دانشگاه آزاد تهران شمال دانشگاهی پیشرو در مسیر علم و دانش

استادان دانشگاه آزاد تهران شمال ضمن تدریس کتب دانشگاه دانشجوها را به ثبت اختراع و تالیف کتاب و مقاله تشویق می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ سمیه رشیدی دانشجوی رشته شیلات دانشگاه آزاد تهران شمال در خصوص معرفی دانشگاه خود در گفتگو با خبرنگار علم و فناوری گفت: دانشگاه آزاد تهران شمال در میدان هروی واقع شده است که رشته های میکروبیولوژی، زیست شناسی، شیلات و صنایع غذایی را دارد.

وی افزود: قبلا دانشگاه ما دانشگاه علوم زیستی در زعفرانیه بود که با تبدیل آن به آموزشگاه زبان ما را به دانشگاه آزاد تهران شمال منتقل کردند.

رشیدی با بیان اینکه با یکی از استادانش ثبت اختراع داشته است، اذعان کرد: استادان دانشگاه فوق العاده عالی هستند برخورد خوبی دارند، سطح علمی بالایی دارند، مخترع و مولف کتاب هستند و مقاله های زیادی را به ثبت رسانده اند و هدفشان صرفا تدریس دورس دانشگاهی نیست بلکه ضمن تدریس، دانشجوها را تشویق می‌کنند که کارهای فوق برنامه درسی انجام دهند مثل ثبت اختراع و یا نوشتن کتاب و مقاله.

وی افزود: نکته حائز اهمیت این است که استادان این دانشگاه نمره را دقیقا براساس قوانین نمره دهی می‌دهند؛ دانشجو اگر خوب درس خوانده باشد و در کلاس حاضر و اکتیو باشد نمره خوبی می‌گیرد ولی اگر درس نخواد قطعا نمره خوبی نمی‌گیرد چون استادان این دانشگاه بر خلاف اینکه می‌گویند دانشگاه های آزاد راحت نمره میده نیست

دانشجوی شیلات عنوان کرد: ساختمان دانشگاه آزاد تهران شمال خیلی قدیمی و معمولی است، سالن مطالعه خوبی ندارد در کتابخانه آن کتب درسی ارائه نمی‌شود، سیستم های آن قدیمی هستند و اینترنت هم ندارد تا جایی هم که اطلاع دارم خوابگاه ندارد چون دانشجویانی که ساکن تهران نبودند خانه گرفته بودند ولی دانشگاه سابق ما در زعفرانیه از فضای خیلی خوبی برخوردار بود و وسایل گرامایشی و سرمایشی مناسبی داشت.

رشیدی با اشاره به اینکه در دانشگاه های دولتی حراست خیلی مقرراتی است، تصریح کرد: در دانشگاه های آزاد حراست با نحوه پوشش دانشجو کاری ندارد و خیلی راحت با هر نوع پوشش و آرایشی می‌تواند وارد دانشگاه بشود.

وی با بیان اینکه کیفیت غذاهای این دانشگاه خوب است، گفت: ولی ما اکثرا از فست فودی دانشگاه استفاده می‌کنیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۷:۰۳

شناسه خبر: 94861

مطالب مرتبط :
افزایش انگیزه نخبه‌پروری گامی موثر در جهت افزایش سطح علم و دانش

افزایش انگیزه نخبه‌پروری گامی موثر در جهت افزایش سطح علم و دانش

گودرزی تاکید کرد: افزایش انگیزه نخبه پروری و جذب و حمایت از نخبگان و همچنین برگزاری کارگاه‌های تخصصی، همایش‌‌های علمی کمک شایانی به افزایش سطح علم و دانش آنها و پیشرفت علمی کشور می‌کند.

۲۱

ماهی در قفس؛ صنعتی نیازمند توجه و مودت بیشتر

پرورش ماهی در قفس یکی از روش‌های پرسود و صنعتی کم‌هزینه در پرورش آبزیان در آب‌های استان هرمزگان به شمار می‌رود که در سال‌های اخیربا حمایت دولت تدبیر وامید این صنعت مهم مورد توجه صیادان قرار گرفته است.

۰۰۲۲۵

ثبت جهانی سومین اختراع پژوهشگران سمنانی

دکتر علی عموزاده با مشارکت دیگر محققان در دانشگاه سمنان موفق به ثبت نهایی اختراع «غشای نانوکامپوزیتی در پیل سوختی متانول مستقیم» در اداره ثبت اختراعات آمریکا شدند.

تالیف کتاب

تالیف کتاب "سوگند مقدس" توسط عضو بسیج علمی پژوهشی خراسان جنوبی

​گتاب "سوگند مقدس " در بیان خاطرات رشادت های بانوی امداد گر خراسان جنوبی توسط سمیرا گنجی عضوسازمان بسیج علمی پژوهشی استان تالیف شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب