به همت نخبگان بسیج علمی استان تهران صورت گرفت؛

گاز ازن جایگزین ضدعفونی کننده های پر خطر و سرطان زا

شرکت ازن سازان پاسارگاد به عنوان یک شرکت دانش بنیان، تولیدی نوع یک در راستای پیشگیری از بروز سرطان در کشور اقدام به جایگزین نمودن گاز ازن به جای ضد عفونی کننده های پر خطر و سرطان زا در بخش های مختلف صنعت نموده است . این مجموعه از نخبگان دانشگاهی و فارغ التحصیلان در رشته های مدیریت کسب و کار، اگرواکولوژی ، مهندسی آب ، مهندسی شیمی ، الکترونیک ، باکتری شناسی ، پزشکی ، شیلات ، برق و الکترونیک با هدف فعالیت برروی تکنولوژی های جدید و نیاز روز صنعت کشور، اقدام به بومی سازی تکنولوژی ازن نموده است.

 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان تهران، شرکت دانش بنیان ازن سازان پاسارگاه با مدیریت دکتر علی بهشتی فعالیت خود را از سال 1393 با حمایت  معاونت بسیج علمی استان تهران در شهرستان قدس شروع کرد. این مجموعه از نخبگان دانشگاهی و فارغ التحصیلان در رشته های مدیریت کسب و کار، اگرواکولوژی ، مهندسی آب ، مهندسی شیمی ، الکترونیک ، باکتری شناسی ، پزشکی ، شیلات ، برق و الکترونیک تشکیل شده و اهداف آنان فعالیت برروی تکنولوژی های جدید و نیاز روز صنعت کشور می باشد .

شرکت ازن سازان پاسارگاد طراح و سازنده دستگاه های ازنایزر،ازن ژنراتور، اکسیژن متر و اکسیژن ساز ،ازن متر دیجیتالی و فوتو متر می باشد که عمده کاربرد آن ها در صنایع غذایی ( ضد عفونی بطری و...) ،دامپروری (تولید اکسیژن سالم)،پرورش آبزیان (ضد عفونی آب) و کاربرد های درمانی و آزمایشگاهی آنان در بیمارستان ها جهت ضدعفونی محیط و تجهیزات بیمارستانی می باشد و همچنین مصارف خانگی از جمله ضدعفونی منزل و تولید اکسیژن سالم را می توان نام برد.

این مجموعه تاکنون پذیرای پژوهشگران دانشگاهی جهت پژوهش برروی پایان نامه های فناور محور و دانش محور بوده است از جمله آنها می توان به استفاده از آب ازن داردر جرم گیری دندان ،اثرباکتری کشی ازن بر روی سطوح جامد، اثر ازن برروی انواع باکتری ها و احیا کننده کربن فعال در شرکت زرفروکتوز اشاره کرد. 

دکتر علی بهشتی صاحب اختراع و موسس مرکز تحقیقات ازن در کشور و رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت دانش بنیان نوآوران ازن سازان پاسارگاد به عنوان تنها دارنده گواهینامه ثبت اختراع با بهره گیری از متخصصین مجرب و دانشمندان داخلی اقدام به بومی سازی تکنولوژی ازن نموده و در این راستا موفق به دریافت تندیس واحد تولیدی برتر صنعت معدن و تجارت ایران در سال 1391، مدیر نمونه جوان کشور در سال 1392 مدیر جهادی کشور در سال 1393 کارآفرین برتر در سال 1394 محقق نمونه کشور در سال 1395 برگزیده برتر مدیر نمونه در شرکت های دانش بنیان تولیدی نوع یک در سال 1396 کسب مقام مدیریت مرکز هدایت و حمایت از تحقیقات تجربی با موضوع گاز ازن در سال 1397 فناور برتر در سال 1398 برگزیده کارآفرینان جوان در مسابقه میدون در سال 1399 گردیده است و به عنوان تولید کننده دستگاه ازن ژنراتور فعالیت می نماید .

شرکت ازن سازان پاسارگاد به عنوان یک شرکت دانش بنیان تولیدی نوع یک در راستای پیشگیری از بروز سرطان در کشور اقدام به جایگزین نمودن گاز ازن به جای ضد عفونی کننده های پر خطر و سرطان زا در بخش های مختلف صنعت نموده است. این شرکت به عنوان موسس مرکز تحقیقات ازن در کشور دارای تاییدیه از مراکز مهم دولتی و خصوصی و گواهینامه های معتبر و به عنوان تنها دارنده گواهینامه ثبت اختراع با بهره گیری از متخصصین مجرب و دانشمندان داخلی اقدام به بومی سازی تکنولوژی ازن نموده است .

گروه فنی مهندسی ازن سازان پاسارگاد که طراح و سازنده انواع ازن ژنراتور های صنعتی، نیمه صنعتی، ازناتور های خانگی و خودرویی است، مجموعه فعال تحقیق و توسعه متشکل از مهندسین مجرب با تخصص متالوژی الکترونیک مکانیک در زمینه طراحی و تولید فعالیت می نماید و همچنین جهت کسب موفقیت در این فناوری مستلزم داشتن تخصص های میکروبیولوژی آبزی پروری، صنایع غذایی کشاورزی و پزشکی می باشد این شرکت با تاسیس اولین مرکز تحقیقات ازن،  این امر مهم را تحقق بخشیده است.

 گاز ازن چیست؟

ازن فرم ۳ اتمی اکسیژن است. قویترین اکسید کننده و ضد عفونی کننده تجاری موجود می باشد که باقیمانده ای از خود به جا نگذاشته و مجدد به اکسیژن دو اتمی تبدیل می شود. تولید آن در محل بوده و ماده اولیه آن هوا یا اکسیژن است. در واقع  ازن مولکول o۳ و آلوتروپ مولکول o2 بوده که ناپایدار است و دارای نیمه عمر 20 الی 30 دقیقه ای در آب مقطر و نیز محیط با دمای 20 درجه سانتی گراد است. ازن در شرایط طبیعی بر اثر صاعقه تولید می شود و در شرایط مصنوعی نیز چنانچه مولکولo2 با هوا تحت تاثیر میدان های الکتریکی با ولتاژ بالا قرار گیرد ابتدا به دو اتم منفی تبدیل شده و هر یک از اتم های آزاد می توانند با پیوند به مولکول o2 تولید o3 نمایند.

گاز ازن چه کاربردهایی دارد؟

از گاز ازن به عنوان قوی ترین اکسید کننده تجاری موجود در جهان به جای ضدعفونی کننده های پر خطر و سرطان زا همانند کلر، فرمالین،پرمنکتات، متیل برماید و... استفاده می شود. گاز ازن در صنایع مختلف همچون صنعت آب و فاضلاب،صنایع کشاورزی ،  دامداری ، صنایع پزشکی ، صنایع غذایی و ... کاربرد دارد./ انتهای پیام

خبرنگار: ف. خانی

 

 

 

زمان انتشار: پنج شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۵:۰۰

شناسه خبر: 95004

مطالب مرتبط :
کربن اکتیو

برای نخستین بار در کشور؛

خط تولید کربن اکتیو میله‌ای راه اندازی شد

با حمایت دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل برای نخستین بار در کشور خط تولید کربن اکتیو میله‌ای راه اندازی شد.

روز مهندس در معاونت بسیج علمی استان تهران

بمناسبت روز مهندس؛

برگزیدگان پنجمین جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری از سازمان بسیج علمی استان تهران تقدیر شدند

دکتر حسن پور معاونت بسیج علمی استان تهران در جمع مخترعان خاطرنشان کرد: تشکیل تیم هایی متشکل از فناوران و مخترعان جهت برآورده کردن نیازهای صنعتی و فناور ضرورت امروز کشور است. بازدید علمی مخترعین متناسب با تخصص و اختراع از شرکت های مستقر شهرک های صنعتی گامی موثر در جهت معرفی طرح ها برای سرمایه گذاری، مشارکت و تجاری سازی محصولات تولیدی است.

رحیم مخدومی

دستاوردهای علمی پژوهشی کشور با سال های قبل از انقلاب به هیچ عنوان قابل قیاس نیست

رحیم مخدومی نویسنده و پژوهشگر برجسته دفاع مقدس: در واقع بسیج علمی در همه شهرستان ها می تواند به عنوان یک میانجی و تسهیل کننده، حامی جوانان نخبه برای تبدیل استعدادهای خود از ایده به عمل باشد.

تصفیه هوا

توسط مخترع اردبیلی تحقق یافت؛

ابداع دستگاه تصفیه میکروبی هوا

مخترع بسیجی اردبیلی توانست دستگاه تصفیه میکروبی هوا را ابداع کند که قدرت تخریبی آن روی افراد حاضر در محل را کاهش داده و صرفا هوای محیط را در معرض پرتو قرار می دهد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب