بیانیه بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان در دفاع از طرح مهم «اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی برای لغو تحریم‌ها»؛

ایران سربلند و قوی نباید گام‌های پیشرفت صنعتی و هسته‌ای خویش را متوقف نماید

بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان در دفاع از طرح مهم «اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی برای لغو تحریم‌ها» با صدور بیانیه ای اعلام کرد: بدون رفع این تحریم‌های ظالمانه که قابل راستی آزمایی از سوی ملت ایران باشد، ایران سربلند و قوی نباید گام‌های پیشرفت صنعتی و هسته‌ای خویش را متوقف نماید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، با توجه به نزدیک شدن به ضرب‌الاجل ایران برای توقف اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی در پنجم اسفندماه، بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان در دفاع از طرح مهم «اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی برای لغو تحریم‌ها» بیانیه‌ای صادر کرد. در بخشی از این بیانیه آمده است: بدون رفع این تحریم‌های ظالمانه که قابل راستی آزمایی از سوی ملت ایران باشد، ایران سربلند و قوی نباید گام‌های پیشرفت صنعتی و هسته‌ای خویش را متوقف نماید.

 

متن بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

من کان یرید العزّة فللّه العزّة جمیعا

 کسی که خواهان عزّت است (باید عزت را از خدا بخواهد چرا که) تمام عزّت برای خداست؛ سوره مبارکه فاطر آیه ۱۰

علی رغم همه مساعدت‌ها و حمایت‌های رهبر معظم انقلاب از تیم مذاکره کننده هسته‌ای، متاسفانه هیچیک از شروط ۹ گانه رهبری در برجام نه تنها محقق نگردید که به گفته خود مسئولین وزارت امور خارجه متاسفانه مسئولین تیم مداکره کننده از خطوط قرمز رهبری نیز عدول کردند. آنچه در حال حاضر به قطعیت قابل ملاحظه است این است که در نتیجه روند اجرای تعهدات یک طرفه برجامی از سوی ایران که به مدت 5 سال ادامه یافت، ملت ایران نه تنها شاهد تحقق هیچیک از وعده‌های برجامی دولت تدبیر و امید نیستند، بلکه بدلیل اعتماد دولت‌مردان به غرب، جمهوری اسلامی ایران با ۶۰ اقدام تحریمی دیگر توسط دولت آمریکا بعد از خروج این کشور از برجام نیز مواجه گردید که مسئولین دولت ایالات متحده از این تحریم‌های جدید به عنوان تحکیم دیوار تحریم یا FSW یاد می‌نمایند. نتیجه 5 سال اجرای تعهدات یک طرفه برجامی و عدم صداقت طرف‌های غربی، مجلس انقلابی یازدهم را بر آن داشت تا در راستای دفاع از منافع ملت ایران و وادار کردن دشمنان ملت به برداشتن تحریم‌های ظالمانه، "طرح مهم اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها" را به تصویب برساند.

بسیج اساتید صنعتی اصفهان ضمن دفاع از این اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی اعلام می‌نماید که بیانات حکیمانه و عزتمندانه مقام معظم رهبری در باره برجام سیاست قطعی و نقشه راه کشور بوده و در این برهه سرنوشت‌ساز تاریخی، عدول از این سیاست‌ها خسارات جبران ناپذیری به کشور وارد کرده و سال‌ها موجب رنج و زحمت ملت ایران خواهد شد. لذا همانطور که رهبر معظم انقلاب تصریح فرموده‌اند رفع عملی و کامل تحریم‌های بانکی و نفتی باید از شرایط اساسی ملت ایران برای برگشت آمریکا به برجام باشد و بدون رفع این تحریم‌های ظالمانه که قابل راستی آزمایی از سوی ملت ایران باشد، ایران سربلند و قوی نباید گام‌های پیشرفت صنعتی و هسته‌ای خویش را متوقف نماید. بعلاوه به فرموده مقام معظم رهبری، ایران اسلامی به هیچ عنوان نباید از مؤلفه‌های قدرت خویش دست بردارد و مسئولین نیز حق ندارند درباره مسائلی چون ابزار‌های دفاعی و نفوذ منطقه‌ای ایران مذاکره نمایند. لذا بدینوسیله از دولت جمهوری اسلامی قاطعانه می‌خواهیم به منظور حفظ عزت‌مندی ایران اسلامی، در صورت عدم رفع تحریم‌ها، طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی، اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را به صورت کامل از 5 اسفند 99 متوقف و بازرسی‌های آژانس را صرفا محدود به نظارت‌های پادمان نماید. در خصوص مشکلات اقتصادی نیز باید به این مهم اشاره نماییم که قطعا رسیدن کشور به استقلال اقتصادی در گرو تحقق سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی است و این امر تنها با توکل بر خدا و تکیه و اعتماد  به ظرفیت‌های داخلی کشور قابل تحقق خواهد بود.

والسلام علی من التبع الهدی

بسیح اساتید ابومهدی المهندس (دانشگاه صنعتی اصفهان)

انتهای پیام/

معصومه صادقی

زمان انتشار: دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۷:۵۱

شناسه خبر: 94898

مطالب مرتبط :
کشف سلول استخوانی

دانشمندان استرالیایی گزارش کردند؛

کشف سلول استخوانی جدید روزنه امیدی برای درمان بیماری‌های اسکلتی

دانشمندان در استرالیا با بردن میکروسکوپ به ساختارهای اسکلتی بدن انسان، نوع کاملاً جدیدی از سلول استخوانی را کشف کرده‌اند، سلول جدید تعدادی از ژن‌های منحصر به فرد را روشن می‌کند، این امید جدیدی برای درمان بیماری‌هایی مانند پوکی استخوان ایجاد می‌کند.

کویل سیستم تشدید مغناطیس هسته‌ای میدان پائین برای استفاده در سیستم آزمایشگاهی قابل حمل MRI طراحی و ساخته شد

به همت محققان اصفهانی؛

کویل سیستم تشدید مغناطیس هسته‌ای میدان پائین برای سیستم آزمایشگاهی MRI طراحی و ساخته شد

محمدرضا شیروی دانشجوی دکتری برق قدرت، گفت: برای اولین بار در کشور طراحی و ساخت کویل سیستم تشدید مغناطیس هسته ای میدان پائین برای استفاده در سیستم آزمایشگاهی قابل حمل MRI را با موفقیت به پایان رساندیم، با این دستاورد نمونه آزمایشگاهی و سایز کوچک آن را می‌توانیم بسازیم، اما ساخت نمونه واقعی نیازمند توجه ملی است.

میوه رسیده

شناسایی و برداشت میوه رسیده توسط ربات های پرنده

Tevel Aerobotics Technologies یک ربات مستقل در حال پرواز (FAR) ساخته است که با استفاده از هوش مصنوعی (AI) میوه ها را شناسایی و انتخاب می کند.

هشت ایده برگزیده اولین ایده شو حل مسائل آموزشی در بستر آموزش مجازی

توسط دانشگاه پیام نور استان اصفهان؛

ایده های منتخب اولین ایده شو حل مسائل آموزشی در بستر آموزش مجازی تقدیر و جهت کاربست معرفی شدند

تعداد هشت ایده منتخب اولین ایده شو حل مسائل آموزشی در بستر آموزش مجازی با مشارکت ایده پردازان آموزش و پرورش و آموزش عالی تقدیر و جهت کاربست معرفی شدند.

دانشمندان نخاع آسیب دیده را با استفاده از سلول‌های بنیادی خود بیماران ترمیم کردند

با همکاری دانشگاه ییل و ساپورو ژاپن؛

دانشمندان نخاع آسیب دیده را با استفاده از سلول‌های بنیادی خود بیماران ترمیم کردند

محققان دانشگاه ییل و دانشگاه پزشکی ساپورو ژاپن گزارش کردند تزریق سلولهای بنیادی مشتق شده از مغز استخوان خود بیمار، عملکرد حرکتی را در افراد آسیب دیده نخاع طی چند هفته به طور قابل توجهی بهبود بخشید، کارآزمایی بالینی بر روی تعداد ۱۳ بیمار از ۲۱ تا ۶۶ سال و از هر دو جنس انجام شد.

هولوگرام

هولوگرام های خوراکی می توانند مواد غذایی را تزئین یا حتی تأیید کنند

محققان دانشگاه خلیفه امارات متحده عربی با جستجوی یک تفاوت کاملاً متنوع، هولوگرام های خوراکی را ابداع کنند که می توانند مواد غذایی را تزئین یا حتی تأیید کنند.

 بیمار پیوند عضو پس از دریافت ریه‌های آلوده به کووید می‌میرد

مقامات دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان گزارش کردند:

بیمار پیوند عضو پس از دریافت ریه‌های آلوده به کووید می‌میرد

مقامات دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان گزارش کردند: زنی در میشیگان پس از پیوند دو ریه آلوده از اهدا کننده‌ای که مشخصاً به ویروس عامل بیماری پناه داده است، به کووید۱۹ مبتلا شد و بعد از دو ماه درگذشت - علی رغم اینکه اهداکننده هیچ نشانه‌ای از بیماری نشان نداد و در ابتدا آزمایش منفی داشت.

عباس تبار

رئیس سازمان بسیج اساتید استان مازندران خبر داد:

مخالفت ۱۵۰ استاد دانشگاه مازندران با ادغام معاونت اجتماعی فرهنگی و دانشجویی

رئیس سازمان بسیج اساتید استان مازندران از مخالفت ۱۵۰ استاد دانشگاه مازندران با ادغام معاونت اجتماعی فرهنگی و دانشجویی خبر داد و گفت: در روزهای آینده میزان مخالفت اساتید افزایش می‌یابد.

اولین آزمایش بالینی انسانی برای ارزیابی ژن درمانی بیماری آلزایمرآغاز شد

توسط محققان دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا سان دیگو؛

اولین آزمایش بالینی انسانی برای ارزیابی ژن درمانی بیماری آلزایمر آغاز شد

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا سان دیگو اولین آزمایش بالینی فاز اول انسان را برای ارزیابی ایمنی و اثر‌بخشی ژن‌درمانی برای رساندن پروتئین اصلی به مغز افراد مبتلا به بیماری آلزایمر (AD) یا اختلال شناختی خفیفMCI) ) شرایطی که اغلب مقدم بر زوال عقل کامل است، را با ۱۲ بیمار آغاز کرده اند.

۱۱

رییس دانشگاه ازاد بندرعباس در گفت وگو با علم وفناوری :

فعالیت‌های کاربنیان به‌عنوان روشی برای انتقال تجربیات محیط کار در دوران دانشجویی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان با توجه به اهمیت مهارت‌آموزی در نظام آموزشی از راهبرد جدید دانشگاه آزاد برای توسعه کارآفرینی به‌عنوان فرصتی برای کیفیت‌بخشی و ارتقای نقش دانشگاه در پرکردن خلأ اشتغال یاد کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب