ساخت بنای استون هنج از یک بنای باستانی ولزی

محققان بر این باورند که برخی از سنگهای استفاده شده در استون هنج، نزدیک سالزبری در جنوب غربی انگلیس در یک بنای یادبود قبلی ۱۷۵ مایلی (۲۸۰ کیلومتری) در جنوب غربی ولز استفاده شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان فارس، بقایای یک بنای باستانی در غرب ولز نشان می دهد که سنگهایی که در این مکان قرار داشته اند ممکن است از بین برده شده و برای ساخت دایره ایستاده سنگی ساخته شده باشد.

محققان بر این باورند که برخی از سنگهای استفاده شده در استون هنج، نزدیک سالزبری در جنوب غربی انگلیس در یک بنای یادبود قبلی 175 مایلی (280 کیلومتری) در جنوب غربی ولز استفاده شده است.

 

تیم تحقیقی اکتشافی دانشگاه کالج لندن (UCL) گفت که عناصر کلیدی وجود دارد که استون هنج را که در 3000 سال قبل از میلاد ساخته شده است با دایره سنگی قبلی به نام Waun Mawn مرتبط می کند.

 

آنها پیشنهاد می کنند که سنگهای بلوستری سنگهای متمایز آبی و خاکستری که از ولز نشأت گرفته اند نیز ممکن است توسط سازندگان باستانی استون هنج به دلیل مهاجرت جامعه آنها جابجا شده باشد.

 

این یافته ها به دلیل انتشار در مجله Antiquity  توضیح می دهد که چرا یکپارچه تا آنجا که بیشتر حلقه های ایستاده مشابه از آن زمان نزدیک به معادن آنها ساخته شده است، جابجا شده اند.

 

Waun Mawn یکی از قدیمی ترین محافل سنگی در انگلیس و سومین حلقه بزرگ این کشور است.

منطقه اطراف آن تا 3000 سال قبل از میلاد زمانی که فعالیت به طور ناگهانی به پایان رسیده بود، منطقه ای مهم و متراکم بود.

مایک پارکر پیرسون باستان شناس از دانشگاه UCL گفت: "به نظر می رسد که آنها فقط ناپدید شده اند و شاید بیشتر مردم مهاجرت کردند و سنگهای خود که هویت اجدادی خود محسوب می شدند را با خود بردند."

 

وی افزود: برآورد شده كه 80 سنگ آبی در دشت سالزبری نصب شده است، به احتمال زیاد Waun Mawn ، در تپه های Preseli در Pembrokeshire ، تنها بنای یادبود بازیافت شده در استون هنج نبوده است.

 

وی گفت: "شاید تعداد بیشتری در Preseli در انتظار یافته شدن باشد. چه کسی می داند؟ شاید کسی آنقدر خوش شانس خواهد بود که آنها را پیدا کند."

 
قدمت علمی زغال چوب و رسوبات از سوراخ هایی که سنگها در سایت ولز ایستاده بودند، نشان می دهد که این بنا تقریباً 400 سال قبل از استون هنج، میراث جهانی یونسکو ساخته شده است. همچنین نشانه هایی وجود دارد که سازندگان استون هنج از این بنای یادبود در ولز کپی کرده اند.

 
قطر Waun Mawn 360 فوت (110 متر) است که همان خندقی می باشد که استون هنج را محصور کرده است و هر دو در طلوع آفتاب نیمه تابستان تراز شده اند.

 

حسین استواری

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 94662

مطالب مرتبط :
هورمون ۲

تغییر هورمون های انسانی با تغییر فصل

بررسی میلیون ها آزمایش خون تعداد زیادی هورمون انسانی را نشان می دهد که در الگوی فصلی واضح قرار می گیرند اگرچه این تغییرات از نظر اندازه اندک هستند.

دستگاه تراز قله‌بر توسط دانشجویان دانشگاه فنی شهید مهاجر اختراع شد

اولین نمونه در نوع خود است؛

دستگاه تراز قله‌بر توسط دانشجویان دانشگاه فنی شهید مهاجر اختراع شد

دستگاه تراز قله‌بر یک کنترلر برای جلوگیری از خسارات و آسیب‌های مکانیکی در قله‌بر واحد‌های سنگ‌بری با تلاش سه نفر از دانشجویان الکترونیک، برق و قدرت دانشگاه فنی شهید مهاجر اصفهان طراحی و تولید شد. این دستگاه که مراحل انتهایی ثبت اختراع را می‌گذراند اولین نمونه در نوع خود است که با دقت بالایی از این مشکل جلوگیری می کند.

یخ های قطبی

هشدار دانشمندان نسبت به خطر بیدار شدن میکروب های باستانی+عکس

این‌روزها همه درباره همه گیری ویروس کرونا صحبت میکنند ولی تغییر اقلیم خطر به مراتب بزرگتری است که یک همکاری جهانی را می طلبد. در حالت طبیعی، صدها هزار سال طول خواهد کشید تا همه این یخ‌ها آب بشوند. اما اگر در اثر رخدادی، یک ذوب عظیم سرتاسری در عرض یک شب اتفاق بیفتد چه؟ با این حال تغییر اقلیم تنها ذوب شدن یخ‌‌های قطبی و گرم شدن زمین نیست

nkl

گوگل برای افشای اطلاعات خصوصی افراد از دولت‌ها پول می‌گیرد

گوگل اعلام کرده از پلیس و نهادهای قضایی برای افشای اطلاعات خصوصی افراد به درخواست آنها پول می‌گیرد و این کار بدون هزینه نخواهد بود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب