مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری هفتگل:

دستاوردهای علمی نانو مدیون اعتماد به جوانان است/تلاش بسیج علمی برای رفع مشکلات

مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری هفتگل گفت: دستاوردهای علمی نانو در کشور ایران مدیون اعتماد به جوانان است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، پیشرفت هایی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1357 در ایران به وجود آمد در همه حوزه ها بوده است ولی در برخی از بخش ها آنقدر پیشرفت کرده ایم که جهانیان انگشت حیرت به دهان گرفتند.

انرژی هسته ای، فناوری نانو، سلول های بنیادی، صنعت دفاعی و نظامی، پزشکی، دانش پرتاب ماهواره و فرستادن موجود زنده به فضا از جمله بخش هایی است که در ایران پیشرفت های شگرفگی به دست آمد.

در دوران طاغوت دستاورد علمی آن چنانی نداشتیم

در همین ارتباط در همین ارتباط امرالله مددی مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری هفتگل در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان اظهار کرد: در دوران طاغوت دستاورد علمی آن چنانی نداشتیم و هر چه در کشور وجود داشت از خارج می آمد.

وی با اشاره به معضلات ایران در گذشته خاطرنشان کرد: در بعد نظامی هم خیلی مشکل داشتیم به طوری که فرماندهان نظامی اذعان کردند که در دوران هشت سال دفاع مقدس حتی سیم خاردار هم نداشتیم و کسی هم به ما آن را نمی داد.

مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری هفتگل در ادامه سخنان خود تصریح کرد: خوشبختانه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، با تلاش و کوشش شبانه روزی نیروهای انقلابی، جوان، متعهد، خوش فکر و خوش بین تواستیم نه تنها در بعد نظامی بلکه در علوم روز نیز پیشرفت های شگرفی را به دست آوریم.

وی اضافه کرد: در بعد نظامی به اندازه ای پیشرفت کردیم و به جایی رسیده ایم که دشمن نه تنها نمی تواند به ایران حمله کند بلکه جرات حتی نگاه کردن به مرزهای جغرافیایی ما را ندارد.

جوانان ایرانی خوش درخشیدند

مددی عنوان کرد: پیشرفت های ما به ویژه در صنعت دفاعی و نظامی به قدری چشم گیر است که توانستیم در سال های گذشته آمریکا را زمین گیر تا نتواند به گزینه حمله نظامی درباره جمهوری اسلامی ایران فکر هم کند.

مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری هفتگل در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: در عرصه سازندگی نیز جوانان ایرانی خوش درخشیدند به طوری که دنیا در مقابل ما کم آورد.

وی با اشاره به دستاوردهای علمی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: در علم و فناوری نیز پیشرفت های کشور ایران بی نظیر است به طوری که دانشمندان جوان ما فقط در علم نانو 50 تا 60 دستاورد مهم داریم که رتبه های اول و دوم و سوم دنیا را به دست آوردند.

مددی در ادامه بیان کرد: در موضوع هسته ای نیز به همت دانشمندان جوان و نوآور ایرانی توانستیم پیشرفت های خوبی به دست آوریم و در دنیا حرف برای گفتن داشته باشیم.

اجرای برنامه های محدود به علت کرونا

وی در بخش پایانی سخنان خود درباره برنامه های انجام شده در طول دهه فجر در شهرستان هفتگل نیز گفت: به علت وضعیت بد کرونا در این شهرستان متاسفانه برنامه های محدود عمومی برگزار شد که بسیج علمی، پژوهشی و فناوری هفتگل نیز به نوبه خود در آنها شرکت کرد.

مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری هفتگل تجمع در یادمان شهدای گمنام را از جمله برنامه های اجرا شده به مناسبت چهل و دومین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اعلام کرد و ادامه داد: این تجمع به صورت محدود برگزار شد که ما هم در این برنامه حضور یافتیم.

وی رژه موتوری و خودرویی را از برنامه های دیگر اجرا شده به مناسبت دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد و افزود: بسیج علمی، پژوهشی و فناوری هفتگل نیز در این برنامه حضور خوبی داشته است.

مددی در پایان اظهارامیدواری کرد که بسیج علمی، پژوهشی و فناوری هفتگل با کمک دیگر نهادها بتواند در راستای رفع مشکلات این منطقه نفتخیز گام بردارد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۵:۰۰

شناسه خبر: 94783

مطالب مرتبط :
کاهش آلاینده های حاصل از احتراق سوخت مازوت با سامانه ی نانوجذبی

دکتر کوراوند در گفتگو با علم و فناوری؛

بهینه سازی سوخت مازوت مصرفی نیروگاه ها به کمک فناوری نانو/کاهش همزمان گازهای آلاینده SOx و NOx

دکتر کوراوند تصریح کرد: با روش ترکیبی که از ترکیب سیستم جذبی و نانوتکنولوژی حاصل شده می‌توان ضمن حذف آلاینده‌های حاصل از احتراق سوخت مازوت از این ثروت خدادادی نیز بهره ببریم.

کاشی‌های شیشه ای با فناوری نانو مقیاس

ساخت و تولید کاشی‌های شیشه ای با فناوری نانو مقیاس

کاشی‌های شیشه ای با فناوری نانو مقیاس با قابلیت استحکام بالا، مقاومت حرارتی، ضد اکسید و اسید و شفافیت به همراه بازتاب نور توسط مبتکر ایرانی اختراع شده است.

عضو هیئت علمی

در گفتگو با نخبه علمی کرمان مطرح شد:

به خدمت گرفتن نانوذرات ها برای جلوگیری از رسوب آسفالتین در نفت

عبدالحسین همتی سراپرده گفت: یکی از مشکلات بزرگ مخازن نفت ایران رسوب آسفالتین موجود در نفت است، آسفالتین ها ترکیبات بسیار پیچیده ای هستند که در نفت های خام وجود دارند لذا اثر نوع رسوب آسفالتین بر اندازه تجمعات آنها و شرایط رسوب را بررسی و اکنون راه حل ان را یافته ایم.

پروفسور نادرانقطاع؛ دانشمند ایرانی برنده جایزه فیزیک اسحاق در سال ۲۰۲۰

معرفی دانشمندان ایرانی؛

پروفسور نادرانقطاع؛ دانشمند ایرانی برنده جایزه فیزیک اسحاق در سال ۲۰۲۰

در سال ۲۰۰۶ ، مجله «Scientific American» وی را به عنوان یکی از ۵۰ «رهبر علم و فناوری» معرفی کرد او استاد دانشگاه پنسیلوانیا است ، پروفسور انقطاع یکی از مهمترین شخصیت های علمی جهان در زمینه فرا مواد( متامتریال) است که در سال ۲۰۲۰ موفق به کسب مدال اسحاق نیوتن شد.

رمز بقا و استقلال کشور تولید علم و فن آوری است/ تبدیل شدن کشور به قطب علمی در منطقه

مسئول سازمان بسیج صنایع سپاه انصارالرضا(ع):

رمز بقا و استقلال کشور تولید علم و فن آوری است/ تبدیل شدن کشور به قطب علمی در منطقه

​ارجمند فر گفت: تولید علم و فناوری مهمترین عامل حفظ بقا، استقلال و پیشرفت کشور و ابزاری جدی برای رقابت در عرصه های مختلف جهانی است.

رایسا

توسط مهندسان شرکت رایمون فناور آسیا در بابل انجام شد:

نرم افزار آموزش آنلاین ویژه مدارس و دانشگاه‌ها طراحی شد

مهندسان شرکت رایمون فناور آسیا در بابل موفق به تولید نرم افزار آنلاین ویژه مدارس و دانشگاه‌ها را طراحی کردند که بسیار از نواقص موجود در شاد را به کلی رفع کرده است.

لباس ذهن خوان

به بهانه رویداد علمی پارچه و البسه هوشمند در قم

لباسی که ذهن شما را میخواند !

لباس ذهن خوان جلوه یکی دیگر از البسه و پارچه های هوشمند است که میتواند در آینده تاثیر بسزایی در زندگی بشریت بگذارد .

نوشت ‌افزارهای اهدایی پایگاه علمی شهید احمدعلی جمشیدی

اهدای هدایای پایگاه علمی به دانش آموزان شهرستان هفتگل+تصاویر

نوشت ‌افزارهای اهدایی پایگاه علمی شهید احمدعلی جمشیدی بین دانش آموزان شهرستان نفتخیز هفتگل توزیع شد.

تفاهم نامه بسیج علمی و معاونت علمی بسیج دانشجویی راه حلی برای پیاده سازی ایده ها و طرح ها در قالب مرکز رشد ایجاد کرد / در مرکز رشد حسان ۸پروژه به نمونه آزمایشگاهی یا نیمه صنعتی رسیده است

مسئول مرکز رشد حسان و عضو نخبگان بسیج علمی پژوهشی استان اصفهان؛

تفاهم نامه بسیج علمی و معاونت علمی بسیج دانشجویی راه حلی برای پیاده سازی ایده ها و طرح ها /تکمیل ۸ پروژه در مرکز رشد حسان

مسول مرکز رشد حسان با اشاره به این که مرکز رشد حسان بعنوان برترینهای جایزه ملی شهید طهراتی مقدم انتخاب شده است، گفت: تفاهم نامه بسیج علمی و معاونت علمی بسیج دانشجویی راه حلی برای پیاده سازی ایده ها و طرح ها در قالب مرکز رشد ایجاد کرد بطوری که تا به امروز در مرکز رشد حسان ۸پروژه به نمونه آزمایشگاهی یا نیمه صنعتی رسیده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب