جانشین استاندار فارس در ستاد استانی کرونا در گفت وگو با علم و فناوری:

آماده مقابله با پیک چهارم کرونا هستیم/ ممنوعیت تردد شبانه همچنان در فارس پابرجاست

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی کرونا گفت: تلاش داریم پیک چهارمی در استان رقم نخورد و یا حداقل موجی ضعیف باشد، متذکر شد: درصورت لزوم و نیاز، محدودیت های جدید در سطح استان اعمال خواهد شد.

عبدالرضا قاسم پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در شیرازاظهار داشت: تدابیر و تمهیدات خاصی درخصوص پیشگیری از پیک چهارم کرونا اندیشیده شده، یکی اینکه در جلسات ستاد استانی کرونا که به صورت هفتگی برگزار می شود، موارد مورد بحث و بررسی قرار می گیرد و کمیته بحران دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز به صورت روزانه با همفکری نهادها و ادارات تدابیر و تمهیدات لازم را می اندیشند.

وی ادامه داد: آماده کامل را در مدیران، فرمانداران، بخشداران و شهرداران و دانشگاه علوم پزشکی ایجاد کردیم، بیمارستان ها و مراکز درمانی ما که دارای ظرفیت بسیار خوبی هستند آمادگی کامل دارند، نظارت ها و بازرسی ها به ویژه بازرسی های میدانی فرمانداران، بخشداران و ادارات مرتبط تشدید شده است.

 

معاون استاندار فارس با بیان اینکه نباید شاهد هیچگونه تجمعی باشیم، تصریح کرد: تجمعات، مراسمات و برنامه ها را در سطح استان فارس ممنوع اعلام کردیم.

وی پیرامون دورهمی های خانوادگی عنوان کرد: دورهمی و تجمعات خانوادگی نقش مهم و موثری در شیوع کرونا داشته و حتی بالای 50 درصد تاثیر دارد، تالارها رستوران و کافی شاپ آنها به صورت بیرون بر فعال باشند و اجازه برگزاری مراسمات مختلف از جمله ختم و عروسی در تالارها داده نشده است.

این مقام مسئول همچنین گفت: جلسات متعددی با اصناف داشتیم تا در آستانه نوروز امسال همکاری های لازم را داشته باشند تا همانند سال گذشته آسیب های ناشی از تعطیلی را نداشته باشیم که بدین منظور باید اصناف پروتکلها را رعایت کرده و فرهنگسازی در این زمینه شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه گسترش خدمات غیرحضوری و خرید و فروش اینترنتی مثل گذشته در دستور کار است، اذعان داشت: فرهنگسازی برای رعایت پروتکلهای بهداشتی از طرف مردم از طرق مختلفی نظیر صداوسیما، شبکه های مجازی و رسانه ها همچنان در دست اقدام است درجهت اینکه از عادی سازی و ساده انگاری موضوع کووید 19 جلوگیری شود.

قاسم پور متذکر شد: کمک های مومنانه و طرح سردار شهید سلیمانی در دست اجرا می باشد که تا امروز بیش از 700 میلیارد تومان کمک صورت گرفته، ممنوعیت تردد شبانه به قوت خود باقی است و تست فراوان و بیماریابی به صورت جدی و قوی در سطح استان درحال انجام است.

 

وی ادامه داد: محدودسازی و قرنطینه افرادی که دارای تست مثبت کرونا هستند همچنان انجام می شود، دانشگاه ها به صورت کامل مجازی بوده و مدارس نیز به صورت مجازی فعالیت می کنند.

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی کرونا درخصوص کلاس های حضوری پایه اول و دوم ابتدایی عنوان کرد: طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش پایه اول و دوم ابتدایی زیر 10 نفر و با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی بر سر کلاس حاضر می شوند.

وی در پایان با بیان اینکه تلاش داریم پیک چهارمی در استان رقم نخورد و یا حداقل موجی ضعیف باشد، متذکر شد: درصورت لزوم و نیاز، محدودیت های جدید در سطح استان اعمال خواهد شد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 94709

مطالب مرتبط :
دانشگاه صنعتی شیراز

بررسی ابعاد مختلف دانشگاه صنعتی شیراز؛

صنعتی شیراز، محیطی کوچک با امکاناتی مطلوب برای دانشجویان

دانشگاه صنعتی شیراز بعنوان اولین دانشگاه صنعتی در منطقه جنوب کشور با رویکرد کلی تحصیلات تکمیلی و توجه ویژه به صنعت یکی از مراکزمهم آموزش علوم مهندسی درجنوب کشور محسوب می شود.

ب

در گفت وگو با علم و فناوری مطرح شد:

آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات به بنگاه های آسیب دیده از کرونا/ تنها یک درصد افزایش بیکارشدگان نسبت به پیش از شیوع کرونا

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس گفت: در حوزه بیمه بیکاری در مجموع ۲۷۳۱۴ کارگاه مشمول مقرری بیمه بیکاری ناشی از کرونا شناسایی شدند که از میان تعداد ۸۸۶۰۱ کارگر که تقاضای خود را ثبت کرده بودند، ۷۳۳۹۹ نفر آنان مشمول دریافت مقرری شده اند.

;v,kh \d;]ihvl

رئیس سازمان آرامستان های شهرداری شیراز در گفت وگو با علم وفناوری:

بهشت احمدی با امکانات کامل در خدمت مردم/ آماده مقابله با پیک چهارم کرونا هستیم

علی پارسازاد، رئیس سازمان آرامستان های شهرداری شیراز پیرامون پیک چهارم کرونا نیز عنوان کرد: مجموعه شهرداری شیراز و سازمان آرامستان ها آماده پیک چهارم کرونا می باشد، هرچند که امیدواریم با رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم و اصناف، این اتفاق هیچگاه رقم نخورد .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب