توسط مخترع جوان اردبیلی؛

اختراع کلاه و لباس ایزوله تنفسی

دکتر محمد علی اسفندیاری، بسیجی مبتکر کلاه و لباس ایزوله تنفسی را با بهره گیری از فیلترهای مدیکال که نفوذ هرگونه ویروس را به داخل آن به صفر رسانده است را اختراع کرده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ محمد علی اسفندیاری نخبه بسیجی ۲۸ ساله طراح لباس و دانشجوی دکتری مهندسی پزشکی از استان اردیبل کلاه و لباس ایزوله تنفسی را اختراع کرده و در اردیبهشت ۱۳۹۹ به ثبت رسانده است.

این نخبه بسیجی در ابتدا در کارگروهی که دستگاه تنفسی تولید می‌کردند فعالیت می‌کرد که با دیدن کادر درمان که مجبور بودند به خاطر کرونا در لباس‌های گان معمولی طاقت فرسا کار کنند و یا لباس‌های گان جراحی که کار با آنها بی نهایت سخت بود دست به طراحی لباس ایزوله تنفسی می‌زند و با استفاده از دستگاه سی پپ و ونتیلاتور که در این لباس به کار گرفته است باعث می‌شود که هوا در داخل لباس به گردش در‌‌آید.

این محصول از الیاف نفوذناپذیر ساخته شده، ضدتعریق است و قابلیت شستشو و استفاده مجدد دارد. کلاه ایزوله مجهز به دو فیلتر HME دمی و بازدمی است که هوا هر گونه باکتری و ویروسی را از بین می‌برد و اگر کسی نیز ناقل باشد دیگر بیماری منتقل نمی‌شود، این فیلتر‌ها که مطابق با استاندارد اروپا و FDA آمریکاست، قابل تعویض هستند. این کلاه و لباس ایزوله تنفسی آنتی ویروس و آنتی باکتریال بوده و فیلتر های آن ۷۲ الی ۱۰۰ ساعت به ما بازدهی ۱۰۰ درصدی را می‌دهند و بعد از آن چون دیگر بازدهی ۱۰۰ درصدی ندارد باید فیلترها عوض بشود و چون قابلیت شستشو دارد می‌توان آنها را شست و استفاده کرد و همچنین باتری این محصول از تداوم بالایی برخوردار است و قابلیت شارژ مجدد می‌باشد.

دکتر اسفندیاری می‌گوید: موتورهای جریان هوا که در داخل لباس تعبیه شده سفارش سازی می‌شود به نحوی که هر دکتری می‌تواند قدرت موتورهای هوا را بسته به ساعتی که می‌خواهد سفارش دهد تا ساخته شود.

این نخبه بسیجی انقلاب را از صحبت‌ها و خاطرات پدرش که جانباز دفاع مقدس است درک کرده و باتوجه به مدرک کارشناسی اش که الکترونیک و مدرک کارشناس ارشدش مهندسی پزشکی است و همچنین اعضای خانواده اش هم در رشته‌های مختلف تحصیل کرده اند به درستی درک کرده است که در تمامی رشته‌ها می‌شود دست به کاری زد و دستگاه‌هایی مورد نیاز را تولید کرد و انقلاب را بیشتر و پیشرفته تر معرفی و پایه هایش را محکمتر کرد و با حمایت از پژوهشگران و فعالان عرصه علم و فناوری در این مسیر قطعا موفق تر خواهیم بود.

این مبتکر بسیجی در پایان از حمایت‌های فی سبیل الله و جهادی بسیجان تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۹:۴۴

شناسه خبر: 94652

مطالب مرتبط :
کاشی‌های شیشه ای با فناوری نانو مقیاس

ساخت و تولید کاشی‌های شیشه ای با فناوری نانو مقیاس

کاشی‌های شیشه ای با فناوری نانو مقیاس با قابلیت استحکام بالا، مقاومت حرارتی، ضد اکسید و اسید و شفافیت به همراه بازتاب نور توسط مبتکر ایرانی اختراع شده است.

اختراع دستگاه تهویه هوای مجهز به فیلتر نیکل ۲۵۰ درجه

توسط مخترع جوان آذربایجان غربی؛

اختراع دستگاه تهویه هوای مجهز به فیلتر نیکل ۲۵۰ درجه برای اولین بار در جهان

توحید الهام دوست برای اولین بار در جهان دستگاه تهویه هوای مجهز به فیلتر نیکل ۲۵۰ درجه را اخترع و دستگاه‌های پلاسمای سرد و ترمیم کننده قطعات پلاستیکی خودرو را بومی سازی کرده است.

اختراع پنل های اشاره ای (غیر لمسی) آسانسور

توسط مخترع جوان تهرانی؛

اختراع پنل های اشاره ای (غیر لمسی) آسانسور

محمد ملکوتی پنل‌های اشاره ای و غیر لمسی را طراحی و تولید کرده است تا بدون تماس با کلیدهای داخل و بیرون آسانسور و قرار گرفتن در معرض آلودگی‌ها، به طبقه مورد نظر رفت.

اختراع دستگاه ضدعفونی کننده و تصفیه هوا

توسط مخترع جوان آذربایجان غربی؛

اختراع دستگاه ضدعفونی کننده و تصفیه هوا با فیلتر هپا

دکتر مازیار فیض اله زاده بسیجی مبتکر دستگاه ضدعفونی کننده و تصفیه هوا با فیلتر هپا و بدون تولید گاز ازون را اختراع کرده است.

اختراع کپسول خنک کاری سنسور سکر موشک و پیتوتاستاتیک جنگنده‌ها

توسط مخترع تهرانی؛

اختراع کپسول خنک کاری سنسور سکر موشک و پیتوتاستاتیک جنگنده‌ها

مصطفی ریاحینی موفق به طراحی و اختراع کپسول خنک کاری برای خنک کردن سنسور سکر موشک و پیتوتاستاتیک جهت اندازه گیری سرعت در جنگنده‌ها شده است.

اختراع دستگاه های محافظ برق و تولید برق از امواج رادیویی

توسط مخترع جوان ایلامی؛

اختراع دستگاه های محافظ برق و تولید برق از امواج رادیویی

پیمان کولیوند دستگاه های محافظ برق و تولید برق از امواج رادیویی با قابلیت تولید برق در شب را اختراع کرده است که توانست عنوان نخست جشنواره جهادگران علم و فناوری را در حوزه برق و الکترونیک از آن خود کند.

خودکفایی ایران در تولید محصولات فناور نانو

مسئول فنی کارخانه تولیدی سومریا:

خودکفایی ایران در تولید محصولات فناور نانو

مسئول فنی کارخانه تولیدی سومریا خاطر نشان کرد: ایران در تولید محصولات نانو در رتبه چهارم دنیا قرار دارد که این پبشرفت حاصل دستاورد انقلاب اسلامی است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب