عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی:

دیدگاه ما در مجلس این است که همه تحریم‌ها یکجا برداشته و راستی آزمایی هم بشود

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم برخوار، شاهین شهر و میمه در نشست‌ تخصصی بصیرت افزایی دولت جوان حزب اللهی با بیان این که ممزوج جوانان و افراد باتجربه می‌تواند ما را از خطا بازدارد و هم تحرک و پویایی لازم را ایجاد کند، در خصوص بحث تحریم‌ها، گفت: دیدگاه ما در مجلس این است که همه تحریم‌ها یکجا برداشته و راستی آزمایی هم بشود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم برخوار، شاهین شهر و میمه در نشست‌ تخصصی بصیرت افزایی دولت جوان حزب اللهی که به همت بسیج اساتید استان اصفهان و همکاری دانشگاه آزاد دولت آباد برگزار شد، با بیان این که ممزوج جوانان و افراد باتجربه می‌تواند ما را از خطا بازدارد و هم تحرک و پویایی لازم را ایجاد کند، در خصوص بحث تحریم‌ها، گفت: دیدگاه ما در مجلس این است که همه تحریم‌ها یکجا برداشته و راستی آزمایی هم بشود.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در ابتدا با اشاره به مسائل و مشکلاتی که در کشور وجود دارد و برخی مسئولان هم سعی دارند آن را به گردن دیگران بیندازند، اظهار کرد: البته فرصت‌های خیلی خوبی هم داریم، مجلس می‌تواند یک فرصت باشد و اگر چه در برخی موارد ناپختگی‌هایی دارد اما عموم نمایندگان این دوره می‌توانند ظرفیتی برای جریان انقلابی باشند.

حاجی دلیگانی در ادامه با بیان این که اقتداری بوجود آمده که باید تبریک بگوییم، بیان کرد: قانون مترقی کاربردی به تصویب رسید یک قدم به جلو برداشتیم و حرکت روبه جلو و غنی سازی را شروع کردیم و تا 5 اسفند هم برای برداشتن تحریمها مهلت دادیم.

وی اظهار کرد: به نظر می‌رسد ظرفیت خوبی هست و آنها که دنبال منافع بهتر ایران هستند می‌دانند این حرکت چه ثمراتی داشته و در آینده هم ثمرات بهتری خواهد داشت.

نماینده مردم برخوار، شاهین شهر و میمه در خصوص نقش اساتید در ایجاد انگیزه برای مشارکت حداکثری در انتخابات، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند استادان حوزه و دانشگاه نقش امیران عرصه دفاع فرهنگی و نقش آفرینی فرهنگی در جامعه و دانشگاه‌ها را داشته و از آن طریق باید آنچه که دیدگاه‌های نوین انقلابی و امید آفرینی است برای مردم تبیین کنند.

 وی در ادامه براین مهم که در این دوران تجارب گذشته را داریم، گفت: باید بببینیم در زمان‌هایی که مسئولیت‌هایی با جریان انقلابی بوده اگر اشتباهات اتفاق افتاده، تکرار نکنیم، بلکه نقاط قوت را تقویت کنیم.

 

ممزوج جوانان و افراد باتجربه می‌تواند ما را از خطا بازدارد و هم تحرک و پویایی لازم را ایجاد کند

حاجی دلیگانی در خصوص اهمیت حضور جوانان و افراد باتجربه و بحث دولت جوان حزب‌الهی با بیان این که این دو ناقض همدیگر نیستند اتفاقا ممزوج این دو می‌تواند ما را از خطا بازدارد و هم تحرک و پویایی لازم را ایجاد کند، اظهار کرد: همان تعبیر مقام معظم رهبری که می‌فرمایند هم جوانان و هم کسانی که تجاربی دارند باید پای کار باشند.

وی در خصوص بحث تحریم‌ها و بازگشت به برجام با اشاره به این که در حال حاضر امریکایی‌ها بیشتر گرفتار مسائل داخلی خودشان هستند، این طرف هم به هر حال دولت دنبال این است که قانون گام به گام اجرا شود، گفت: اما دیدگاه ما در مجلس این است که همه تحریم‌ها یکجا برداشته و راستی آزمایی هم بشود.

 عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: تضمین کافی برای اجرایی شدن قانون گذاشتیم نظام هم پای کار است که این قانون مترقی با تمام زوایای خود اجرایی شود.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۲۳:۵۴

شناسه خبر: 94725

مطالب مرتبط :
بیانیه بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان در دفاع از طرح مهم «اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی برای لغو تحریم‌ها»

بیانیه بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان در دفاع از طرح مهم «اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی برای لغو تحریم‌ها»؛

ایران سربلند و قوی نباید گام‌های پیشرفت صنعتی و هسته‌ای خویش را متوقف نماید

بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان در دفاع از طرح مهم «اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی برای لغو تحریم‌ها» با صدور بیانیه ای اعلام کرد: بدون رفع این تحریم‌های ظالمانه که قابل راستی آزمایی از سوی ملت ایران باشد، ایران سربلند و قوی نباید گام‌های پیشرفت صنعتی و هسته‌ای خویش را متوقف نماید.

اولین آزمایش بالینی انسانی برای ارزیابی ژن درمانی بیماری آلزایمرآغاز شد

توسط محققان دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا سان دیگو؛

اولین آزمایش بالینی انسانی برای ارزیابی ژن درمانی بیماری آلزایمر آغاز شد

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا سان دیگو اولین آزمایش بالینی فاز اول انسان را برای ارزیابی ایمنی و اثر‌بخشی ژن‌درمانی برای رساندن پروتئین اصلی به مغز افراد مبتلا به بیماری آلزایمر (AD) یا اختلال شناختی خفیفMCI) ) شرایطی که اغلب مقدم بر زوال عقل کامل است، را با ۱۲ بیمار آغاز کرده اند.

سیمان استخوانی رادیواکتیو جایگزینی ایمن پرتودرمانی تومورهای استخوانی است

محققان دانشگاه کالیفرنیا گزارش کردند:

سیمان استخوانی رادیواکتیو جایگزینی ایمن برای پرتودرمانی تومورهای استخوانی است

بر اساس مطالعه ای که توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا، ایروین انجام شده است، یک سیمان استخوان رادیواکتیو که برای تأمین حمایت و تابش موضعی به استخوان تزریق می‌شود، جایگزینی ایمن برای پرتودرمانی معمولی برای تومورهای استخوانی است.

آزمایش داغ

در جهان؛

صدور اولین تاییدیه اخلاقی "چالش انسانی" کروناویروس توسط انگلیس

یک هیئت اخلاقی که نظارت بر آزمایشات بالینی را امروز در انگلستان انجام داده است، اعلام کرد: یک تیم تحقیقاتی در آنجا می‌تواند داوطلبان را با ویروس عامل کو.ید۱۹ آلوده کند، این اولین مطالعه عفونت عمدی یا"چالش انسانی" ویروس کرونا در جهان است که تاییدیه اخلاقی را در انگلستان دریافت کرد، افرادی که آلوده می‌شوند به سرعت رمدیسیور می‌گیرند.

۱۲۳۴

محققان انجمن نورورادیولوژی فرانسه گزارش کردند:

کووید۱۹به ناهنجاری‌های خطرناک چشم منجر می‌شود

محققان انجمن نورورادیولوژی فرانسه بر طبق مطالعه‌ای بر روی ۱۲۹ بیمار مبتلا به کووید۱۹شدید، اعلام کردند: یک نتیجه جدید و ماندگار از عفونت کووید۱۹شناسایی شده است. آنها ناهنجاری‌های قابل توجهی را در چشم مبتلایان به ویروس کرونا شناسایی کرده‌ و گفته اند غربالگری چشم در تمام بیماران کووید۱۹شدید ضرورت دارد.

الگوهای راه رفتن نشانگر مهمی در کاهش شناختی و بیماری آلزایمر است

تیمی از محققان به سرپرستی دانشمند مشهور جهان گزارش کردند:

الگوهای راه رفتن نشانگر مهمی در کاهش شناختی و بیماری آلزایمر است

تیمی از محققان کانادایی به سرپرستی دکتر مونترو-اوداسو که به دلیل تحقیقاتش در مورد رابطه بین تحرک و کاهش شناختی در پیری در جهان مشهور است، گزارش کردند: تنوع راه رفتن در بزرگسالان مسن می‌تواند پیش‌بینی کننده کاهش شناخت و بیماری آلزایمر باشد.

ی

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان یزد:

رسالت بسیج علمی حل مسائل و معضلات کشور است

میرقانعی گفت: رسالت ما حل مسائل و معضلات کشور است. لذا اگر کسی ابداع و اختراعی دارد که می‌تواند منجر به حل مسائل استان شود از آن استقبال می‌کنیم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب