توسط دانشگاه پیام نور استان اصفهان؛

ایده های منتخب اولین ایده شو حل مسائل آموزشی در بستر آموزش مجازی تقدیر و جهت کاربست معرفی شدند

تعداد هشت ایده منتخب اولین ایده شو حل مسائل آموزشی در بستر آموزش مجازی با مشارکت ایده پردازان آموزش و پرورش و آموزش عالی تقدیر و جهت کاربست معرفی شدند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، تعداد هشت ایده منتخب اولین ایده شو حل مسائل آموزشی در بستر آموزش مجازی با مشارکت ایده پردازان آموزش و پرورش و آموزش عالی تقدیر و جهت کاربست معرفی شدند.

نفیسه رفیعی دبیر علمی اولین ایده شو حل مسائل آموزشی در بستر آموزش مجازی که  با همکاری واحد پژوهش، کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه پیام نور استان اصفهان برگزار شد، گفت: در این رویداد که بیش از ۲۸ ایده کاربردی در حوزه حل مسائل آموزش مجازی توسط دانش آموزان، آموزگاران، اساتید، پرسنل مراکز آموزشی و دانشجویان دریافت شده بود، بعد از داوری ها تعداد ۸ ایده منتخب تقدیر و جهت کاربست ایده‌های معرفی شدند.

وی با تاکید براین که ایده های برگزیده عمدتاً در حوزه چگونگی آموزش در کلاس‌های آنلاین و امنیت آزمون‌ها و نوع تعامل با فراگیران بود، افزود: برگزاری این رویداد با هدف تقویت فرهنگ ایده پردازی در راستای حل مسائل آموزش مجازی و کاربست ایده‌های مطرح شده در مراکز آموزش عالی و آموزش و پرورش بود، که ایده های تجربی برای کارگا‌ههای کاربردی توسط ایده پردازان و ایده‌های برتر در حیطه‌های سخت‌افزاری برای مباحث کاربردی و جهت کاربست به مراکز رشد معرفی شدند.

رفیعی با تاکید براین که برگزاری این رویداد یک گام بزرگی برای ایده پردازی در حوزه مسائل آموزشی است و اولین رویداد را توانستیم در کشور برگزار کنیم، بیان کرد: باتوجه به بحران کرونا و چالش‌های پیش‌رو در آموزش برگزاری مسابقه‌های ایده پردازی در حوزه مسائل آموزشی فرصت شناسایی و هم افزایی علمی بین ایده پردازان در سراسر کشور را فراهم می سازد و بکارگیری ایده‌های کاربردی در مراکز آموزشی را تسهیل می‌سازد بنابراین لازم است مراکز آموزشی وارد حوزه ایده پردازی برای حل مسائل آموزشی خود بشوند.

عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور اصفهان ادامه داد: وقتی صحبت از ایده پردازی می‌شود، ایده پردازی‌ها در رویدادهایی که با موضوعات دیگر برگزار می‌شود خیلی راحت نتیجه و محصول مشخص است، یک برآورد قیمت می‌کنند و در نهایت وارد فاز استفاده و تجاری‌سازی می‌شود، اما نکته ای که وجود دارد در حوزه مسائل آموزشی چون تاکید بر فرآیندهای آموزشی هست نه یک محصول و نتیجه خاص، لذا شناسایی چالش ها و مشکلات آموزشی و ارائه راهکارهای پیشنهادی می تواند بعنوان یک الگوی آموزشی کاربردی در فضای آنلاین  نقش بسزایی در ایجاد فعالیت های خلاقانه در سیستم های آموزشی کشور ایفا کند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۷:۴۹

شناسه خبر: 95026

مطالب مرتبط :
 بیمار پیوند عضو پس از دریافت ریه‌های آلوده به کووید می‌میرد

مقامات دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان گزارش کردند:

بیمار پیوند عضو پس از دریافت ریه‌های آلوده به کووید می‌میرد

مقامات دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان گزارش کردند: زنی در میشیگان پس از پیوند دو ریه آلوده از اهدا کننده‌ای که مشخصاً به ویروس عامل بیماری پناه داده است، به کووید۱۹ مبتلا شد و بعد از دو ماه درگذشت - علی رغم اینکه اهداکننده هیچ نشانه‌ای از بیماری نشان نداد و در ابتدا آزمایش منفی داشت.

کویل سیستم تشدید مغناطیس هسته‌ای میدان پائین برای استفاده در سیستم آزمایشگاهی قابل حمل MRI طراحی و ساخته شد

به همت محققان اصفهانی؛

سیستم تشدید مغناطیس هسته‌ای برای نمونه آزمایشگاهی MRI طراحی و ساخته شد

محمدرضا شیروی دانشجوی دکتری برق قدرت، گفت: برای اولین بار در کشور طراحی و ساخت کویل سیستم تشدید مغناطیس هسته ای میدان پائین برای استفاده در سیستم آزمایشگاهی قابل حمل MRI را با موفقیت به پایان رساندیم، با این دستاورد نمونه آزمایشگاهی و سایز کوچک آن را می‌توانیم بسازیم، اما ساخت نمونه واقعی نیازمند توجه ملی است.

کشف سلول استخوانی

دانشمندان استرالیایی گزارش کردند؛

کشف سلول استخوانی جدید روزنه امیدی برای درمان بیماری‌های اسکلتی

دانشمندان در استرالیا با بردن میکروسکوپ به ساختارهای اسکلتی بدن انسان، نوع کاملاً جدیدی از سلول استخوانی را کشف کرده‌اند، سلول جدید تعدادی از ژن‌های منحصر به فرد را روشن می‌کند، این امید جدیدی برای درمان بیماری‌هایی مانند پوکی استخوان ایجاد می‌کند.

پیوند اتولوگ علائم پارکینسون را معکوس کرد

محققان دانشگاه ویسکانسین گزارش کردند:

پیوند اتولوگ علائم پارکینسون را معکوس کرد

محققان دانشگاه ویسکانسین مدیسن گزارش کرده‌اند که سلول‌های عصبی رشد یافته از سلول‌های خود میمون‌ها را به مغز آنها پیوند زده و حرکت ناتوان کننده و علائم افسردگی مرتبط با بیماری پارکینسون را تسکین داده‌اند.

کرونای انگلیسی

مبتلایان به کرونای انگلیسی باید در نقاهتگاه قرنطینه شوند

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: باتوجه به شیوع ویروس جهش‌یافته انگلیسی و قدرت سرایت بالایی که این ویروس دارد قرنطینه خانگی افراد مبتلا به کرونا خطرات بسیاری به دنبال دارد و افراد مبتلا باید در نقاهتگاه نگه‌داری شوند.

۱

علم و فناوری گزارش می دهد؛

قدرتمندترین ابررایانه کشور اردیبشهت ماه رونمایی می شود/ "سیمرغ" ایرانی چه ویژگی و کاربردهایی دارد ؟+فیلم

با اعلام رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر قرار است قدرتمندترین ابررایانه ایرانی با نام "سیمرغ" در اردیبهشت ماه رونمایی شود. این ابررایانه، علاوه بر جنبه تحقیقاتی، پیش بینی سریع آب و هوا، تحلیل‌های زمین شناسی و زلزله شناسی و تحلیل‌های داده‌های ژنتیکی را بر بستر شبکه ملی اطاعات امکان پذیر می‌کند.

لنز

یک لنز دوربین می تواند بدون حرکت قطعات باعث تغییر نقطه کانونی شود

پژوهشگران MIT "متا لنز" جدیدی را ساخته و قادر به تغییر نقطه کانونی خود در پاسخ به دما است، بدون اینکه قطعات متحرکی داشته باشند.

تا

خانه نخبگان سپاه شهرستان خارگ افتتاح شد

خانه نخبگان ناحیه مقاومت بسیج ثارالله شهرستان خارگ به نام شهید فخری زاده نامگذاری و با حضور نخبگان و مسئولین این شهرستان افتتاح شد.

ریه

شناسایی فرآیندهای فیزیکی که موجب خس خس ریه می شود

تیمی از مهندسان فرآیندهای فیزیکی "خشونت آمیز" را که در داخل ریه ها کار می کند و باعث خس خس می شود، شناسایی کرده اند، وضعیتی که تا یک چهارم جمعیت جهان را تحت تأثیر قرار می دهد.

دانشمندان نخاع آسیب دیده را با استفاده از سلول‌های بنیادی خود بیماران ترمیم کردند

با همکاری دانشگاه ییل و ساپورو ژاپن؛

دانشمندان نخاع آسیب دیده را با استفاده از سلول‌های بنیادی خود بیماران ترمیم کردند

محققان دانشگاه ییل و دانشگاه پزشکی ساپورو ژاپن گزارش کردند تزریق سلولهای بنیادی مشتق شده از مغز استخوان خود بیمار، عملکرد حرکتی را در افراد آسیب دیده نخاع طی چند هفته به طور قابل توجهی بهبود بخشید، کارآزمایی بالینی بر روی تعداد ۱۳ بیمار از ۲۱ تا ۶۶ سال و از هر دو جنس انجام شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب