قوانین مالکیت ادبی و هنری همچنان به درستی اجرا نمی شود

مدیر دفتر مالکیت فکری پارک علم و فناوری یزد اظهار داشت: مالکیت صنعتی در کشور ما بسیار قوی بوده و قوانین آن به درستی اجرا می شود اما متاسفانه همچنان مالکیت ادبی و هنری خیلی ضعیف است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ شب گذشته وبینار به سوی موفقیت به همت بسیج دانشجویی استان یزد برگزار شد.

مدیر دفتر مالکیت فکری پارک علم و فناوری یزد در این وبینار بیان داشت: رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم  یکی از بخش های اقتصاد مقاومتی را اقتصاد دانش‌بنیان می دانند. باید دانست که مالکیت فکری یکی از بنیان‌های اقتصاد دانش‌بنیان است و در بسیاری از دانشگاه‌های دنیا ابتدا زمانی را برای آشنایی با این زمینه فراهم می‌کنند.

محمد رضا حسینی افزود: مالکیت فکری بدین معناست که ما هر فکری را که خلق می کنیم، می توانیم مالکیت آن را داشته باشیم.

وی گفت: مالکیت به دو نوع مادی و معنوی تقسیم می‌شود. مالکیت معنوی به معنی همان رزومه است و مالکیت مادی مالکیتی است که می‌توان از آن کسب درآمد کرد.

حسینی خاطرنشان کرد: مالکیت صنعتی در کشور ما بسیار قوی بوده و قوانین آن به درستی اجرا می شود اما متاسفانه همچنان مالکیت ادبی و هنری خیلی ضعیف است.

وی تاکید کرد: انگیزه اقتصادی در مالکیت فکری دارای فوائد مهمی است. فایده اول جایگاه اقتصادی مالکیت فکری مربوط به تداوم انگیزه در خلق آثار فکری و فایده دوم بیانگر ایجاد رقابت منصفانه می‌باشد.

مدیر دفتر مالکیت فکری پارک علم و فناوری یزد با تاکید بر ضرورت‌ توجه شرکت‌ها به مالکیت فکری ابراز داشت: ایجاد حقوق انحصاری در دوره‌های 15 الی 20 ساله جهت اختراعات و طرح‌های صنعتی و نامحدود برای علامت تجاری از جمله ثمرات توجه به مالکیت فکری است.

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۴۹:۱۶

شناسه خبر: 94732

مطالب مرتبط :
۱

تلاش مسئولان دانشگاه آزاد یزد برای حل مشکل شهریه دانشجویان

دانشگاه آزاد یزد در بیانیه ای اعلام کرد: دربعضی از رشته ها که قبلاْ تخفیف هایی تا۵۰درصد اعمال شده و تخفیف ها کم شده است نامه نگاری های لازم جهت مساعدت به عمل آمده است.

سیمان استخوانی رادیواکتیو جایگزینی ایمن پرتودرمانی تومورهای استخوانی است

محققان دانشگاه کالیفرنیا گزارش کردند:

سیمان استخوانی رادیواکتیو جایگزینی ایمن برای پرتودرمانی تومورهای استخوانی است

بر اساس مطالعه ای که توسط محققان دانشگاه کالیفرنیا، ایروین انجام شده است، یک سیمان استخوان رادیواکتیو که برای تأمین حمایت و تابش موضعی به استخوان تزریق می‌شود، جایگزینی ایمن برای پرتودرمانی معمولی برای تومورهای استخوانی است.

الگوهای راه رفتن نشانگر مهمی در کاهش شناختی و بیماری آلزایمر است

تیمی از محققان به سرپرستی دانشمند مشهور جهان گزارش کردند:

الگوهای راه رفتن نشانگر مهمی در کاهش شناختی و بیماری آلزایمر است

تیمی از محققان کانادایی به سرپرستی دکتر مونترو-اوداسو که به دلیل تحقیقاتش در مورد رابطه بین تحرک و کاهش شناختی در پیری در جهان مشهور است، گزارش کردند: تنوع راه رفتن در بزرگسالان مسن می‌تواند پیش‌بینی کننده کاهش شناخت و بیماری آلزایمر باشد.

ی

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان یزد:

رسالت بسیج علمی حل مسائل و معضلات کشور است

میرقانعی گفت: رسالت ما حل مسائل و معضلات کشور است. لذا اگر کسی ابداع و اختراعی دارد که می‌تواند منجر به حل مسائل استان شود از آن استقبال می‌کنیم.

سواد رسانه

نفوذ در کشور به دلیل ضعف در سواد رسانه

بدترین نوع جنگ، جنگ رسانه است. شبکه های معاند در این حوزه کار می کنند و مطالبی را در شبکه های اجتماعی نشر میدهند که اختلاف انگیز است.

پلتفرم

ارائه پلتفرم رایگان برای اطلاعات مبادلات پتنت

سازمان «Unified Patents» که در زمینه جلوگیری از فعالیت‌های خصمانه و ناعادلانه باج‌گیران پتنت فعالیت دارد، با هدف شفافیت هر چه بیشتر بازار پتنت‌ها و فراهم نمودن دسترسی رایگان به داده‌های مبادلات پتنت، اقدام به شروع یک همکاری جدید با شرکت «Richardson Oliver Insights -ROI» نموده است. در راستای این همکاری، پلتفرمی برای دسترسی به اطلاعات بیش از ۲۵۰۰۰ پتنت فامیلی فراهم شده که آماده فروش بوده و یا فروخته شده‌اند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب