توسط مخترع جوان تهرانی؛

اختراع پنل های اشاره ای (غیر لمسی) آسانسور

محمد ملکوتی پنل‌های اشاره ای و غیر لمسی را طراحی و تولید کرده است تا بدون تماس با کلیدهای داخل و بیرون آسانسور و قرار گرفتن در معرض آلودگی‌ها، به طبقه مورد نظر رفت.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ محمد ملکوتی ۳۸ ساله از استان تهران، کارشناس کامپیوتر و مدیرعامل شرکت ام تی و تولید کننده پنل‌های غیر لمسی اوپال (پنل‌های اشاره ای) می‌باشد.

پنل‌های غیر لمسی اوپال محصولی دانش بنیان می‌باشد که به صورت موازی در کنار شاسی‌های آسانسور قرار گرفته و مانع از هرگونه تماس فیزیکی فرد استفاده کننده با شاسی‌های آسانسور می‌شود.

نحوه عملکرد محصول به گونه ایست که با قرار گرفتن انگشت در فاصله ۲ سانتی متری فضای داخلی پنل، طبقه مورد نظر انتخاب و عملیات حرکت آسانسور انجام می‌شود. این پنل‌ها به منظورجلوگیری از فعال شدن ناخواسته Active Inside  طراحی شده اند و به دلیل عدم استفاده از قطعات مکانیکی و استفاده از قطعات الکترونیکی مرغوب و انجام مراحل دقیق کنترل کیفی این محصول دارای عمر مفید بالا می‌باشد.

محصول دیگری که تولید کرده‌اند پاگیره، وسیله ای کارآمد و کاربردی برای باز کردن تمام درب ها از جمله درب آسانسور، درب ادرات، درب وردی ساختمان و درب های مراکز درمانی می‌باشد که جنس آن از فلز با روکش پلاستیک مقاوم جهت محافظت از پا و کفش طراحی و تولید شده است.

با استفاده از این پنل‌های غیر لمسی و پاگیره که قابل نصب بر روی تمام آسانسورهای داخلی و خارجی است دیگر نگران انتقال بیماری کرونا و یا دیگر بیماری‌های واگیر دار از طریق دست نخواهیم بود ضمن اینکه این قابلیت را هم دارد که از طریق تلفن همراه و شبکه وای فای آسانسور را احضار و طبقه مورد نظر را انتخاب کرد.

محمد ملکوتی بر این باور است که بسیج پلی است برای پیشرفت نوجوانان و جوانان کشور، چرا که بسیج به افراد استقلال شخصی می‌دهد و با تقویت روحیه خودباوری در افراد باعث می‌شود که باور کنیم تنها کشورهای غربی نیستند که می‌توانند مبتکر و مخترع باشند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۴:۱۷

شناسه خبر: 94656

مطالب مرتبط :
جشنواره

دبیر اجرایی جشنواره دوخت و لباس حور در مازندران

برگزاری جشنواره دوخت و لباس حور در مازندران/ مهلت ارسال آثار تا ۷ اسفند/ هدف گذاری برای کاهش هزینه تولید لباس

دبیر اجرائی جشنواره دوخت و لباس حور در مازندران از برگزاری جشنواره دخت و لباس در استان مازندران خبر داد.

کاشی‌های شیشه ای با فناوری نانو مقیاس

ساخت و تولید کاشی‌های شیشه ای با فناوری نانو مقیاس

کاشی‌های شیشه ای با فناوری نانو مقیاس با قابلیت استحکام بالا، مقاومت حرارتی، ضد اکسید و اسید و شفافیت به همراه بازتاب نور توسط مبتکر ایرانی اختراع شده است.

اختراع دستگاه تهویه هوای مجهز به فیلتر نیکل ۲۵۰ درجه

توسط مخترع جوان آذربایجان غربی؛

اختراع دستگاه تهویه هوای مجهز به فیلتر نیکل ۲۵۰ درجه برای اولین بار در جهان

توحید الهام دوست برای اولین بار در جهان دستگاه تهویه هوای مجهز به فیلتر نیکل ۲۵۰ درجه را اخترع و دستگاه‌های پلاسمای سرد و ترمیم کننده قطعات پلاستیکی خودرو را بومی سازی کرده است.

کمک ۲۱۰ میلیارد ریالی خیّرین اصفهانی به بیماران کرونایی/ امکان کمک الکترونیکی به بیماران مبتلا به کرونا فراهم شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و رییس مرکز بهداشت استان اعلام کرد:

کمک ۲۱۰ میلیارد ریالی خیّرین اصفهانی به بیماران کرونایی/ امکان کمک الکترونیکی به بیماران مبتلا به کرونا فراهم شد

دکتر کمال حیدری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و رییس مرکز بهداشت استان از کمک ۲۱۰ میلیارد ریالی خیّرین استان اصفهان به بیماران مبتلا به کرونا همچنین فراهم شدن امکان کمک الکترونیکی به بیماران مبتلا به کرونا خبر داد و گفت: طی ۱۰ سال گذشته از محل کمک‌های خیرانه، تعداد ۵۴۰ باب واحد بهداشتی در نقاط مختلف استان تاسیس و ۳۰ هزار تجهیزات مختلف بهداشتی خریداری و به مناطق مختلف استان اهدا شده است.

اختراع دستگاه ضدعفونی کننده و تصفیه هوا

توسط مخترع جوان آذربایجان غربی؛

اختراع دستگاه ضدعفونی کننده و تصفیه هوا با فیلتر هپا

دکتر مازیار فیض اله زاده بسیجی مبتکر دستگاه ضدعفونی کننده و تصفیه هوا با فیلتر هپا و بدون تولید گاز ازون را اختراع کرده است.

اختراع کلاه و لباس ایزوله تنفسی

توسط مخترع جوان اردبیلی؛

اختراع کلاه و لباس ایزوله تنفسی

دکتر محمد علی اسفندیاری، بسیجی مبتکر کلاه و لباس ایزوله تنفسی را با بهره گیری از فیلترهای مدیکال که نفوذ هرگونه ویروس را به داخل آن به صفر رسانده است را اختراع کرده است.

داروی آرتریت توسیلیزوماب مرگ و میر ناشی از کووید۱۹ را کاهش می‌دهد/ بعد از دگزامتازون، این مهمترین درمان است

محققان کالج امپریال لندن گزارش کردند؛

داروی جدید مرگ و میر کووید۱۹ را کاهش می‌دهد/ بعد از دگزامتازون، این مهمترین درمان است

بر اساس نتایج یک مطالعه روز پنجشنبه، که متخصصان از آن به عنوان تحول "مهیج" استقبال کردند، گزارش شد: داروی آرتریت توسیلیزوماب خطر مرگ بیماران مبتلا به کووید۱۹ شدید را کاهش می‌دهد.آنها می گویند: بعد از دگزامتازون، این مهمترین پیشرفت در درمان کووید است که در کاهش مرگ و میر تأثیر دارد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب