توسط مخترع جوان آذربایجان غربی؛

اختراع دستگاه ضدعفونی کننده و تصفیه هوا با فیلتر هپا

دکتر مازیار فیض اله زاده بسیجی مبتکر دستگاه ضدعفونی کننده و تصفیه هوا با فیلتر هپا و بدون تولید گاز ازون را اختراع کرده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ مازیار فیض اله زاده دکتری مکانیک بیولوژی ۳۷ ساله از استان آذربایجان غربی دستگاه ضدعفونی کننده و تصفیه هوا را اختراع و تولید کرده است.

این دستگاه که سنسوری جهت شناسایی آلودگی‌ها را دارد از ترکیب چهار لایه فیلتر‌های هپا (آنتی باکتریال)، کربن فعال، نیکل حرارت بالا و یک لایه پیش لایه برای به دام انداختن ذرات ریز میکروسکوپی تولید شده و همچنین دارای لامپ uvc بدون ازون ساز است، چون گاز ازون برای بیماران تنفسی مضر است و لامپ uvc در این دستگاه مانع تولید گاز اوزن می‌شود.

عملکرد دستگاه تصفیه کننده هوا به این صورت است که با استفاده از فن‌های مکنده قدرتمند، هوا را از یک طرف وارد دستگاه می‌کنند. هوای آلوده پس از عبور از قوی‌ترین فیلترها، پاک می‌شود و سپس از سمت دیگر دستگاه به هوای اتاق برگردانده می‌شود و هیچ‌گونه گاز مضری تولید نمی‌کنند.

از خصوصیات این دستگاه می‌توان به مبارزه با ویروس کرونا، مهار فرمالدهید، PM2.5، غبار، گرده گیاهان، دود سیگار، آلرژی، مو و کرک حیوانات، ذرات 0.3 Mm، بنزن اشاره کرد.

این نخبه بسیجی با اضافه کردن فیلتر آنتی باکتریال و لامپ uvc به دستگاه ضدعفونی کننده و تصفیه هوا توانسته گواهی ثبت اختراع بگیرد. همچنین کاهش مصرف انرژی، کاهش صدای نویز، افزایش ماندگاری فیلترهای آن و با کم کردن قیمت آن باعث شده از نمونه های خارجی پیشی بگیرد و همچنین بتوانند تجهیزات سنسوری آن را به صورت سفارشی کم یا زیاد کنند.

دکتر مازیار فیض اله زاده می‌گوید: بسیج شاکله کشور است هدف کسانی که در حوزه بسیج فعالیت می‌کنند حمایت از کشور است، ما پیشرفت می‌کنیم تا کشور پیشرفت کند و در راستای پیشرفت کشور در تمامی مسائل خودکفا باشیم، چرا که وقتی چیزی وارد کشور می‌شود ارز از کشور خارج می‌شود که اگر در داخل کشور تولید کنیم هم ارز آوری خواهیم کرد و هم کارآفرین خواهیم شد.

این نخبه بسیجی معتقد است که با علم روانشناسی می‌توان شاخص‌های اصلی انقلاب، دین، اسلام، تشییع و علم را به نسل آینده منتقل کرد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۴:۴۷

شناسه خبر: 94653

مطالب مرتبط :
کاشی‌های شیشه ای با فناوری نانو مقیاس

ساخت و تولید کاشی‌های شیشه ای با فناوری نانو مقیاس

کاشی‌های شیشه ای با فناوری نانو مقیاس با قابلیت استحکام بالا، مقاومت حرارتی، ضد اکسید و اسید و شفافیت به همراه بازتاب نور توسط مبتکر ایرانی اختراع شده است.

اختراع دستگاه تهویه هوای مجهز به فیلتر نیکل ۲۵۰ درجه

توسط مخترع جوان آذربایجان غربی؛

اختراع دستگاه تهویه هوای مجهز به فیلتر نیکل ۲۵۰ درجه برای اولین بار در جهان

توحید الهام دوست برای اولین بار در جهان دستگاه تهویه هوای مجهز به فیلتر نیکل ۲۵۰ درجه را اخترع و دستگاه‌های پلاسمای سرد و ترمیم کننده قطعات پلاستیکی خودرو را بومی سازی کرده است.

اختراع پنل های اشاره ای (غیر لمسی) آسانسور

توسط مخترع جوان تهرانی؛

اختراع پنل های اشاره ای (غیر لمسی) آسانسور

محمد ملکوتی پنل‌های اشاره ای و غیر لمسی را طراحی و تولید کرده است تا بدون تماس با کلیدهای داخل و بیرون آسانسور و قرار گرفتن در معرض آلودگی‌ها، به طبقه مورد نظر رفت.

اختراع کلاه و لباس ایزوله تنفسی

توسط مخترع جوان اردبیلی؛

اختراع کلاه و لباس ایزوله تنفسی

دکتر محمد علی اسفندیاری، بسیجی مبتکر کلاه و لباس ایزوله تنفسی را با بهره گیری از فیلترهای مدیکال که نفوذ هرگونه ویروس را به داخل آن به صفر رسانده است را اختراع کرده است.

اختراع کپسول خنک کاری سنسور سکر موشک و پیتوتاستاتیک جنگنده‌ها

توسط مخترع تهرانی؛

اختراع کپسول خنک کاری سنسور سکر موشک و پیتوتاستاتیک جنگنده‌ها

مصطفی ریاحینی موفق به طراحی و اختراع کپسول خنک کاری برای خنک کردن سنسور سکر موشک و پیتوتاستاتیک جهت اندازه گیری سرعت در جنگنده‌ها شده است.

اختراع دستگاه های محافظ برق و تولید برق از امواج رادیویی

توسط مخترع جوان ایلامی؛

اختراع دستگاه های محافظ برق و تولید برق از امواج رادیویی

پیمان کولیوند دستگاه های محافظ برق و تولید برق از امواج رادیویی با قابلیت تولید برق در شب را اختراع کرده است که توانست عنوان نخست جشنواره جهادگران علم و فناوری را در حوزه برق و الکترونیک از آن خود کند.

۵۴۴۱۲۲

در تحقیقی جدید کشف شد :

فناوری پوشیدنی از گاز ازون برای از بین بردن باکتری های زخم های مزمن استفاده می کند

گاز ازون تولید شده توسط دستگاه باعث از بین رفتن باکتری های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک از طریق یک فرآیند اکسیداسیون شده که دیواره سلول های میکروب ها را می شکافد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب