معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و رییس مرکز بهداشت استان اعلام کرد:

کمک ۲۱۰ میلیارد ریالی خیّرین اصفهانی به بیماران کرونایی/ امکان کمک الکترونیکی به بیماران مبتلا به کرونا فراهم شد

دکتر کمال حیدری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و رییس مرکز بهداشت استان از کمک ۲۱۰ میلیارد ریالی خیّرین استان اصفهان به بیماران مبتلا به کرونا همچنین فراهم شدن امکان کمک الکترونیکی به بیماران مبتلا به کرونا خبر داد و گفت: طی ۱۰ سال گذشته از محل کمک‌های خیرانه، تعداد ۵۴۰ باب واحد بهداشتی در نقاط مختلف استان تاسیس و ۳۰ هزار تجهیزات مختلف بهداشتی خریداری و به مناطق مختلف استان اهدا شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، دکتر کمال حیدری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و رییس مرکز بهداشت استان از کمک 210 میلیارد ریالی خیّرین استان اصفهان به بیماران مبتلا به کرونا همچنین فراهم شدن امکان کمک الکترونیکی به بیماران مبتلا به کرونا  خبر داد و گفت: این مبلغ از ابتدای همه گیری کرونا در اسفندماه سال گذشته تا بهمن ماه سال 99 در شهرهای مختلف استان جمع آوری شده است، همچنین طی 10 سال گذشته از محل کمک‌های خیرانه مردم به مجمع خیرین بهداشت و سلامت استان(امام هادی علیه السلام)، تعداد 540 باب واحد بهداشتی در نقاط مختلف استان تاسیس و 30 هزار تجهیزات مختلف بهداشتی خریداری و به مناطق مختلف استان اهدا شده است.

دکتر حیدری در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری با اعلام این خبر افزود: به همت مجمع خیرین بهداشت و سلامت استان اصفهان که مزین به نام امام هادی علیه السلام است، از این پس، امکان کمک الکترونیکی مردم به بهبود بیماران مبتلا به کرونا از طریق راه اندازی سامانه قبوض آنلاین فراهم شده تا شهروندان خیّر، صدقات و نذورات خود را به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری پرداخت نمایند.

وی ارسال رسید دریافت وجه بلافاصله پس از واریز مبلغ، اتصال به درگاه بانکی امن و ارائه گزارش های دقیق ماهیانه از مجموع تراکنش های خیرین را از جمله مزایای این سیستم الکترونیکی برشمرد و تصریح کرد: شهروندان مایل به انجام کارهای خیر و عام المنفعه می‌توانند از طریق این سامانه هر ماه، مبلغی را برای کمک به بیماران مختلف تخصیص دهند که پس از ثبت نام در سامانه، در بازه‌های زمانی هفتگی یا ماهانه، پیام‌های یادآوری کننده جهت پرداخت نذورات به مشترکین ارسال می‌شود.

 

کمک ۲۱۰ میلیارد ریالی خیّرین اصفهانی به بیماران کرونایی

رییس هیئت مدیره مجمع خیرین بهداشت و سلامت استان اصفهان، با اشاره به اینکه طی یک سال اخیر در شهر اصفهان، حدود 20 میلیارد ریال کمک خیرانه برای کمک به بیماران مبتلا به کرونا جمع‌آوری شده است، تصریح کرد: از محل این اعتبار تاکنون 15 عدد تشک مواج، 50 دستگاه کمک تنفسی(بای پپ)، 320 دستگاه سنجش اکسیژن خون(پالس اکسیمتر)، 27 عدد تخت آی سی یو، 40 عدد دستگاه نوار قلب و 30 هزار ماسک پارچه ای تهیه و به مراکز درمانی درگیر کرونا نظیر بیمارستان‌های امین، خورشید و الزهرا اهدا شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به خرید دو دستگاه خودروی نگهداری و حمل واکسن برای توزیع واکسن کرونا در مناطق مختلف استان به مبلغ 5 میلیارد ریال اشاره نمود و خاطرنشان کرد: مداوا و بهبود بیماران مبتلا به کرونا به هزینه‌های فراوانی جهت تامین و ارتقای تجهیزات پزشکی نیاز دارد که کمک‌های خیرانه شهروندان در این زمینه می‌تواند بار بزرگی را از روی دوش فعالان حوزه بهداشت و درمان استان بردارد.

وی فرهنگ‌سازی و ترویج سنت نیکوی نذر سلامت را یکی از نیازهای مبرم جامعه در شرایط همه گیری کرونا ذکر نمود و خاطرنشان کرد: مجمع خیرین بهداشت و سلامت استان (امام هادی علیه السلام)، با طرح شعار خلاقانه «تو را به خیر، همه را به سلامت» از هم استانی‌های اصفهانی خواسته است، به شکرانه نعمت سلامتی خود و خانواده‌هایشان، نذورات خود را با هر مبلغی که مد نظر دارند، به تجهیز مراکز درمانی و بهبود بیماران مبتلا به کرونا اختصاص دهند.

 

سامانه الکترونیکی دریافت کمک‌های خیرانه، با تفکیک اهداف خیرین

رییس مرکز بهداشت استان با بیان اینکه براساس آمار موجود، طی یک سال گذشته 70 درصد از خیرین حوزه بهداشت و سلامت استان، کمک‌های خود را به خرید تجهیزات پزشکی، 20 درصد برای درمان بیماران و 10 درصد نیز به تجهیز آزمایشگاه‌های کرونا اختصاص داده‌اند، اظهار داشت: سامانه الکترونیکی دریافت کمک‌های خیرانه، با تفکیک اهداف خیرین، امکان دریافت بازخوردهای دقیق آماری را فراهم نموده است.

دکتر حیدری، الکترونیکی شدن فرآیند دریافت نذورات حوزه بهداشت و سلامت را گامی همسو با رعایت پروتکل های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا برای کاهش تعاملات حضوری برشمرد و افزود: سمن‌ها و خیریه‌های دیگر استان نیز می توانند ضمن تعامل با مجمع خیرین بهداشت و سلامت استان، از مزایا و امکانات این سامانه بهره‌مند شوند.

 

تاسیس ۵۴۰ باب واحد بهداشتی و  خرید و اهدای ۳۰ هزار تجهیز بهداشتی از محل کمک های خیرین اصفهانی 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و رییس مرکز بهداشت استان شماره تماس 34488862 و سامانه الکترونیکی «ستاره 780 ستاره 3223 مربع» را روش های پیشنهادی برای اعطای کمک به بیماران مبتلا به کرونا ذکر نمود و یادآور شد: طی 10 سال گذشته از محل کمک‌های خیرانه مردم به مجمع خیرین بهداشت و سلامت استان(امام هادی علیه السلام)، تعداد 540 باب واحد بهداشتی در نقاط مختلف استان تاسیس و 30 هزار تجهیزات مختلف بهداشتی خریداری و به مناطق مختلف استان اهدا شده است.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: یکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۹:۵۲

شناسه خبر: 94666

مطالب مرتبط :
طرد کردن بیماران مبتلا به کرونا، همه‌گیری را شدیدتر می‌کند/ رسانه‌ها درباره انگ نبودن ابتلا به کرونا، با مردم صحبت کنند

سرپرست مرکز بهداشت استان اصفهان:

طرد کردن بیماران مبتلا به کرونا، همه‌گیری را شدیدتر می‌کند/ رسانه‌ها درباره انگ نبودن ابتلا به کرونا، با مردم صحبت کنند

دکتر زهرا امینی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و سرپرست واحد سلامت اجتماعی مرکز بهداشت استان گفت: برچسب منفی زدن به بیماران مبتلا به کرونا و طرد کردن آنها، همه‌گیری این بیماری را در جامعه شدت می‌بخشد، که لازم است رسانه‌ها درباره انگ نبودن ابتلا به کرونا، با مردم بیشتر صحبت کنند.

آزمایش داغ

در جهان؛

صدور اولین تاییدیه اخلاقی "چالش انسانی" کروناویروس توسط انگلیس

یک هیئت اخلاقی که نظارت بر آزمایشات بالینی را امروز در انگلستان انجام داده است، اعلام کرد: یک تیم تحقیقاتی در آنجا می‌تواند داوطلبان را با ویروس عامل کو.ید۱۹ آلوده کند، این اولین مطالعه عفونت عمدی یا"چالش انسانی" ویروس کرونا در جهان است که تاییدیه اخلاقی را در انگلستان دریافت کرد، افرادی که آلوده می‌شوند به سرعت رمدیسیور می‌گیرند.

۱۲۳۴

محققان انجمن نورورادیولوژی فرانسه گزارش کردند:

کووید۱۹به ناهنجاری‌های خطرناک چشم منجر می‌شود

محققان انجمن نورورادیولوژی فرانسه بر طبق مطالعه‌ای بر روی ۱۲۹ بیمار مبتلا به کووید۱۹شدید، اعلام کردند: یک نتیجه جدید و ماندگار از عفونت کووید۱۹شناسایی شده است. آنها ناهنجاری‌های قابل توجهی را در چشم مبتلایان به ویروس کرونا شناسایی کرده‌ و گفته اند غربالگری چشم در تمام بیماران کووید۱۹شدید ضرورت دارد.

کرونای انگلیسی

بالاخره معلوم شد کرونای انگلیسی چند درصد مرگبارتر است؟

همچنان نگرانی ها درباره گونه های جهش یافته ویروس کرونا وجود دارد و حالا پژوهشی جدید از نرخ مرگ و میر گونه انگلیسی ویروس کرونا میگوید.

۱۲۳۴

طبق تحقیقات جدید با همکاری محقق ایرانی دانشگاه دوک؛

سطح مولکول های التهابی مایع نخاعی با آلزایمر ارتباط دارد

افراد مبتلا به فاکتور خطر ژنتیکی APOE۴ در بیماری آلزایمر نیز سطح کمتری از مولکول‌های التهابی CRP در مایع نخاعی خود دارند، این مولکول‌های التهابی به جای شناوری آزاد در مایع نخاعی، در مغز جمع شده و باعث آسیب می شوند، در این افراد بیماری آلزایمر سه تا ۱۰ برابر افزایش می‌یابد.

داروی پروستات خطر ابتلا به بیماری پارکینسون را کاهش می‌دهد

دانشمندان دانشگاه آیووا گزارش کردند:

داروی پروستات خطر ابتلا به بیماری پارکینسون را کاهش می‌دهد

دانشمندان دانشگاه آیووا در تحقیقی با داده‌های تقریباً ۳۰۰ هزار مرد مسن، گزارش کردند: داروی "ترازوسین" که برای درمان بزرگ شدن پروستات تجویز می‌شود، با خطر کمتری برای ابتلا به بیماری پارکینسون همراه است، علاوه براین علائم و عوارض بیماری پارکینسون را نیز کاهش می‌دهد.

حاجی دلیگانی؛
دیدگاه ما در مجلس این است که همه تحریم‌ها یکجا برداشته و راستی آزمایی هم بشود

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی:

دیدگاه ما در مجلس این است که همه تحریم‌ها یکجا برداشته و راستی آزمایی هم بشود

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم برخوار، شاهین شهر و میمه در نشست‌ تخصصی بصیرت افزایی دولت جوان حزب اللهی با بیان این که ممزوج جوانان و افراد باتجربه می‌تواند ما را از خطا بازدارد و هم تحرک و پویایی لازم را ایجاد کند، در خصوص بحث تحریم‌ها، گفت: دیدگاه ما در مجلس این است که همه تحریم‌ها یکجا برداشته و راستی آزمایی هم بشود.

جراحی جدید امکان کنترل بهتر اندام‌های مصنوعی را فراهم می‌کند

محققان MIT اختراع کردند؛

جراحی جدید امکان کنترل بهتر اندام‌های مصنوعی را فراهم می‌کند

محققان دانشگاه MIT نوع جدیدی از جراحی قطع عضو را اختراع کرده اند که می‌تواند به قطع عضوها کمک کند تا عضلات باقی‌مانده خود را بهتر کنترل کرده و مکان "اندام فانتوم" را در فضا درک کنند.

پلاسما

پژوهشگر بسیجی اردبیلی مطرح کرد:

دانش پلاسما در درمان کرونا موثر است

پژوهشگر بسیجی اردبیلی مطرح کرد: دانش پلاسما در درمان کرونا موثر است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب