تلاش مسئولان دانشگاه آزاد یزد برای حل مشکل شهریه دانشجویان

دانشگاه آزاد یزد در بیانیه ای اعلام کرد: دربعضی از رشته ها که قبلاْ تخفیف هایی تا۵۰درصد اعمال شده و تخفیف ها کم شده است نامه نگاری های لازم جهت مساعدت به عمل آمده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ در پی اعتراض دانشجویان دانشگاه آزاد یزد به افزایش شهریه ها (بیشتر بخوانید) واحد روابط عمومی این دانشگاه در بیانیه ای اعلام کرد:

شهریه ها براساس رتبه بندی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی تعیین شده است. باتوجه به امکانات از قبیل فضاهای آموزشی، آزمایشگاهی و کارگاهی، تجهیزات، کادر هیأت علمی مجرب و فعالیت های فناورانه، دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد جزء رتبه های خوب واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی می باشد و رتبه چهارم را کسب کرده است و شهریه براساس رتبه توسط سامان مرکزی دانشگاه تعیین شده است که با توجه به نرخ تورم و هزینه ها، افزایش حداقل بوده است.

درسال جدید تحصیلی به جای دریافت چک که بعضاْ دانشجویان را به دلیل نداشتن چک با مشکل روبرو می کرد سیاست های سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی مبتنی بر پرداخت وام های مختلف وکم بهره به دانشجویان می باشد که درخواست تقسیط شهریه براساس درخواست وام هایی مانند وام بانک رسالت، بانک مهر، صندوق رفاه دانشجویی وبانک ملی امکان پذیر می باشد.

 با توجه به اینکه در ترم اول 99 از دانشجویان جدید چک دریافت نشده است و دانشجویان بخشی از شهریه را پرداخت و متأسفانه در مراحل مختلف یا به صورت ماهیانه پرداختی بابت شهریه نداشته اند که باعث شده است بدهی ترم قبل و شهریه ترم جدید تجمیع شود که برای رفاه حال دانشجویان دانشگاه اقدام به اخذ 65درصد بدهی ترم قبل و شهریه ثابت و فقط 35درصد شهریه متغیرترم جدید نموده است.

 دربعضی از رشته ها که قبلاْ تخفیف هایی تا50درصد اعمال شده و تخفیف ها کم شده است نامه نگاری های لازم جهت مساعدت به عمل آمده است.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۵:۰۸

شناسه خبر: 94895

مطالب مرتبط :
 بیمار پیوند عضو پس از دریافت ریه‌های آلوده به کووید می‌میرد

مقامات دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان گزارش کردند:

بیمار پیوند عضو پس از دریافت ریه‌های آلوده به کووید می‌میرد

مقامات دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان گزارش کردند: زنی در میشیگان پس از پیوند دو ریه آلوده از اهدا کننده‌ای که مشخصاً به ویروس عامل بیماری پناه داده است، به کووید۱۹ مبتلا شد و بعد از دو ماه درگذشت - علی رغم اینکه اهداکننده هیچ نشانه‌ای از بیماری نشان نداد و در ابتدا آزمایش منفی داشت.

بیانیه بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان در دفاع از طرح مهم «اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی برای لغو تحریم‌ها»

بیانیه بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان در دفاع از طرح مهم «اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی برای لغو تحریم‌ها»؛

ایران سربلند و قوی نباید گام‌های پیشرفت صنعتی و هسته‌ای خویش را متوقف نماید

بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان در دفاع از طرح مهم «اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی برای لغو تحریم‌ها» با صدور بیانیه ای اعلام کرد: بدون رفع این تحریم‌های ظالمانه که قابل راستی آزمایی از سوی ملت ایران باشد، ایران سربلند و قوی نباید گام‌های پیشرفت صنعتی و هسته‌ای خویش را متوقف نماید.

۲۳

​معصومه ایزدی، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی:

زنان و دختران جوان در صدر قربانیان آسیب های اجتماعی هستند

افزایش آسیب های اجتماعی بخشی از پازل فروپاشی ارزش ها در جامعه است.

۱

قوانین مالکیت ادبی و هنری همچنان به درستی اجرا نمی شود

مدیر دفتر مالکیت فکری پارک علم و فناوری یزد اظهار داشت: مالکیت صنعتی در کشور ما بسیار قوی بوده و قوانین آن به درستی اجرا می شود اما متاسفانه همچنان مالکیت ادبی و هنری خیلی ضعیف است.

دانشگاه آزاد

گلایه دانشجویان دانشگاه آزاد یزد از افزایش شهریه ها و کاهش خدمات

دانشجویان دانشگاه آزاد یزد در بیانیه ای اعتراض خود به افزایش شهریه های این دانشگاه را آن هم در دوران کرونا اعلام کردند.

خبرگزاری علم و فناوری

شهریه دانشگاه‌ها در دوران کرونا

دانشگاه‌ها به درخواست کاهش شهریه چه جوابی دادند؟

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب