توسط مخترع جوان آذربایجان غربی؛

اختراع دستگاه تهویه هوای مجهز به فیلتر نیکل ۲۵۰ درجه برای اولین بار در جهان

توحید الهام دوست برای اولین بار در جهان دستگاه تهویه هوای مجهز به فیلتر نیکل ۲۵۰ درجه را اخترع و دستگاه‌های پلاسمای سرد و ترمیم کننده قطعات پلاستیکی خودرو را بومی سازی کرده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ توحید الهام دوست ۲۶ ساله از استان آذربایجان غربی، کارشناس برق مخابرات و مدیر عامل شرکت ایده پردازان دانش الکترونیک پایا دستگاه تهویه هوای مجهز به فیلتر نیکل ۲۵۰ درجه را در سال ۱۳۹۷ برای اولین بار در جهان اختراع کرده و دستگاه‌های ترمیم کننده و شفاف کننده قطعات پلاستیکی خودرو را در سال ۱۳۹۷ و بوگیر ضدعفونی کننده کابین خودرو با تکنولوژی پلاسمای سرد را در سال ۱۳۹۶ بومی سازی کرده است.

دستگاه سیستم تهویه هوای مجهز به فیلتر نیکل ۲۵۰ درجه، فیلتر هپا، کربن فعال و لامپ uvc هوشمند بدون نیاز به اپراتور است که هوا را تا ۰/۰۱ میکرون فیلتر می‌کند بعد حجم هوای خروجی را به ۲۵۰ سانتی گراد می‌رساند و بعد از خنک سازی آزاد می‌کند، این کاری را که این دستگاه انجام می‌دهد هیچ کدوم از فیلترهای کاغذی سطح جهان نمی‌تواند آن را انجام بدهد به طور مثال همین کرونا کوچکتر از ۰/۲ میکرون که می‌تواند از فیلترهای هپا عبور کند را نمی‌شود فیلتر کرد ولی به وسیله این دستگاه دیگر محدودیتی در بار میکروبی و قطر و اندازه نداریم.

دستگاه دیگر طراحی دستگاه پلاسمای سرد است که بدون نیاز به مواد شیمیایی در ۱۰ ثانیه کابین خودرو، پا و کفش را ضدعفونی و بوگیری می‌کند. 

دستگاه بوگیر و ضدعفونی کننده پا و کفش با تکنولوژی پلاسمای سرد است که توانایی از بین بردن باکتری‌های پا در ۱۰ ثانیه را دارد همچنین عدم نیاز به استفاده از مواد شیمیایی، کارکرد هوشمند و عدم نیاز به اپراتور و مجهز به سیستم گرمایش از کف جایگاه است.

دستگاه بوگیر ضدعفونی کننده کابین خودرو با تکنولوژی پلاسمای سرد طراحی شده و توانایی بوگیری و ضدعفونی کابین در ۱۰ دقیقه، عدم نیاز به استفاده از مواد شیمیایی، مجهز به چهار سلول مجزا، قابلیت کنترل مقدار گاز تولید شده، مجهز به فیلتر های رطوبت گیر و خشک می‌باشد.

همچنین دستگاه ترمیم کننده و شفاف کننده قطعات پلاستیکی خودرو که کاربرد آن در شفاف سازی طلق چراغ های جلو، عقب و مه شکن با ماندگاری بالا و بدون بازگشت است که با کاربری آسان و بدون نیاز به تعویض و عدم نیاز به باز کردن قطعات از روی خودرو قابل استفاده در همه مکان ها می‌باشد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۵:۰۰

شناسه خبر: 94655

مطالب مرتبط :
پلاسما

پژوهشگر بسیجی اردبیلی مطرح کرد:

دانش پلاسما در درمان کرونا موثر است

پژوهشگر بسیجی اردبیلی مطرح کرد: دانش پلاسما در درمان کرونا موثر است.

کاشی‌های شیشه ای با فناوری نانو مقیاس

ساخت و تولید کاشی‌های شیشه ای با فناوری نانو مقیاس

کاشی‌های شیشه ای با فناوری نانو مقیاس با قابلیت استحکام بالا، مقاومت حرارتی، ضد اکسید و اسید و شفافیت به همراه بازتاب نور توسط مبتکر ایرانی اختراع شده است.

اختراع پنل های اشاره ای (غیر لمسی) آسانسور

توسط مخترع جوان تهرانی؛

اختراع پنل های اشاره ای (غیر لمسی) آسانسور

محمد ملکوتی پنل‌های اشاره ای و غیر لمسی را طراحی و تولید کرده است تا بدون تماس با کلیدهای داخل و بیرون آسانسور و قرار گرفتن در معرض آلودگی‌ها، به طبقه مورد نظر رفت.

اختراع دستگاه ضدعفونی کننده و تصفیه هوا

توسط مخترع جوان آذربایجان غربی؛

اختراع دستگاه ضدعفونی کننده و تصفیه هوا با فیلتر هپا

دکتر مازیار فیض اله زاده بسیجی مبتکر دستگاه ضدعفونی کننده و تصفیه هوا با فیلتر هپا و بدون تولید گاز ازون را اختراع کرده است.

اختراع کلاه و لباس ایزوله تنفسی

توسط مخترع جوان اردبیلی؛

اختراع کلاه و لباس ایزوله تنفسی

دکتر محمد علی اسفندیاری، بسیجی مبتکر کلاه و لباس ایزوله تنفسی را با بهره گیری از فیلترهای مدیکال که نفوذ هرگونه ویروس را به داخل آن به صفر رسانده است را اختراع کرده است.

اختراع کپسول خنک کاری سنسور سکر موشک و پیتوتاستاتیک جنگنده‌ها

توسط مخترع تهرانی؛

اختراع کپسول خنک کاری سنسور سکر موشک و پیتوتاستاتیک جنگنده‌ها

مصطفی ریاحینی موفق به طراحی و اختراع کپسول خنک کاری برای خنک کردن سنسور سکر موشک و پیتوتاستاتیک جهت اندازه گیری سرعت در جنگنده‌ها شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب