نیاز قطب پزشکی جنوب کشور به خون

شیراز به عنوان قطب پزشکی کشور در شرایط حساس کرونایی نیازمند گروه های مختلف خونی می باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از فارس، ویروس کرونا این روزها با سایه سنگین شیوع خود نیاز به فرآورده‌های خونی به ویژه پلاسمای بهبود یافتگان را نیز تحت تاثیر قرار داده و مراکز خونگیری به‌دلایل مختلفی از جمله ترس و واهمه شهروندان از ابتلای به کووید ۱۹ خلوت شده و این امر زنگ خطری برای سلامت به شمار می‌رود چرا که نیاز بیماران به فرآورده‌های خونی به ویژه پلاسما همچنان ادامه دارد.

با توجه به قطب پزشکی بودن شهر شیراز در جنوب کشور ، سازمان انتقال خون فارس به عنوان تامین کننده خون مورد نیاز بیماران ، با کاهش شدید ذخائر خونی مواجه شده است.

 

لذا سازمان انتقال خون استان فارس لذا از تمامی هم استانی های عزیز خواهشمند است در صورت داشتن شرایط اهدای خون ، بیماران را همچون همیشه یاری کنند.

قابل ذکر است در مراکز اهدای خون جهت سلامت اهدا کننده و کیسه خون ،  پروتکل های بهداشتی فراتر از دستور العمل های استاندارد اجرا می گردد و هیچگونه جای شک و تردیدی در این خصوص وجود ندارد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۰:۵۴

شناسه خبر: 94726

مطالب مرتبط :
ی

در نشست شورای عالی بسیج مهندسین فارس عنوان شد:

تلاش همه برای رونق تولید و احیای واحدهای صنعتی

مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: مرزی میان سازمان صنعت، معدن و تجارت و بسیج نیست و همه برای رونق تولید، احیای واحدهای صنعتی و رضای خدا و مردم باید تلاش کنیم .

نوریان

خبرگزاری علم و فناوری استان قم خبر داد :

مطلوبیت وضع ذخایر خونی در قم

مرتضی نوریان مدیرکل انتقال خون استان قم با بیان اینکه برخی افراد به صورت مستمر اهدای خون دارند، اظهار کرد: این افراد خون خود را به بیماران نیازمند هدیه می‌کنند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب