رئیس مرکز رشد واحدهای فناور لارستان در گفت وگو با علم و فناوری:

فعالیت ۱۰ شرکت دانش بنیان و فناور در مرکز رشد لارستان/ برج فناوری لار در مراحل پایانی

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور لارستان گفت: در حال حاضر، ۱۰ شرکت فناور و دانش بنیان زیر نظر مرکز رشد واحدهای فناوری لارستان فعالیت می کنند و ساختمان مرکز رشد و برج فناوری لارستان با پیشرفت بیش از ۷۰ درصدی مراحل پایانی خود را طی می کند.

فرزاد قناعت پور اظهار داشت: از آغاز فعالیت مرکز رشد واحدهای فناور لارستان، با توجه به ظرفیت های منطقه ای در زمینه ی تعاملات بین المللی به ویژه با حوزه ی خلیج فارس، ماموریت ایجاد زیرساخت های مورد نیاز برای تحقق کریدور صادراتی محصولات دانش بنیان در سرفصل سیاست های راهبردی پارک علم و فناوری استان برای این مرکز تعریف شد و امروز راه برای تحقق این مهم، نزدیک تر از گذشته است.

 

«فرزاد قناعت پور» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری استان فارس در مورد دستاورد سفر چند ماه گذشته رئیس مرکز تعاملات بین المللی مرکز رشد واحدهای فناوری کشور و هیئت همراه به لارستان اظهار کرد: سفر مسئولان بخش بین الملل معاونت علمی ریاست جمهوری با همکاری دفتر نماینده مردم شهرستان های لارستان، خنج، گراش و اوز در مجلس شورای اسلامی برای بازدید از پروژه ی در حال احداث بزرگترین مرکز رشد واحدهای فناور خیرساز کشور و همچنین برج فناوری لارستان صورت گرفت.

 

وی خاطرنشان کرد: این هیئت از ظرفیت های مربوط به تعاملات بین‌المللی که در منطقه لارستان وجود دارد از جمله فرودگاه بین المللی و گمرک تجاری بازدید داشته و با توانمندی های علمی و تجاری منطقه آشنایی بیشتری پیدا کردند.

 

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور لارستان افزود: با توجه به ابراز رضایت این هیئت از شرایط موجود، پیشنهاداتی در زمینه ی کمک به تجهیز ساختمان و همچنین استقرار صندوق شتابدهی صادرات در برج فناوری داده شد که در حال حاضر پیگیر تحقق موارد فوق هستیم.

 

در حال حاضر، 10 شرکت فناور و دانش بنیان زیر نظر مرکز رشد واحدهای فناوری لارستان فعالیت می کنند

قناعت پور در پاسخ به این سوال که در حال حاضر چند شرکت زیر نظر مرکز رشد واحدهای فناوری لارستان فعالیت می کنند گفت: مرکز رشد در حال حاضر پذیرای 10 شرکت فناور و دانش بنیان در حوزه های فناوری زیستی، نانو فناوری، فناوری اطلاعات و ارتباطات، برق و مکانیک و تجهیزات پیشرفته حوزه ی نفت و گاز است.

 

ظرفیت های منطقه ای در زمینه ی تعاملات بین المللی به ویژه با حوزه ی خلیج فارس

وی تصریح کرد: از آغاز فعالیت مرکز رشد واحدهای فناور لارستان، با توجه به ظرفیت های منطقه ای در زمینه ی تعاملات بین المللی به ویژه با حوزه ی خلیج فارس، ماموریت ایجاد زیرساخت های مورد نیاز برای تحقق کریدور صادراتی محصولات دانش بنیان در سرفصل سیاست های راهبردی پارک علم و فناوری استان برای این مرکز تعریف شد و امروز راه برای تحقق این مهم، نزدیک تر از گذشته است.

 

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور لارستان خاطرنشان کرد: بهره برداری از برج فناوری و راه اندازی صندوق شتابدهی صادرات در کنار منابع فیزیکی و انسانی توانمند منطقه در حوزه های تجارت و صادرات ظرفیت های بالفعل و بالقوه ی ارزشمندی است که بی شک نقش تسهیل گری در ارائه ی خدمات صادراتی به خانواده ی شرکت های فناور و دانش بنیان استان و کشور خواهد داشت؛ در این میان البته باید ارتباطات بیشتر و مؤثرتری از گذشته میان مسئولان ارشد منطقه و پارک علم و فناوری، همچنین معاونت علمی ریاست جمهوری برقرار گردد تا زمینه ی آشنایی و بهره مندی هر چه بیشتر تجار و بازرگانان نامی منطقه جنوب فارس با شرایط حمایتی دولت فراهم آید و در زمینه ی پذیرش کالاهای دانش بنیان ملی و کمک به بازاریابی آنها در حوزه ی بین الملل جلب مشارکت ارزشمند آن ها را شاهد باشیم.

 

نقش مسئولان کشوری در توجه به توسعه ی فرهنگ و زیست بوم دانش بنیان در منطقه ی وسیع و تاریخی جنوب فارس

فرزاد قناعت پور افزود: مسئولان کشوری متولی امر نیز باید توجه و مشارکتی موثرتر و بیشتر از گذشته در امر توسعه ی فرهنگ و زیست بوم دانش بنیان در منطقه ی وسیع و تاریخی جنوب فارس داشته باشند.

 

ساختمان مرکز رشد و برج فناوری لارستان با پیشرفت بیش از 70 درصدی مراحل پایانی خود را طی می کند

 

وی در مورد افتتاح ساختمان مرکز رشد واحدهای فناوری لارستان اظهار کرد: ساختمان مرکز رشد و برج فناوری با پیشرفت بیش از هفتاد درصدی مراحل پایانی خود را طی می کند و تعهدات مربوط به ساخت که به عهده ی نیک اندیشان است تا قبل از پایان سال انجام خواهد شد.

 

رئیس مرکز رشد واحدهای فناور لارستان افزود: در ارتباط با تعهدات بخش دولتی در زمینه ی تجهیز مناسب برج نیز اقدامات لازم آغاز شده و بخشی از هزینه ها نیز تامین شده است، اما پیگیری ها تا انجام کامل تعهدات همچنان ادامه دارد.

 

قناعت پور تصریح کرد: امیدواریم تا قبل از پایان کار دولت مستقر، این مجموعه با حضور مسئولان کشوری و استانی افتتاح شده و خدمات خود را به سایر نخبگان، کارآفرینان و شرکت های دانش بنیان فعال در شهرستان های جنوب استان فارس ارائه کند.

 

گفت وگو از زینب دلام

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 94710

مطالب مرتبط :
۱۱۴۷

مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان سمنان ؛

بسترسازی برای پیوند دانش و کشاورزی در مسیر تولیدات سالم تر

ضد عفونی هوا

خبرنگار علم و فناوری استان گیلان خبرداد

دستگاه ضد کرونای شرکت دانش و بنیان رودسری استان گیلان طرح برگزیده حوزه سلامت کشور شد

در پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری کشور، اختراع دستگاه ضدکرونا شرکت دانش بنیان پارسی گیل از استان گیلان به عنوان طرح برگزیده حوزه سلامت انتخاب شد

ز

درد دل های یک نخبه بسیجی لاری

علی رضا نیاوند گفت: جنگ نرمی که دشمن به راه انداخته با هوشیاری جوانان بسیجی و جوانان خط راه امام به پیروزی با تکیه بر ایده ها و نوآوری ها مبدل می شود.

پارک علم و فناوری استان فارس

علم و فناوری گزارش می دهد؛

وقتی پارک علم و فناوری به مدد شرکت‌های فناور می‌آید

رئیس پارک علم و فناوری استان فارس گفت: : براساس آیین نامه مصوب هیئت امنای پارک های علم و فناوری در کل کشور، می توانیم اراضی تحت مالکیت در داخل پارک واقع در شهرک آرین را در اختیار شرکت های فناور قرار دهیم .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب