از سوی مدیریت بسیج علمی‌پژوهشی ناحیه سنقر و کلیایی برگزار شد:

کلاس آموزشی پیرامون مزایای استفاده از پهپادها در سم‌پاشی مزارع کشاورزی

کاهش مصرف سموم، دقت در سم‌پاشی و سرعت بالا از جمله مزایای استفاده از پهپادها در سم‌پاشی مزارع کشاورزی می‌باشد که در کلاس آموزشی کارگروه نخبگان کشاورزی مدیریت بسیج علمی‌پژوهشی سپاه شهرستان سنقر و کلیایی عنوان شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمانشاه، کارگروه نخبگان کشاورزی بسیج علمی شهرستان سنقر و کلیایی با همکاری مهندسان جهاد کشاورزی شهرستان کلاس آموزشی پیرامون مزایای استفاده از پهپادها در سم‌پاشی مزارع کشاورزی را جهت کشاورزان شهرستان برگزار نمود.

کارشناسان حاضر در این دوره آموزشی عنوان نمودند: اجرای خدمات سم‌پاشی در بعضی از مناطق یا به‌سختی انجام می‌شود یا مدت‌زمان زیادی طول می‌کشد. درحالی‌که امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی در تمام زمینه‌های زندگی بشر، بخش کشاورزی نیز از این پیشرفت بی‌نصیب نمانده و با ورود تکنولوژی به این بخش، بعضی از عملیات زراعی آسان‌تر از گذشته شده است.

پهپادهای سم‌پاش یک ابزار قابل‌اعتماد و هوشمند بسیار کارآمد در بخش کشاورزی هستند.
امروزه در مزارع بزرگ و پیشرفته برای سم‌پاشی از پهپادها استفاده می‌شود. استفاده از پهپادها فواید بسیاری مانند: کاهش مصرف سموم، دقت در سم‌پاشی و سرعت بالا و… دارد.

در ادامه پس از بحث و تبادل نظر با کشاورزان مقرر شد تا قبل از پایان سال یک جلسه آموزشی و توجیهی دیگر نیز در راستای ارتقای دانش استفاده از پهپادها جهت کشاورزان شهرستان برگزار و شرایط استفاده عمومی برای کلیه کشاورزان از پهپادها با همکاری و مشورت کارشناسان جهاد کشاورزی شهرستان صورت پذیرد.

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۱:۰۳:۴۸

شناسه خبر: 94998

مطالب مرتبط :
تست

در راستای اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی صورت پذیرفت:

انجام تست کرونا از کارکنان ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد استان کرمانشاه

با همکاری دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه و ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان، آزمایش تست کرونا از کارکنان و خانواده های کارکنان این مجموعه ظهر امروز انجام شد.

مهندسی

به مناسبت روز مهندسی برگزار شد:

برگزاری نشست بصیرتی هسته عمران - معماری با موضوع رشته عمران

نشست بصیرتی هسته عمران - معماری با موضوع رشته عمران به همت پایگاه علمی کوثر المبین ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان کرمانشاه برگزار شد.

۱۱۴۷

مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان سمنان ؛

بسترسازی برای پیوند دانش و کشاورزی در مسیر تولیدات سالم تر

بهداشت

به همت بسیج علمی پژوهشی ثلاث باباجانی برگزار شد:

دوره آموزشی پیشگیری از کرونا و بیماری های واگیر در راستای حفظ سلامت خانواده ها

معاونت بسیج علمی پژوهشی سپاه شهرستان ثلاث باباجانی، دوره آموزشی پیشگیری از ویروس منحوس کرونا و بیماری های واگیر را در راستای حفظ سلامت خانواده ها برگزار نمود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب