بمناسبت روز مهندس؛

برگزیدگان پنجمین جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری از سازمان بسیج علمی استان تهران تقدیر شدند

دکتر حسن پور معاونت بسیج علمی استان تهران در جمع مخترعان خاطرنشان کرد: تشکیل تیم هایی متشکل از فناوران و مخترعان جهت برآورده کردن نیازهای صنعتی و فناور ضرورت امروز کشور است. بازدید علمی مخترعین متناسب با تخصص و اختراع از شرکت های مستقر شهرک های صنعتی گامی موثر در جهت معرفی طرح ها برای سرمایه گذاری، مشارکت و تجاری سازی محصولات تولیدی است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان تهران، بمناسبت روز مهندس جلسه ای جهت تقدیر از برگزیدگان پنجمین جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری در سازمان بسیج علمی استان تهران با حضور دکتر حسن پور معاونت علمی پژوهشی برگزار شد. در این جلسه که به منظور هم اندیشی و هم افزایی بین مخترعین برگزار گردید، هر یک از فناوران نظرات خود را پیرامون مسائل مربوط به فناوری و تجاری سازی محصولات در کشور بیان کردند.

مهندس محمود رزاق مخترع دستکش نامرئی، دارای سابقه ۳۰ساله در امر بازرگانی بین المللی در ۲۳ کشور دنیا به نکات قابل توجهی اشاره کرد: پیشنهاد محصولات فناورانه به واحدهای صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی، ارتباط با واحدهای اقتصادی وزارت امور خارجه جهت معرفی محصولات فناورانه از طریق رایزنی های بازرگانی آنان در کشورهای مختلف، ارتباط با بخشهای اقتصادی نهادهای انقلابی چون بنیاد برکت، بنیاد مستضعفان، بنیاد شهید که در بخش بین الملل و کشورهای دیگر دفتر دارند.

وی گفت: در واقع ما علاوه بر تحریم از طریق آمریکا ،از درون کشور نیز دارای خود تحریمی شده ایم و این بیشترین ضربه را به مناسبات اقتصادی ما میزند. برای مثال بنده با کشور ژاپن مراودات اقتصادی زیادی دارم و اکثر شرکت های ژاپنی در ایران دفتر دارند ولی بدلیل کوتاهی رایزنان اقتصادی و بازرگانی ما و بخش اقتصادی وزارت امور خارجه هیچ ارتباطی جهت مراودات اقتصادی گرفته نمی شود و در حالت استندبای قرار گرفته اند. دلیل موفقیت ژاپنی ها این است که آنان دارای EQ ( هوش هیجانی) بالایی هستند ولی ایرانیها IQ  بالایی دارند، در صورتی که  برای موفقیت های اجتماعی و تجاری بایستی  EQ بالا باشد.

مهندس موسوی راد که با طرح کیت های شناسایی ویروس HPV در جشنواره ملی جهادگران علم و حضور داشت، اظهار داشت: با ساخت این کیت ها توانستیم ۹امین کشور دنیا باشیم که به فناوری ساخت این کیتها دست پیدا کرده است.

 دکتر حسن پور معاونت بسیج علمی استان تهران نیز در جمع این مخترعان خاطرنشان کرد: تشکیل تیم هایی متشکل از فناوران و مخترعان جهت برآورده کردن نیازهای صنعتی و فناور ضرورت و نیاز امروز کشور است.

 وی تشریح کرد: بازدید علمی مخترعین متناسب با تخصص و اختراع از شرکت های مستقر شهرک های صنعتی گامی موثر در جهت معرفی طرح های خود برای سرمایه گذاری، مشارکت و  فروش محصولات تولیدی است.

 دکتر حسن پور همچنین تاکید کرد: معرفی طرح های فناوران به شرکت پیشگامان می تواند به سرمایه گذاری مشترک و تجاری سازی محصولات کمک بسزایی کرده و ایجاد انگیزه ای برای مخترعان باشد./ انتهای پیام

خبرنگار: ف. خانی

زمان انتشار: چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳:۱۴

شناسه خبر: 95008

مطالب مرتبط :
جشنواره

جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران خبر داد

نخستین جشنواره ملی دانشگاهیان تاریخ ساز در مازندران برگزار می‌شود

جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران از برگزاری نخستین جشنواره ملی دانشگاهیان تاریخ ساز مازندران خبر داد.

جشنواره

توسط معاونت بسیج علمی استان تهران کسب شد؛

مقام سوم جشنواره پاسدارن اهل قلم با کتاب" مدیریت بحران در سیل پل دختر "

کتاب "مدیریت بحران در سیل پل دختر" تالیف دکتر وحید حسن پور مسئول معاونت بسیج علمی پژوهشی استان تهران برگزیده پانزدهمین جشنواره انتخاب کتاب سال پاسداران اهل قلم شد.

شرکت دانش بنیان ازن سازان پاسارگاد

به همت نخبگان بسیج علمی استان تهران صورت گرفت؛

گاز ازن جایگزین ضدعفونی کننده های پر خطر و سرطان زا

شرکت ازن سازان پاسارگاد به عنوان یک شرکت دانش بنیان، تولیدی نوع یک در راستای پیشگیری از بروز سرطان در کشور اقدام به جایگزین نمودن گاز ازن به جای ضد عفونی کننده های پر خطر و سرطان زا در بخش های مختلف صنعت نموده است . این مجموعه از نخبگان دانشگاهی و فارغ التحصیلان در رشته های مدیریت کسب و کار، اگرواکولوژی ، مهندسی آب ، مهندسی شیمی ، الکترونیک ، باکتری شناسی ، پزشکی ، شیلات ، برق و الکترونیک با هدف فعالیت برروی تکنولوژی های جدید و نیاز روز صنعت کشور، اقدام به بومی سازی تکنولوژی ازن نموده است.

ب

در روز مهندس مطرح شد:

نیاز جامعه به رویکردهای بلند و کلان توسعه ساز در قوانین

مراسم بزرگداشت روز مهندس به همت بسیج مهندسین صنعت و معدن، عمران و معماری استان فارس به صورت مجازی برگزار شد.

مهندسی

به مناسبت روز مهندسی برگزار شد:

برگزاری نشست بصیرتی هسته عمران - معماری با موضوع رشته عمران

نشست بصیرتی هسته عمران - معماری با موضوع رشته عمران به همت پایگاه علمی کوثر المبین ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان کرمانشاه برگزار شد.

سردار ذوالقدر

حضور سردار ذوالقدر در پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری

فرماندهی سپاه سیدالشهدا استان تهران از پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری بازدید کرد.

تقدیر از مخترع جوان خوزستانی در جشنواره جهادگران علم و فناوری

با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین انجام شد

تقدیر از مخترع جوان خوزستانی در جشنواره جهادگران علم و فناوری+تصاویر

با حضور رئیس سازمان بسیج مستضعفین مخترع جوان خوزستانی در جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری در تهران تقدیر شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب