تکمیل پروژه معدن آلبلاغ؛ مطالبه ملی برای آزادسازی ظرفیت اشتغال ۵ هزار جوان استان

جانشین فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه(ع)در امور اقشار بسیج با بیان اینکه سرعت بخشیدن به ساماندهی معدن آلبلاغ باید به یک مطالبه ملی تبدیل شود گفت: اگر صنایع فرآوری ایجاد شود مواد معدن در صورت تبدیل به شمش قابلیت ایجاد پنج هزار شغل مستقیم را داراست.


 
عین الله حاتمی جانشین فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه (ع)در امور اقشار گفت:قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه، برای ساماندهی معدن آلبلاغ اعلام آمادگی کرده است و در صورتی که ایمیدرو از ساماندهی آلبلاغ انصراف دهد، ضمن ساماندهی و بهره برداری معدن، تا شعاع 40کیلومتری از هر طرف، متعهد به رفع مشکلات مردم منطقه از جمله آبرسانی و ساخت مدرسه و ایجاد راه خواهد بود.

 

وی با تاکید بر ضرورت جدیت ایمیدرو در ساماندهی معدن آلبلاغ، گفت:ما  از سازمان ایمیدرو درخواست داریم با پیگیری ها به کارهای میدانی در خصوص معدن البلاغ سرعت دهد.

 

عین الله حاتمی افزود: اگر ایمیدرو توان ندارد  انصراف دهد و سپاه  اعلام آمادگی کرده و قرارگاه خاتم انبیا برای پذیرش، بهرداری و ساماندهی این معدن متعهد می شود.

 

جانشین فرمانده سپاه در امور اقشار بسیح ادامه داد: ظرفیت احتمالی سنگ سرب و روی در معدن آلبلاغ بیش از دو میلیون تن برآورد شده است اما تعیین ظرفیت قطعی آن از مسولیت های ایمیدرو است.

 

دکتر حاتمی افزود: مواد این معدن درصورت تبدیل به شمش، قابلیت ایجاد پنج هزار شغل مستقیم را داراست.


وی گفت:  از ایمیدرو انتظار می رود تا به اجرای این کار سرعت بخشد و کار اکتشافی این معدن را سریعا به اتمام برساند و تا میزان ذخیره قطعی مشخص شود و با ایجاد کارخانه های فرآوری در منطقه  اشتغال زایی خواهیم داشت. 


دکتر حاتمی تاکید بر اینکه سرعت بخشیدن به ساماندهی معدن آلبلاغ باید به یک مطالبه ملی تبدیل شود گفت: از مسئولان استان و شهرستان و به ویژه نمایندگان مجلس می خواهیم تا مطالبه گری کنند و از وزارت صمت پیگیری کنند تا ایمیدرو به اجرای تعهدات خود سرعت دهد.

 

جانشین فرمانده سپاه در امور اقشار بسیج افزود: تا کنون ۸ نفر از هم استانی ها جان خود را در این زمیته از دست داده اند، افزود: از 29بهمن حادثه مسلحانه معدن 360 نیروی امنیتی به ویژه از نیروهای انتظامی در منطقه مستقر شده اند.


دکتر حاتمی تصریح کرد: آخرین در درگیری هفته اخیر بود که دلالانی با حضور در این منطقه هر کیلو از سنگ این معدن را به پنج تا هشت هزار از مردم میخرید و در کارخانه ها به پنجاه هزار تومان میفروشند. 

 

 

او افزود: با اینکه ایمیدرو عهده دار ساماندهی شده  اما فاز مطالعاتی آن خیلی دیر انجام شده است که مشکلاتی فراهم کرده است.

 

حاتمی با بیان اینکه اگر صنایع فرآوری این معدن ایجاد شود  ظرفیت اشتغال‌زایی زیادی در این معدن همچنان صنایع بزرگ در استان وجود دارد. گفت: باید از ظرفیت و ثروت های  هم چون معدن البلاغ در استان با ایجاد راهکارهای مناسب به نحوه درست مدیریت و ساماندهی شوند.

زمان انتشار: یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۴:۵۲

شناسه خبر: 94893

مطالب مرتبط :
بیانیه بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان در دفاع از طرح مهم «اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی برای لغو تحریم‌ها»

بیانیه بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان در دفاع از طرح مهم «اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی برای لغو تحریم‌ها»؛

ایران سربلند و قوی نباید گام‌های پیشرفت صنعتی و هسته‌ای خویش را متوقف نماید

بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان در دفاع از طرح مهم «اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی برای لغو تحریم‌ها» با صدور بیانیه ای اعلام کرد: بدون رفع این تحریم‌های ظالمانه که قابل راستی آزمایی از سوی ملت ایران باشد، ایران سربلند و قوی نباید گام‌های پیشرفت صنعتی و هسته‌ای خویش را متوقف نماید.

ر

در خانه بمانیم تا آغازین روزهای قرن ۱۵ بهروز گردد

در خواست خط مقدم مبارزه با کوبید ۱۹ و فارسی ها از هموطنانشان برای روزهای تعطیل پیش رو، در خانه ماندن و حفظ پروتکلهای بهداشتی برای مبارزه با ویروس منحوس سال و آغاز سالی بهروز در آستانه قرن ۱۵ام است.

​حمایت بسیج علمی از دانش آموزان صاحب ایده / نهج البلاغه سند مهمی درمدیریت کشور

مسئول بسیج علمی،پژوهشی و فن آوری در سپاه انصارالرضا(ع)در جمع دانش آموزان مطرح کرد:

​حمایت بسیج علمی از دانش آموزان صاحب ایده / نهج البلاغه سند مهمی درمدیریت کشور

عظیمی فر با اشاره به اینکه بسیج علمی، دانش آموزان صاحب ایده می کند،گفت: اولین مولفه در بسیج علمی احصاء نیازها است که باید مخترع و مبتکر نیز براساس آن حرکت کند.

جانشین اقشار

امروز در مراسمی با حضور جانشین فرمانده سپاه حضرت جوادالائمه(ع) در امور اقشار بسیج انجام شد:

افتتاح خانه نخبگان علمی پژوهشی و فناوری سپاه خراسان شمالی

امروز در مراسمی خانه نخبگان سازمان بسیج علمی، پژوهشی و با حضور جانشین فرمانده سپاه حضرت جواد الائمه(ع)افتتاح شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب