رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان یزد:

رسالت بسیج علمی حل مسائل و معضلات کشور است

میرقانعی گفت: رسالت ما حل مسائل و معضلات کشور است. لذا اگر کسی ابداع و اختراعی دارد که می‌تواند منجر به حل مسائل استان شود از آن استقبال می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان یزد شب گذشته در  وبینار "به سوی موفقیت" اظهار کرد: بسیج علمی و پژوهشی در سال ۸۷ به منظور شبکه سازی، منسجم سازی و همگرایی فعالیت های اقشار مختلف دانشور در بسیج تاسیس شد.

سیدمحمد میرقانعی افزود: وجود رتبه های برتر در کنکور در سالیان متمادی از جمله فرصت هایی است که کمتر غنیمت شمرده شده و از ظرفیت آن بهره کمی برده ایم. همچنین وجود پارک علم و فناوری، خانه نخبگان، مجموعه های متعدد و شرکت های دانش بنیان نیز فرصت ارزشمندی برای یزد است.

وی تاکید کرد: هم اکنون در خانه نخبگان  بسیج علمی استان یزد ۱۳ کارگروه  و ۲۴ پایگاه علمی در حال فعالیت های علمی هستند. از سوی دیگر وجود 2 مرکز رشد بسیج علمی در استان فرصتی برای دانشجویان است که از این ظرفیت استفاده کافی را ببرند.

میرقانعی گفت: رسالت ما حل مسائل و معضلات کشور است. لذا اگر کسی ابداع و اختراعی دارد که می‌تواند منجر به حل مسائل استان شود از آن استقبال می‌کنیم. در این راستا امکان حداکثر خروجی و به عبارتی تجاری شدن محصولات نیز وجود دارد.

وی بیان داشت: اگر افراد در این راستا طرحی داشته باشند می‌توانند از حمایت‌های مادی و معنوی و علمی ما بهره مند شود. میرقانعی در پاسخ به سوالی در مورد نحوه اعطای کسری خدمت با ارائه پروژه گفت: دانشجویان مقطع ارشد و بالاتر اگر طرح نوآورانه ای دارند که بتواند مشکلی از مسائل استان به خصوص در بخش های صنعت، آب و کشاورزی را حل کند می توانند تا ۶ ماه از کسری خدمت استفاده کنند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۲۰:۰۰

شناسه خبر: 94731

مطالب مرتبط :
الگوهای راه رفتن نشانگر مهمی در کاهش شناختی و بیماری آلزایمر است

تیمی از محققان به سرپرستی دانشمند مشهور جهان گزارش کردند:

الگوهای راه رفتن نشانگر مهمی در کاهش شناختی و بیماری آلزایمر است

تیمی از محققان کانادایی به سرپرستی دکتر مونترو-اوداسو که به دلیل تحقیقاتش در مورد رابطه بین تحرک و کاهش شناختی در پیری در جهان مشهور است، گزارش کردند: تنوع راه رفتن در بزرگسالان مسن می‌تواند پیش‌بینی کننده کاهش شناخت و بیماری آلزایمر باشد.

۱

قوانین مالکیت ادبی و هنری همچنان به درستی اجرا نمی شود

مدیر دفتر مالکیت فکری پارک علم و فناوری یزد اظهار داشت: مالکیت صنعتی در کشور ما بسیار قوی بوده و قوانین آن به درستی اجرا می شود اما متاسفانه همچنان مالکیت ادبی و هنری خیلی ضعیف است.

حاجی دلیگانی؛
دیدگاه ما در مجلس این است که همه تحریم‌ها یکجا برداشته و راستی آزمایی هم بشود

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی:

دیدگاه ما در مجلس این است که همه تحریم‌ها یکجا برداشته و راستی آزمایی هم بشود

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم برخوار، شاهین شهر و میمه در نشست‌ تخصصی بصیرت افزایی دولت جوان حزب اللهی با بیان این که ممزوج جوانان و افراد باتجربه می‌تواند ما را از خطا بازدارد و هم تحرک و پویایی لازم را ایجاد کند، در خصوص بحث تحریم‌ها، گفت: دیدگاه ما در مجلس این است که همه تحریم‌ها یکجا برداشته و راستی آزمایی هم بشود.

دانشگاه آزاد

گلایه دانشجویان دانشگاه آزاد یزد از افزایش شهریه ها و کاهش خدمات

دانشجویان دانشگاه آزاد یزد در بیانیه ای اعتراض خود به افزایش شهریه های این دانشگاه را آن هم در دوران کرونا اعلام کردند.

۱

اقدامات بسیج علمی استان یزد در دوران کرونا

مسئول پایگاه های علمی استان یزد گفت: امسال با توجه به شیوع کرونا و لزوم تقویت بُعد علمی و بنیه مهارتی دانش آموزان به ویژه دانش آموزان بی بضاعت و محروم فعالیت های بسیاری شکل گرفت.

میرقانعی

رئیس سازمان بسیج علمی استان یزد خبر داد:

راه یابی دو طرح از استان یزد در جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری

رئیس سازمان بسیج علمی استان یزد از راه یابی دو طرح آب شیرین کن خورشیدی و فیلتر جذب مواد روغنی به جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب