افتتاح کتابخانه کانون فرهنگی مسجدالرضا(ع) گیلاوند همزمان با ایام دهه فجر بنام حاج قاسم سلیمانی

کتابخانه مسجدالرضا(ع) گیلاوند به همت امام جماعت این مسجد و فعلان فرهنگی به نام سردار سلیمانی افتتاح و نام گذاری شد. این کتابخانه دارای ۱۵۰ مترمربع مساحت است و در حال حاضر ۵۰۰۰ جلد کتاب دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان تهران، مراسم افتتاحیه کتابخانه کانون فرهنگی مسجدالرضا گیلاوند با حضور رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند، امام جمعه شهرستان دماوند و رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد شرق استان تهران، اعضای شورای دفتر نماینده مجلس و جمعی از مسئولان برگزار شد.

غلامرضا عبدالله بیگی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند در حاشیه این مراسم اظهار داشت: کتابخانه مسجدالرضا(ع) گیلاوند به همت امام جماعت این مسجد و فعلان فرهنگی به نام سردار سلیمانی افتتاح و نام گذاری شد. این کتابخانه دارای 150 مترمربع مساحت است و در حال حاضر با نزدیک به 5000 جلد کتاب از سوی هیات امنای مسجد و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تجهیز و راه‌اندازی شده است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند عنوان کرد: آماده سازی اولیه کانون فرهنگی صورت گرفته و امید است با مساعدت‌ها و با توجه به موقعیت مکانی مناسب به زودی تجهیزات بیشتری به آن اختصاص داده شود و خدمات مناسبی را به اهالی منطقه ارائه دهد.

فعالیت 20 کانون فرهنگی تحت نظر امور مساجد در شهرستان دماوند

عبدالله بیگی بیان کرد: در مساجد مختلف بیش از 20 کانون فرهنگی تحت نظر امور مساجد وجود دارد که برخی از آنها فعال هستند.

وی افزود: به علت بیماری کرونا بسیاری از کانون‌های فرهنگی مساجد فعالیت خاصی ندارند و تعدادی نیز غیرفعال شده‌اند، امیدواریم با پایان کرونا آنها نیز به فعالیت خود ادامه دهند.

کتابخانه‌های مساجد شهرستان دماوند باید توسعه یابند

حجت‌الاسلام فتاح دماوندی، امام جمعه شهرستان دماوند در این مراسم با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی و افتتاح کتابخانه مسجد اظهار داشت: وقتی یک جویای علم وارد کتابخانه می‌شود مانند این است که وارد باغی پرثمر و پرطراوت شده است.

وی افزود: باید برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه قدم‌های بلندتری در شهرستان برداشته و حضور در کتابخانه‌ها غنیمت شمرده شود.

امام جمعه شهرستان دماوند گفت: نیاز است نسبت به تجهیز فنی کتابخانه جدید اقدام و در دو بخش تخصصی تجهیز شود، باید بخشی از کتابخانه مختص کتابهای آمادگی برگزاری کنکور و بخش دیگر درباره موضوعات مورد علاقه نمازگزاران مسجد و اقشار مختلف باشد.

فتاح دماوندی ادامه داد: باید تعاملی بین مردم و مساجد ایجاد شود و نمازگزاران از فضای مسجد استفاده کنند، کتابخانه‌های مساجد شهرستان باید توسعه یابند و همه داری کتابخانه‌ای منظم و مجهز باشند.

وی تصریح کرد: باید به وسیله کتابخانه‌ها ارتباط بین مساجد ایجاد شود وتعامل علمی و فرهنگی بین آنها فراهم شود، خیرین فرهنگی و علمی و افرادیکه می‌توانند در رابطه با تامین کتاب‌ها و مخارج اقدام و پشتیبانی کنند.

امام جمعه شهرستان دماوند بیان کرد: وقف کتاب یکی دیگر از راه‌های کمک به کتابخانه‌ها می‌باشد که از گذشته رایج بوده است.

وی گفت: نامگذاری این کتابخانه به نام شهید سلیمانی اقدامی تحسین برانگیز است و باید استفاده از نام این شهید برای امور خیر بیشتر باشد./ انتهای پیام

 

زمان انتشار: دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳:۳۳

شناسه خبر: 94694

مطالب مرتبط :
افتتاحیه

ظهر امروزافتتاح شد:

دفتر مرکز رشد گیاهان دارویی شهرستان کنگاور مزین به نام دانشمند شهید دکتر محسن فخری زاده ظهر امروز افتتاح شد

به همت ناحیه مقاومت بسیج سپاه کنگاور آیین افتتاح رسمی دفتر مرکز رشد گیاهان دارویی شهرستان کنگاور که مزین به نام دانشمند شهید دکتر محسن فخری زاده می باشد امروز انجام شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب