بالاخره معلوم شد کرونای انگلیسی چند درصد مرگبارتر است؟

همچنان نگرانی ها درباره گونه های جهش یافته ویروس کرونا وجود دارد و حالا پژوهشی جدید از نرخ مرگ و میر گونه انگلیسی ویروس کرونا میگوید.

براساس ارزیابی جدیدی که دانشمندان دولت انگلیس در روز جمعه منتشر کرده‌اند، نوع ویروس کووید-19 که از انگلستان نشات گرفته است، احتمالا کشنده‌تر از نوع اصلی ویروس است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از ساینس الرت، در این گزارش درحقیقت ارزیابی چندین مطالعه است، دانشمندان تخمین زده‌اند که سویه معروف به «بی.1.1.7» می‌تواند 30 تا 70 درصد مرگبارتر از ویروس اصلی باشد.

شواهد جدید گزارش داده‌اند که گونه جدید انگلیسی ویروس کووید-19 می‌تواند تا 70 درصد کشنده‌تر باشد

مطالعات پیشین درباره این سویه نشان داده بودند که قدرت سرایت آن بیشتر از سویه‌های دیگر است و «بوریس جانسون» نیز نخست وزیر انگلستان نیز ماه گذشته اعلام کرد که ممکن است این سویه جدید کشنده‌تر باشد. اکنون این ارزیابی نگرانی‌های پیشین را تایید کرد، بااینحال دانشمندان تاکید کردند که لازم است مطالعات گسترده‌تری در مورد احتمال مرگ و میر بیشتر این سویه انجام شود.

این سویه که مسری‌تر بودن و قدرت سرایت بیشترش تایید شده در سراسر جهان و ایالات متحده در حال گسترش است. به گزارش نیویورک تایمز، حداقل این سویه در 82 کشور کشف شده است. مطالعه دیگری که در اوایل ماه جاری منتشر شد، نشان داد که نوع انگلیسی ویروس کووید-19 به سرعت در ایالات متحده در حال گسترش است به طوری که تعداد موارد ابتلا در هر ده روز دو برابر می‌شود.

در بخشی از این مقاله آمده است: « یافته‌ها نشان می‌دهد که سویه «بی.1.1.7» احتمالا تا ماه مارس سال 2021 به یک نوع غالب در بسیاری از مناطق ایالات متحده آمریکا تبدیل خواهد شد. این امر منجر به افزایش شیوع بیشتر ویروس و موارد ابتلا در آمریکا خواهد شد، مگر اینکه اقدامات پیشگیرانه‌ای سریعا اعمال شود.»

کروناویروس‌ها در کلاس (خانواده) ار ان ای داران تک رشته‌ای خطی ای هستند که زنوم آن‌ها مستقیماً به‌صورت ام ار ان ای عمل می‌کنند. بنابر این از لحاظ خانوادگی و عملکرد ژنومی، شباهت بسیاری با خانواده پیکورناویروس‌ها دارند که از خانواده پیکورناویروس‌ها می‌توان به رینوویروس (ویروس سرماخوردگی) اشاره کرد. اما، آنها تفاوت‌های زیادی نیز دارند. تفاوت عمده و چشمگیر کوروناویروس‌ها با پیکورناویروس‌ها، در داشتن پوشش می‌باشد.

با توجه به اینکه نوع ژنوم کروناویروس‌ها مستقیماً بعنوان ام ار ان ای عمل می ککند، پس برای بیان شدن نیازی به پیرایش و رونوشت ترجمه (نوع یک-دی ان ای به ار ان ای) ندارند، از این رو سریعتر می‌توانند مورد رونوشت قرار گیرند، بدون آنکه واسطه ای وجود داشته باشد. این سرعت زیاد در سرماخوردگی معمولی و تمامی زیرگروه‌های کلاس مذکور (ssRNA، عمل مستقیم به‌صورت mRNA) نیز مشاهده می‌شود.

 

انتهای پیام/

خبرنگار: تیمور خسروی

زمان انتشار: جمعه ۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۰:۰۰

شناسه خبر: 94763

مطالب مرتبط :
کرونای انگلیسی

جهش کرونا انگلیسی از جنوب کشور به شمال/لزوم موکول کردن برنامه‌ریزی سفرهای گردشگری به بعد از دریافت واکسن کرونا

ابتلای کرونا انگلیسی موضوع غیر قابل انکار است اما می‌توان به امید دریافت واکسن سفرهای گردشگری را به بعد از دریافت واکسن کرونا موکول کنیم.

۱۲۳

برگزاری اجتماعات؛ زمینه ساز موج چهارم بیماری کووید ۱۹ در آذربایجان غربی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: موج سوم بیماری که ۸۶ روز به طول انجامید موج سهمگینی بود.

مه مغزی

مه مغزی در بهبودیافتگان کرونا چیست و چگونه به وجود می‌آید؟

یک مطالعه جدید درباره پیامدهای ابتلا به ویروس کرونا نشان از تاثیر التهاب بر پدید آمدن مه مغزی در افراد دارد.

کمک ۲۱۰ میلیارد ریالی خیّرین اصفهانی به بیماران کرونایی/ امکان کمک الکترونیکی به بیماران مبتلا به کرونا فراهم شد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و رییس مرکز بهداشت استان اعلام کرد:

کمک ۲۱۰ میلیارد ریالی خیّرین اصفهانی به بیماران کرونایی/ امکان کمک الکترونیکی به بیماران مبتلا به کرونا فراهم شد

دکتر کمال حیدری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و رییس مرکز بهداشت استان از کمک ۲۱۰ میلیارد ریالی خیّرین استان اصفهان به بیماران مبتلا به کرونا همچنین فراهم شدن امکان کمک الکترونیکی به بیماران مبتلا به کرونا خبر داد و گفت: طی ۱۰ سال گذشته از محل کمک‌های خیرانه، تعداد ۵۴۰ باب واحد بهداشتی در نقاط مختلف استان تاسیس و ۳۰ هزار تجهیزات مختلف بهداشتی خریداری و به مناطق مختلف استان اهدا شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب