به مناسبت روز مهندسی برگزار شد:

برگزاری نشست بصیرتی هسته عمران - معماری با موضوع رشته عمران

نشست بصیرتی هسته عمران - معماری با موضوع رشته عمران به همت پایگاه علمی کوثر المبین ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمانشاه، در گاه‌شمار رسمی ایران اسلامی، روز پنجم اسفندماه را روز مهندس می‌نامند و این روز به یاد دانشمند بزرگ ایرانی خواجه‌نصیرالدین طوسی به ثبت رسیده است. هم‌زمان با روز مهندسی و در راستای بزرگداشت مقام شامخ این دانشمند بزرگ همایش‌ها و مراسم‌های مختلفی برگزار می‌شود.

نقش مهندسان در پیشرفت تمدن و بشریت قابل‌چشم‌پوشی نیست، آنها رابطه‌ای نزدیکی با مردم دارند و کار آن‌ها دررابطه‌با توسعه و نگهداری زیرساخت‌ها و تجهیزات عمومی است.

هسته عمران - معماری پایگاه علمی‌پژوهشی کوثر المبین نیز در راستای بزرگداشت روز مهندس نشستی را برگزار و در این نشست به توصیف رشته عمران پرداخته شد.

 در نشست هسته عمران از مهارت در فناوری اطلاعات و کامپیوتر، ریاضیات و علم مهندسی به‌عنوان مهارت‌های عمومی این رشته یاد شد و عنوان گردید: علاوه بر موارد عمومی یک مهندس عمران می‌بایست، از توانایی تحلیل داده‌ها، ارزیابی راه‌حل‌ها و انجام تصمیم‌گیری درست، مهارت کار تیمی نیز بهره‌مند باشد.

زمان انتشار: چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۰:۲۱

شناسه خبر: 94997

مطالب مرتبط :
روز مهندس در معاونت بسیج علمی استان تهران

بمناسبت روز مهندس؛

برگزیدگان پنجمین جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری از سازمان بسیج علمی استان تهران تقدیر شدند

دکتر حسن پور معاونت بسیج علمی استان تهران در جمع مخترعان خاطرنشان کرد: تشکیل تیم هایی متشکل از فناوران و مخترعان جهت برآورده کردن نیازهای صنعتی و فناور ضرورت امروز کشور است. بازدید علمی مخترعین متناسب با تخصص و اختراع از شرکت های مستقر شهرک های صنعتی گامی موثر در جهت معرفی طرح ها برای سرمایه گذاری، مشارکت و تجاری سازی محصولات تولیدی است.

پهپاد

از سوی مدیریت بسیج علمی‌پژوهشی ناحیه سنقر و کلیایی برگزار شد:

کلاس آموزشی پیرامون مزایای استفاده از پهپادها در سم‌پاشی مزارع کشاورزی

کاهش مصرف سموم، دقت در سم‌پاشی و سرعت بالا از جمله مزایای استفاده از پهپادها در سم‌پاشی مزارع کشاورزی می‌باشد که در کلاس آموزشی کارگروه نخبگان کشاورزی مدیریت بسیج علمی‌پژوهشی سپاه شهرستان سنقر و کلیایی عنوان شد.

مهندسی علم خدا در طبیعت است

مهندس نظیمی:

مهندسی علم خدا در طبیعت است

کارشناس عمران معاونت مهندسی راهور با بیان اینکه مهندسی علم خدا در طبیعت است تصریح کرد: تفکر و تعهد عملی مهندسان بر‌گرفته از علم مهندسی خداست که با توسعه‌ سازی و تحول‌آفرینی جامعه امروز بشری را ممتاز و متمایز از گذشته ساخته‌ و توان و دانش خود را در راه آبادانی و سازندگی ایثار نموده‌اند.

رزمایش

با شرکت پایگاه های علمی و پژوهشی برگزار شد:

اجرای رزمایش مشترک امنیتی ولایت با حضور بسیجیان پایگاه های علمی شهرستان کرمانشاه

رزمایش مشترک امنیتی ولایت با حضور پر شور بسیجیان و اعضای پایگاه های علمی و پژوهشی سپاه ناحیه کرمانشاه برگزار گردید تا استان کرمانشاه به عنوان هشتمین استان برگزار کننده رزمایش امنیتی ولایت کشور شود.

کوهپیمایی

همزمان با ایام الله دهه مبارک فجر صورت پذیرفت:

کوهپیمایی و برگزاری نشست علمی هسته بهداشت توسط پایگاه علمی پژوهشی کوثرالمبین سپاه ناحیه کرمانشاه

پایگاه علمی پژوهشی کوثر المبین در واپسین روزهای دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ایران، برنامه کوهپیمایی و نشست علمی هسته بهداشت پایگاه را در ارتفاعات طاقبستان برگزار نمود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب