هولوگرام های خوراکی می توانند مواد غذایی را تزئین یا حتی تأیید کنند

محققان دانشگاه خلیفه امارات متحده عربی با جستجوی یک تفاوت کاملاً متنوع، هولوگرام های خوراکی را ابداع کنند که می توانند مواد غذایی را تزئین یا حتی تأیید کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ به یاد دارید در اواسط دهه 80، زمانی که هولوگرام های تولید انبوه بسیار مهم بودند؟ از آن زمان، این کارتها در کارتهای اعتباری، ارز و سایر موارد رایج شده است. اکنون، به لطف تحقیقات جدید، در واقع می توانید چیزها را بخورید.

اول از همه، چرا کسی به هولوگرام خوراکی احتیاج دارد؟ خوب، همراه با صرف عادت برای کارهای تزئینی، آنها می توانند علاوه بر این به این نکته اشاره کنند که کالای غذایی در آن دستکاری نشده است یا نشانگر شناسایی و / یا مواد آن در رویکردی است که اثبات می کند که محصول تقلبی نیست.

دانشمندان قبلاً هولوگرام های خوراکی را به شکل کارآمد به شکلات تبدیل کرده اند، هرچند که فقط شکلات های مطمئن شکل گرفته اند و برای هر طرح هولوگرام لازم است یک کپک کاملاً جدید ایجاد شود. محققان دانشگاه خلیفه امارات متحده عربی با جستجوی یک تفاوت کاملاً متنوع، کار خود را با مخلوط کردن شربت ذرت و وانیل با آب آغاز کردند و سپس اجازه دادند تا پاسخ به فیلم خشک شود.

سپس آن فیلم با لایه ای نازک از یک رنگ سیاه مصنوعی پوشانده شد. با استفاده از روشی که به عنوان الگوی تداخل لیزری شناخته می شود، بیشتر آن لایه متعاقباً قلم زنی شد و از دنباله ای از آثار برجسته در مقیاس نانو که ترکیبی از آن را ساخته است، تشکیل می دهد.

وقتی از آن گریت عبور می کند و فیلم زیرین شربت ذرت / وانیل را نشان می دهد، گریتینگ آفتاب را به شکلی شکست می دهد که در یک نمونه رنگین کمانی به نظر می رسد - رنگ های دیده شده با زاویه دید تغییر می کنند. بعلاوه، تغییر و عمق رنگها با تغییر فاصله بین آثار، یا با توجه به مواد مختلف قند فیلم تغییر می یابد.

اگرچه رنگ سیاه در حال حاضر غیر سمی است، اما دانشمندان اکنون می خواهند دانش خود را با یک رنگ دقیق درجه مواد غذایی سازگار کنند.

این مقاله ای در مجله ACS Nano منتشر شد.

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 94776

مطالب مرتبط :
هولوگرافی

تئوری کوانتومی این فیلم معروف انقلابی در پزشکی ایجاد خواهد کرد

هولوگرافی روشی از تصویربرداری و ثبت تصاویر سه بعدی است. حالا نوع جدیدی از هولوگرافی کوانتومی برای غلبه بر محدودیت های پیشین به وجود آمده است.

یخ

حل ساختار بلوری شکل جدید و عجیب یخ

دانشمندان ۱۸ نوع ماده مختلف را طبقه بندی کرده اند که هر کدام ساختار بلوری منحصر به فرد خود را دارند و اکنون نوع دیگری به نام ice XIX را به این لیست اضافه کرده اند.

برقراری ارتباط دو طرفه با افراد در حالت رویای تعاملی

چهار آزمایش مستقل در سراسر جهان نشان داده است که امکان برقراری ارتباط دو طرفه با افراد در حالت عجیب و توهم آمیز رویای شفاف، باز کردن زمینه جدیدی از تحقیقات "رویای تعاملی" در زمان واقعی وجود دارد.

بیانیه بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان در دفاع از طرح مهم «اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی برای لغو تحریم‌ها»

بیانیه بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان در دفاع از طرح مهم «اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی برای لغو تحریم‌ها»؛

ایران سربلند و قوی نباید گام‌های پیشرفت صنعتی و هسته‌ای خویش را متوقف نماید

بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان در دفاع از طرح مهم «اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی برای لغو تحریم‌ها» با صدور بیانیه ای اعلام کرد: بدون رفع این تحریم‌های ظالمانه که قابل راستی آزمایی از سوی ملت ایران باشد، ایران سربلند و قوی نباید گام‌های پیشرفت صنعتی و هسته‌ای خویش را متوقف نماید.

اولین آزمایش بالینی انسانی برای ارزیابی ژن درمانی بیماری آلزایمرآغاز شد

توسط محققان دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا سان دیگو؛

اولین آزمایش بالینی انسانی برای ارزیابی ژن درمانی بیماری آلزایمر آغاز شد

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا سان دیگو اولین آزمایش بالینی فاز اول انسان را برای ارزیابی ایمنی و اثر‌بخشی ژن‌درمانی برای رساندن پروتئین اصلی به مغز افراد مبتلا به بیماری آلزایمر (AD) یا اختلال شناختی خفیفMCI) ) شرایطی که اغلب مقدم بر زوال عقل کامل است، را با ۱۲ بیمار آغاز کرده اند.

طرد کردن بیماران مبتلا به کرونا، همه‌گیری را شدیدتر می‌کند/ رسانه‌ها درباره انگ نبودن ابتلا به کرونا، با مردم صحبت کنند

سرپرست مرکز بهداشت استان اصفهان:

طرد کردن بیماران مبتلا به کرونا، همه‌گیری را شدیدتر می‌کند/ رسانه‌ها درباره انگ نبودن ابتلا به کرونا، با مردم صحبت کنند

دکتر زهرا امینی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و سرپرست واحد سلامت اجتماعی مرکز بهداشت استان گفت: برچسب منفی زدن به بیماران مبتلا به کرونا و طرد کردن آنها، همه‌گیری این بیماری را در جامعه شدت می‌بخشد، که لازم است رسانه‌ها درباره انگ نبودن ابتلا به کرونا، با مردم بیشتر صحبت کنند.

رویداد استارتاپی

رویداد استارتاپی فناوری های گیاهان دارویی،طب سنتی و اسلامی برگزار می شود

پارک علم و فناوری استان اردبیل با همکاری مرکز رشد جهاد دانشگاهی اردبیل و مرکزشتابدهی تیک آپ رویداد استارتاپی فناوری های گیاهان دارویی،طب سنتی و اسلامی برگزار می کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب