شناسایی و برداشت میوه رسیده توسط ربات های پرنده

Tevel Aerobotics Technologies یک ربات مستقل در حال پرواز (FAR) ساخته است که با استفاده از هوش مصنوعی (AI) میوه ها را شناسایی و انتخاب می کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل و به نقل از آی ای؛ چیدن میوه یک کار جسمی دشوار است که می تواند نیاز به ایستادن، خم شدن و کوهنوردی زیاد تا هشت ساعت در روز داشته باشد. اگرچه ممکن است لحظات سختی داشته باشد، اما به طور کلی یک کار کم مزد، فصلی و تکراری است که احتمال پیشرفت چندانی ندارد و با مهاجرت نسل های جوان به مناطق شهری، جمع کننده ها پیر می شوند و کمبود جهانی جمع کننده میوه های فصلی در حال بدتر شدن است .

بیماری همه گیر COVID 19 به دلیل محدودیت های اعمال شده برای سفر که از عبور کارگران فصلی از مرزها جلوگیری می کند، این وضعیت را بدتر کرده است. در چنین مواقعی، ربات هایی که می توانند محصولات را برداشت کنند مورد توجه قرار می گیرند.

تشخیص میوه رسیده توسط ربات پرنده

Tevel Aerobotics Technologies یک ربات مستقل در حال پرواز (FAR) ساخته است که با استفاده از هوش مصنوعی (AI) میوه ها را شناسایی و انتخاب می کند. این شرکت اظهار داشته است که ربات های میوه گیر پرواز مستقل آنها، که می توانند در همه جا مستقر شوند، می توانند با سهولت مدیریت باغ، این نیاز نیروی کار را با هزینه کمتری برآورده کنند.

Flying Autonomous Robot Uses AI to Identify and Pick Ripe Fruit

ربات FAR با استفاده از الگوریتم های ادراک AI برای قرار دادن درختان و الگوریتم های بینایی، میوه را در میان شاخ و برگ ها تشخیص می دهد. هنگام چیدن میوه، زمان بندی بسیار مهم است زیرا به عنوان مثال، میوه ای که با دو هفته تأخیر چیده شده 80 درصد ارزش خود را از دست می دهد. این ربات با طبقه بندی اندازه و بلوغ میوه های رسیده، فقط از این مشکل مراقبت می کند. پس از انتخاب میوه، ربات بهترین روش نزدیک شدن به آن را انجام می دهد و از بازوی چیدن آن برای گرفتن میوه استفاده می کند.

چند ربات می توانند به لطف یک مغز دیجیتالی مستقل در یک واحد زمینی، یک باغ را بدون برخورد به یکدیگر برداشت کنند. علاوه بر این، آنها می توانند 24 ساعت شبانه روز کار کنند.

چنین ربات های شایسته همیشه موضوع بیکاری انسان را مطرح می کنند. این شرکت اظهار داشت که ربات های آن جایگزین جمع کننده های میوه های انسانی نیستند بلکه بیشتر برای تکمیل آنها طراحی شده اند.

زمان انتشار: جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۵:۰۰

شناسه خبر: 94907

مطالب مرتبط :
 بیمار پیوند عضو پس از دریافت ریه‌های آلوده به کووید می‌میرد

مقامات دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان گزارش کردند:

بیمار پیوند عضو پس از دریافت ریه‌های آلوده به کووید می‌میرد

مقامات دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان گزارش کردند: زنی در میشیگان پس از پیوند دو ریه آلوده از اهدا کننده‌ای که مشخصاً به ویروس عامل بیماری پناه داده است، به کووید۱۹ مبتلا شد و بعد از دو ماه درگذشت - علی رغم اینکه اهداکننده هیچ نشانه‌ای از بیماری نشان نداد و در ابتدا آزمایش منفی داشت.

پرندگان

بشنوید: دنیاگیری کرونا آواز پرندگان را زیباتر کرده است

به لطف پاندمی کرونا و خانه نشینی افراد و کمتر شدن سر و صدای شهرها، حالا پرندگان فرصت بیشتری برای خودنمایی دارند و صدای پرندگان زیباتر به نظر میرسد.

۱

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت ربات هوشمندی که توانایی راه رفتن را برای کودکان معلول فراهم می کند + فیلم و عکس

محققان به تازگی از نوعی ربات هوشمند به نام "Trexo Robotics " رونمایی کرده اند که می تواند امکان دوباره راه رفتن را برای کودکان معلول فراهم آورد؛ این ربات همچنین قابلیت اتصال به اینترنت را دارد و والدین می توانند با کمک تلفن هوشمندشان آن را کنترل کنند.

دانشمندان نخاع آسیب دیده را با استفاده از سلول‌های بنیادی خود بیماران ترمیم کردند

با همکاری دانشگاه ییل و ساپورو ژاپن؛

دانشمندان نخاع آسیب دیده را با استفاده از سلول‌های بنیادی خود بیماران ترمیم کردند

محققان دانشگاه ییل و دانشگاه پزشکی ساپورو ژاپن گزارش کردند تزریق سلولهای بنیادی مشتق شده از مغز استخوان خود بیمار، عملکرد حرکتی را در افراد آسیب دیده نخاع طی چند هفته به طور قابل توجهی بهبود بخشید، کارآزمایی بالینی بر روی تعداد ۱۳ بیمار از ۲۱ تا ۶۶ سال و از هر دو جنس انجام شد.

بیانیه بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان در دفاع از طرح مهم «اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی برای لغو تحریم‌ها»

بیانیه بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان در دفاع از طرح مهم «اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی برای لغو تحریم‌ها»؛

ایران سربلند و قوی نباید گام‌های پیشرفت صنعتی و هسته‌ای خویش را متوقف نماید

بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان در دفاع از طرح مهم «اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی برای لغو تحریم‌ها» با صدور بیانیه ای اعلام کرد: بدون رفع این تحریم‌های ظالمانه که قابل راستی آزمایی از سوی ملت ایران باشد، ایران سربلند و قوی نباید گام‌های پیشرفت صنعتی و هسته‌ای خویش را متوقف نماید.

اولین آزمایش بالینی انسانی برای ارزیابی ژن درمانی بیماری آلزایمرآغاز شد

توسط محققان دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا سان دیگو؛

اولین آزمایش بالینی انسانی برای ارزیابی ژن درمانی بیماری آلزایمر آغاز شد

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا سان دیگو اولین آزمایش بالینی فاز اول انسان را برای ارزیابی ایمنی و اثر‌بخشی ژن‌درمانی برای رساندن پروتئین اصلی به مغز افراد مبتلا به بیماری آلزایمر (AD) یا اختلال شناختی خفیفMCI) ) شرایطی که اغلب مقدم بر زوال عقل کامل است، را با ۱۲ بیمار آغاز کرده اند.

کنفرانس داده های کامپیوتری

برگزاری ششمین کنفرانس ملی محاسبات توزیعی و پردازش داده های بزرگ در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

دانشکده فناوری اطلاعات و مهندسی کامپیوتر دانشگاه شهید مدنی آذربایجان ششمین دوره کنفرانس محاسبات توزیعی و پردازش داده های بزرگ را به صورت ملی در تاریخ ۱۳ اسفند ماه ۱۳۹۹ برگزار می کند

پرنده رباتیک

تماشا کنید: پرواز پرنده رباتیک با پرهای مصنوعی

در طی سال ها، شرکت آلمانی FESTO که یک کمپانی اتوماسیون صنعتی به شمار می آید، علاقه زیادی را به ساخت ربات از خود نشان داده است. و توانسته است ربات های بیشماری را با الهام گرفتن از طبیعت و مخلوقات آن تولید و عرضه کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب