پژوهشگر بسیجی اردبیلی مطرح کرد:

دانش پلاسما در درمان کرونا موثر است

پژوهشگر بسیجی اردبیلی مطرح کرد: دانش پلاسما در درمان کرونا موثر است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ پدرام برزگر 24 ساله، دانشجوی ارشد معماری و پژوهشگر بسیجی در زمینه های مختلف موفق شد با استفاده از دانش پلاسما (گانس) بیماران میتلا به کرونا را درمان کند.

برزگر گفت: در حین این پژوهش ها افتخار آشنایی با دانشمند بزرگ ایرانی جناب استاد مهران توکلی را داشتم.

وی افزود: ایشان به عنوان یکی از متخصصان راکتور های هسته ای, دانش خاصی را تحت عنوان دانش پلاسما ارائه کردند که جوابگوی بسیاری از نیاز های جامعه است و تاثیر مثبت بسزایی در ابعاد مختلف زندگی و بشریت دارد. دانشی که میتوان آن را دانش خلقت نام برد.

پژوهشگر بسیجی گفت: با توجه به اینکه این دانش فراگیر میباشد و در زمینه های مختلفی کاربرد دارد, در اینجا میخواهم منحصرا به مساله ویروس کرونا و شیوه پیشگیری و بهبود بیماران مبتلا, توسط این دانش, و مکانیسم اثر آن بپردازم.

اکنون ما می دانیم که ویروس یک ماهیت انرژیایی دارد و یک جسم نیست. در نتیجه ما نمیتوانیم به ویروس نگاه فیزیکی داشته باشیم پس چطور امکان دارد که این ویروس را در سطح فیزیکی کنترل کرد؟؟

ما ویروس را به عنوان بسته های انرژی میشناسیم که در تعامل با انرژی سلول های بدن و از دست دادن انرژی, خود را ظاهر میکند و در این مرحله است که ما ویروس را به شکل فیزیکی مشاهده میکنیم. در صورتی که ماهیت اصلی آن انرژی بوده نه عفونتی که آنرا ویروس تاجدار شناختیم.

اقدامی که ما برای بهبود مبتلایان انجام داده ایم, فراتر از سطح دانش رایج امروزی است. چرا که اقدامات ما در سطح ماهیت اصلی ویروس بوده است.

قانونی در دانش پلاسما میگوید که انرژی همیشه از قوی تر به ضعیف تر انتقال میابد، با توجه به این اصل, جناب استاد توکلی سیستمی (یک سیستم راکتور پلاسمایی) را طراحی و مهندسی کردند که محصول فرآوری شده از آن, "نانوذرات گازی در حالت جامد" می باشد. که به اختصار آنرا "گانس" مینامیم.

پیش تر اشاره داشتیم به اینکه انرژی از قوی تر به ضعیف تر منتقل میشود تا برابر شود. و این دقیقا همان مکانیسم اثر میباشد. یعنی ما نیاز به یک سطح انرژی داریم که همجنس انرژی ویروس بوده ولی قدرت آن به مراتب کمتر از قدرت انرژی ویروس باشد.

حال ما محصولی تحت عنوان گانس (نانوذرات گازی در حالت جامد) فرآوری کرده ایم که انرژی آن همجنس ویروس ولی با قدرت به مراتب کمتر میباشد. که این مساله بخش تخصصی این دانش بوده که به چه صورت این محاسبات و طراحی ها انجام شده است.

Plasma-lamp 2.jpg

اکنون فقط با افزودن آب شرب به گانس و پس از ته نشین شدن گانس, فقط اب شفاف قسمت بالای این محصول را که توسط گانس شارژ شده به سه شیوه اسپری موضعی, تنفسی, و آشامیدنی استفاده میکنیم و در یک بازه زمانی 2 الی 4 روزه فرد مبتلا به ویروس بهبودی خود را بازمیابد.

از اسفند ماه سال 98 اقداماتی در خصوص اخذ مجوز های لازم صورت گرفته و در طول سال جاری نیز آزمایشات متعدد و معتبری در مراکز آزمایشگاهی مرجع داخل کشور انجام پذیرفته است.

در خصوص ایمن بودن این ماده,  نتیجه آزمایش MTT مربوط به گانس, ایمن بودن آن را تایید میکند. همینطور آزمایشات متعددی در این راستا, داخل و خارج از کشور صورت گرفته که نتایج قابل ارائه است.

مشکل اساسی که با آن برخورد میکنیم بروکراسی اداری و نوین بودن این دانش است. زیرا که نهاد های ذی ربط که مسئول بررسی و صدور مجوز هستند, اطلاعات و تخصصی در این دانش نداشتند. و چون این فناوری در دایره اطلاعات و چارت های بررسی و صدور مجوز آنها وجود ندارد, پس عملا ما را در بن بست قرار می گیریم.

بنده به عنوان یکی از پژوهشگران این دانش از مقامات عالی رتبه کشوری و لشکری, استدعا دارم با توجهی ویژه نسبت به این مهم بذل عنایت داشته باشند, زیرا که این دانش در شرایط کنونی یک معجزه تلقی میشود.

در نهایت تشکر میکنم از جناب استاد مهران توکلی که این دانش را بی منت در اختیارمان قرار داده و به ما اجازه تحقیق توسعه این دانش را دادند. و جای تحسین دارد که سالهاست خط قرمز ایشان ایران بوده و تاکید داشتند که این دانش باید از ایران و با نام ایران به جهانیان ارائه شود.

همینطور تشکر میکنم از مسولان, اساتید و پزشکانی که با نگاهی باز و انسان دوستانه در این مسیر ما را همراهی نمودند.

زمان انتشار: سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 94689

مطالب مرتبط :
جراحی جدید امکان کنترل بهتر اندام‌های مصنوعی را فراهم می‌کند

محققان MIT اختراع کردند؛

جراحی جدید امکان کنترل بهتر اندام‌های مصنوعی را فراهم می‌کند

محققان دانشگاه MIT نوع جدیدی از جراحی قطع عضو را اختراع کرده اند که می‌تواند به قطع عضوها کمک کند تا عضلات باقی‌مانده خود را بهتر کنترل کرده و مکان "اندام فانتوم" را در فضا درک کنند.

۱

۲۴ اسفندماه برگزار می شود؛

اولین کنفرانس بین المللی معماری، عمران، محیط زیست و کشاورزی

اولین کنفرانس بین المللی معماری، عمران، محیط زیست و کشاورزی روز یکشنبه، ۲۴ اسفند، ۱۳۹۹ توسط دبیرخانه دائمی کنفرانس و تحت حمایت سیویلیکا در شهر آمستردام - هلند برگزار می شود.

پلاسما

پلاسمای فوق سرد بطری برای کمک به مطالعه اسرار همجوشی هسته ای

دانشمندان دانشگاه رایس در حال بررسی چگونگی استفاده از تکنیکی موسوم به خنک کننده لیزری هستند که می تواند برای ایجاد پلاسمای دمای پایین، چگالی کم و بررسی نحوه رفتار آن در آزمایشگاه مورد استفاده قرار گیرد.

چای سبز

مقابله با سرطان با مصرف چای سبز

موسسه پلی تکنیک رنسلیر (RPI) آمریکا، پژوهش جدیدی را نشان می‌دهد که یک آنتی‌اکسیدان موجود در چای سبز می‌تواند در ترمیم آسیب DNA یا تخریب سلول‌های سرطانی، به عنوان "نگهبان ژنوم" موثر باشد.

اختراع دستگاه تهویه هوای مجهز به فیلتر نیکل ۲۵۰ درجه

توسط مخترع جوان آذربایجان غربی؛

اختراع دستگاه تهویه هوای مجهز به فیلتر نیکل ۲۵۰ درجه برای اولین بار در جهان

توحید الهام دوست برای اولین بار در جهان دستگاه تهویه هوای مجهز به فیلتر نیکل ۲۵۰ درجه را اخترع و دستگاه‌های پلاسمای سرد و ترمیم کننده قطعات پلاستیکی خودرو را بومی سازی کرده است.

کمک ۲۱۰ میلیارد ریالی خیّرین اصفهانی به بیماران کرونایی/ امکان کمک الکترونیکی به بیماران مبتلا به کرونا فراهم شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و رییس مرکز بهداشت استان اعلام کرد:

کمک ۲۱۰ میلیارد ریالی خیّرین اصفهانی به بیماران کرونایی/ امکان کمک الکترونیکی به بیماران مبتلا به کرونا فراهم شد

دکتر کمال حیدری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و رییس مرکز بهداشت استان از کمک ۲۱۰ میلیارد ریالی خیّرین استان اصفهان به بیماران مبتلا به کرونا همچنین فراهم شدن امکان کمک الکترونیکی به بیماران مبتلا به کرونا خبر داد و گفت: طی ۱۰ سال گذشته از محل کمک‌های خیرانه، تعداد ۵۴۰ باب واحد بهداشتی در نقاط مختلف استان تاسیس و ۳۰ هزار تجهیزات مختلف بهداشتی خریداری و به مناطق مختلف استان اهدا شده است.

فریدی

در مرکز رشد بسیج دانشجویی استان تهران انجام میشود؛

تولید اتانول ۹۶ درصد طبی با ظرفیت لیتر۳۰۰۰۰/ طراحی سامانه صنعتی تولید سوخت از طریق ضایعات

فراهم سازی زیرساخت های علمی، کارگاهی در جهت تولید علم در مسیر مسئله محوری و رفع نیازهای کشور از کارکردهای مراکز رشد بسیج دانشجویی استان تهران است.

استرس اکسیداتیو

آخرین تحقیقات در مورد نخ سان تباران؛

تأثیر استرس اکسیداتیو (‏oxidative stress‏) در سنین اولیه عمر/ ساختارهای فیزیولوژیکی در ‏برابر استرس ها مقاوم می گردند

تحقیقات جدید نشان می دهد که برخی از استرس ها در سنین جوانی، می تواند به باعث افزایش ‏طول عمر گردد

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب