حجت الاسلام باقری:

فعالین علمی قوانین حوزه خود را خوب مطالعه کنند

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر فعال علمی با مراجعه به قانون باید احساس کند که قانون از وی حمایت کرده است گفت: قوانین موجود در کشور مکفی نیست و ما ناچاریم جهت برقراری عدالت حق افراد را به صورت قانون ترسیم کنیم

جشنواره جهادگران علم و فناوری

سرهنگ طهماسبی:

عملکرد بسیج علمی و پژوهشی زنجان در سال گذشته درخشان بود

جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان به اختراعات و طرح‌ های برتر بسیجیان زنجان سال گذشته اشاره کرده و گفت: رتبه اول معاونت علمی و پژوهشی، طرح برتر از بین ۲۰۰ طرح کشوری و برترین مرکز تحقیقاتی سطح کشور ماحصل فعالیت های سال گذشته بوده است

در تفکر غربگرا حجاب مانع پیشرفت است/ غرب ۶۵ میلیون نفر را با نام علم و تکنولوژی کُشت

استاد گروه تاریخ دانشگاه اصفهان گفت؛

در تفکر غربگرا حجاب مانع پیشرفت است/ جنگ جهانی دوم، غرب ۶۵ میلیون نفر را با نام علم و تکنولوژی کُشت

اصغر منتظرالقائم استاد گروه تاریخ دانشگاه اصفهان در نشست تخصصی با موضوع"تاریخ حجاب در ایران" گفت: جنگ‌های ایران و روس و عهدنامه‌ها خیلی برای ایران اهانت و خفت و خواری داشت بعد هم باعث شد ایرانیانی به اروپا رفتند و در تفکر غربگرا که وارد ایران شد حجاب مانع پیشرفت است؛ اما غرب ۶۵ میلیون نفر را در جنگ جهانی دوم با نام علم و تکنولوژی کُشت.

بسیج علمی در بعضی از مسئولیت‌ها متفاوت از سایر شاخه‌های بسیج است

رئیس مرکز رشد شهید ماهینی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر؛

بسیج علمی در بعضی از مسئولیت‌ها متفاوت از سایر شاخه‌های بسیج است

رئیس مرکز رشد شهید ماهینی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: برگزاری جشنواره های سالانه، حمایت و هدایت صدها طرح و ایده گوناگون، ایجاد ارتباط با سایر ارگانها، تلاش در جهت کارآفرینی، مهندسی فرهنگ علمی استان از دیگر دستاوردهای بسیج علمی در استان است.

جشنواره

کسب رتبه برتر خانه نخبگان استان اردبیل در جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری

خانه نخبگان سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل موفق به کسب رتبه برتر در جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری شده است.

محمد حسن عباسی

دانش آموز نخبه زنجانی:

لایت بردی ساختم که مشابه خارجی ندارد

محمد حسن عباسی با بیان اینکه رطوبت بالا و فشار زیاد و نبود نور کافی مرا به فکر ساختن صفحه ای برای نوشتن در زیر آب انداخت گفت: لایت برد با خودکار مخصوص نوشته می شود که این نوشته ها می تواند پس از مدتی قابل رویت نباشد و در زمان دلخواه دوباره اطلاعات آن بازخوانی و قابل استفاده شود

دکتر کریمی

رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان:

پیشرو بودن علوم پایه تضمین رشد کشور است

دکتر کریمی با اشاره به اینکه اگر توجه ویژه به علوم پایه بکنیم می توانیم سری بین سر ها بلند کنیم گفت: فقط بودجه دانشگاه آخن چند برابر بودجه کل آموزش عالی کشور است اما با این حال مرکز رشد شهید شهریاری باید کاری کند که در علوم پایه با وجود کمبودها پیشرو و سرآمد شویم گفتنی است در شرایط کنونی نیز دانشجویانی تربیت کرده ایم که دانشگاه های دنیا برای آن ها سر و دست می شکنند

بازدید دکتر مراد خانی

در بازدید از مرکز رشد شهید شهریاری مطرح شد:

فعالان علوم فنی نیاز ها و درخواست های خود جهت ارائه به دکتر ستاری را آماده کنند

دکتر مراد خانی در بازدید از مرکز رشد شهید شهریاری ضمن تاکید بر همکاری ها مستمر پارک علم و فناوری و سازمان بسیج علمی و پژوهشی ابراز کرد: طرح های بسیجیان قابل تامل است و اگر برخی از شرکت های مستقر ارتقاء سیستم دهند مشمول حمایت های مادی و معنوی این دو مجموعه می شوند

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب