تربیت سربازان دانشمند از اهداف سازمان بسیج علمی است

با حضور معاونین علمی و پژوهشی و مسئولین پایگاه های علمی برادران و خواهران جلسه ای با محوریت اهداف و راهبردهای برنامه ای پایگاه های علمی استان مرکزی در سال ۱۴۰۰ به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گردید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مرکزی،  علی رحیمی معاون علمی پژوهشی و فناوری سپاه استان مرکزی گفت: در سال 1400 پایه و اساس و ارزیابی عملکرد شهرستان ها در حوزه های مختلف بر مبنای عملکرد پایگاه های علمی و علمی حوزه ها و پایگاه ها خواهد بود . لذا راهبردهایی برای انجام هرچه بهتر فعالیت های جهادگونه در پایگاه های علمی مد است.

رحیمی افزود: پایگاه های بسیج می توانند عرصه ای برای فعالیت های مختلف باشند و از مهم ترین این عرصه ها عرصه علم و فناوری است. با توجه به اینکه پایگاه های علمی تازه تشکیل شده و بسیاری از مسئولین با ماموریت های پایگاه های علمی در سطح نواحی آشنایی لازم را ندارند، لذا نیاز است که مجموعه علم و فناوری سپاه استان با مجموعه علم و فناوری شهرستان ها قدم های محکمی را بردارد که در این راستا در سال 1400 به پایگاه ها ماموریت هایی داده می شود.

این ماموریت ها شامل:

  1. تهیه بانک اطلاعات نخبگان در حوزه شهرستان ها: اولا در زمینه های مختلف علمی و فناوری نخبگان سازماندهی بشوند و ثانیا از ظرفیت آنها استفاده کنیم. ظرفیتی که اساتید،کارآفرینان، دانشجویان و صنعت گران و کشاورزان دارند.
  2.  معرفی و حمایت از مخترعین و مبتکرین: بعد از تکمیل بانک اطلاعاتی افرادی که در حوزه های مختلف به خصوص فنی و مهندسی دارای ظرفیت و توانمندی هستند، آنها در قالب پروژه های طرح حمایت در مرکز حمایت مورد حمایت قرار دهیم.
  3.  تهیه بانک اطلاعاتی از مسائل محدوده حوزه شهرستانی: اعم از مسائل کشاورزی، حوزه بهداشت و درمان ، آب آشامیدنی، اشتغال جوانان ، حوزه های آموزشی ، آلودگی هوا و محیط زیست، توسعه صنعتی، اجرای طرح کاداستر، معادن، زمین و مسکن ، بازار و... یکی از ماموریت های پایگاه های علمی است.
  4.  راه اندازی هسته های توانمندساز با هدف مهارت آموزی و ارتقای تحصیلی: بر این اساس برگزاری کلاس های تقویتی و آموزش مهارتی با مشارکت فنی حرفه ای در حوزه های مختلف و در حوزه های مورد نیاز شهرستان ها  و بسیج و پایگاه های علمی
  5. راه اندازی هسته های گفتمان ساز: راه اندازی هسته های گفتمان ساز توسط  پایگاه علمی شهرستان ها
  6. راه اندازی هسته های فناور: راه اندازی هسته های فناور در سطح پایگاه ای علمی برای کشف استعداد های نهفته

وی ابراز امیدواری کرد در سال 1400 هم افزایی خوبی با اقشار دانشور صورت بگیرد و از تمام ظرفیت شهرستان ها در راستای آموزش ، اقدامات علمی، انجام پژوهش و اقدامات فناورانه استفاده شود.

معاون علمی پژوهشی و فناوری سپاه استان مرکزی گفت: مقرر است هر 45 روز یکبار جلسه داشته باشیم، از پایگاه های علمی بازدید کنیم و ساختار مجدد به پایگاه ها ارسال و چینش نیروها انجام شود. هم چنین مقرر است که در علمی حوزه ها و پایگاه ها به عنوان اعضای ثابت پایگاه علمی برادران و خواهران باشند.

علی رحیمی افزود: در سال 1399 پایگاه های علمی خواهران شهرستان آشتیان، دلیجان و شازند و خمین از جمله پایگاه هایی بودند که بسیار خوب و توانمند عمل کردند.

وی اضافه کرد: امیدواریم با عملیاتی کردن این برنامه ها سربازان توانمند، کوشا و دانشمندی را در راستای اهداف عالیه نظام تربیت بنماییم.

انتهای پیام / م

زمان انتشار: دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 94890

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب