خبری از عصر دایناسورها :

مطرح شدن پرونده ی یک برونتوسوروس له شده در زمین توسط دانشمندان

در حالی که استخوانهای برونتوسوروس نشان می دهد که این دایناسور غول پیکر یک سبک زندگی نیمه آبزی را دنبال می کرده است، مطالعات اخیر در مورد محیط باستانی اشاره دارد که این دایناسور زمین خشک را ترجیح می داده است.

به گزارش خبرگزاري علم و فناوري از خراسان جنوبي و به نقل از Newatlas، در طول سالها دیرینه شناسان تصویری از شکل ظاهری و عادات دایناسورهای مختلف را ایجاد کرده اند. گیاهخواران عظیم الجثه با گردن و دمهای طولانی، مانند برونتوسوروس تقریباً همیشه به عنوان حیوانات نیمه آبزی ساکن مرداب معرفی شده اند.

بحث بر سر اینکه آیا برونتوسوروس و سایر همپایانش از طریق باتلاق ها پراکنده شده اند یا در زمین خشک جمع شده اند، برای دهه ها ادامه داشته است. در سال 1971 رابرت باکر، دیرینه شناس بر اساس شباهت سوراخ های بینی دایناسور به مارمولک های زمینی در مورد یک دایناسور زمین گیر بحث کرد.

 

 

در اواخر دهه 1980 دانشمندان کشف کردند که sauropods استخوان های توخالی دارد. این تحقیق نشان می دهد که برونتوسوروس و خویشاوندان آن پرتحرک هستند. مطالعات بعدی در مورد گرده ها و گیاهان محافظت شده در نزدیکی فسیل های برونتوسوروس نشان داده است که این دایناسور از یک منظره ی نیمه خشک عبور می کند و نیازی به شناور ندارد.

زمان انتشار: سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۶:۲۰:۰۰

شناسه خبر: 94780

مطالب مرتبط :
دایناسور

پسر چهارساله‌ای که دایناسور ۲۰۰ میلیون ساله کشف کرد+عکس

به کمک یک کودک ۴ ساله، ردپای یک دایناسور ۲۲۰ میلیون ساله کشف شده است. دیرینه شناسان نتایج بررسی خود از این ردپا را منتشر کرده اند.

دایناسور

کشف فسیل دایناسور در کره ماه؛ شایعه یا واقعیت؟

همه ما میدانیم که دایناسورها میلیون ها سال پیش منقرض شدند و سکونتگاه آنها زمین به موقعیت متفاوتی درآمده است. اما از حضور دایناسورها در ماه بخوانید.

وگانیسم

آیا رژیم غذایی وگانیسم (گیاهخواری مطلق) برای سلامتی مفید است؟

محقق «تامی تانگ»، اپیدمیولوژیست تغذیه‌ای در دانشگاه «آکسفورد»، می‌گوید :«خطر بالاتر سکته‌ی مغزی ممکن است به چند دلیل باشد. گیاهخواران کمبود ب۱۲دارند که ممکن است با خطر سکته‌ی مغزی مرتبط باشد.» بر طبق گفته «انجمن تغذیهٔ آمریکا» می‌توان با یک رژیم صحیح وگان در تمامی دوران زندگی سالم بود و از آن در پیشگیری و درمان بیماری‌های خاص کمک جست.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب