علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت کالسکه هوشمندی که به صورت خودران حرکت می کند ! +فیلم و عکس

به تازگی نوعی کالسکه هوشمند با الهام گرفتن از خودروهای خودران ساخته شده است که برای حرکت نیازی به کمک کسی ندارد و با توجه به امکانات فراوانی که دارد می تواند کمک مناسبی برای والدین برای نگهداری از نوزادان به شمار رود.

گروه دانش خبرگزاری علم و فناوری کودک را می توان خارج از تختخواب و در هوای آزاد خوابانید و یا برای مسافت های دور، او را در اتومبیل قرار داد. ولی بسیاری از والدین به پیاده روی علاقه داشته و دلشان می خواهد نوزادشان را نیز همراه خود ببرند. یکی از وسایلی که خانواده ها برای اینکار از آن استفاده می کنند "کالسکه مخصوص کودکان " می باشد چرا که استفاده از این وسیله کار حمل و نقل را تا حدی آسان می‌کند. در ضمن کالسکه اجازه می‌دهد، والدین در کنار کودکانشان وقتتشان را به خوبی بگذرانند. اما حمل و نقل این وسایل در مسافت های طولانی و به ویژه در سربالایی ها می تواند خسته کننده باشد و والدین را به دردسر بیندازد. برای رفع این مشکل، به تازگی نوعی کالسکه هوشمند ساخته شده است که علاوه بر خودران بودن می تواند امکانات فراوانی را در اختیار والدین قرار دهد.

این کالسکه هوشمند، "Smartbe" نام دارد و با کمک موتورهای الکتریکی که برای آن طراحی شده، می تواند بدون نیاز به کمک فیزیکی و به صورت خودران و اتوماتیک حرکت کند . جالب است که بدانید این کالسکه هوشمند به لطف این موتورهای قدرتمند به راحتی در سربالایی و سرپایینی بدون اینکه کنترل خود را از دست بدهد حرکت می‌کند. از طرف دیگر در حین خرید نیز‌ می‌توان بسته‌های خریداری شده را در کالسکه گذاشته و علاوه بر حمل کودکان، برای جابه جایی بسته های کوچک نیز از آن استفاده کرد.

کالسکه "Smartbe" ، همچنین به کمک سنسورهای هوشمندی که برای آن تعبیه شده است حرکت افراد را تشخیص می دهد؛ به این ترتیب اگر والدین به جلو حرکت کنند کالسکه نیز به جلو حرکت می‌‌کند و اگر به عقب حرکت کنند کالسکه نیز حرکت آنها را شناسایی کرده و به عقب با حفظ فاصله مناسب حرکت می‌کند.

این کالسکه هوشمند، در کنار ویژگی خودران بودن، به امکانات دیگری نیز مجهز است که از طریق گوشی های هوشمند قابل استفاده می باشد که از جمله این امکانات می توان به کنترل دمای هوای کالسکه، گرم‌کن الکتریکی شیشه شیر کودک، اسپیکر بی‌سیم و سنسور ضد سرقت نام برد که بوسیله اپلیکیشن هوشمند نصب شده بر روی گوشی قابل کنترل است. این کالسکه همچنین به دوربین نیز مجهز است و این امکان را برای والدین فراهم می کند که از نوزادان خود از راه دور مراقبت نمایند.

به گفته محققین سازنده این کالسکه، ، "Smartbe" توانسته تمامی استاندارد‌های امنیتی آمریکا و اروپا را کسب کند تا والدین هیچ نگرانی در خصوص فرزند دلبندشان نداشته باشند. لازم به ذکر است که این کالسکه در دو مدل هوشمند و غیر هوشمند ساخته می‌شود، مدل غیر هوشمند این محصول قیمتی حدود ۳۹۹ تا ۱۰۹۹ دلار خواهد داشت در حالی که مدل هوشمند این کالسکه با قیمت گزاف ۲۷۵۰ دلار روانه بازار می‌شود.

انتهای پیام /

خبرنگار: سجاد عبدلی

 

زمان انتشار: دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 95032

مطالب مرتبط :
۱

علم و فناوری گزارش می دهد؛

قدرتمندترین ابررایانه کشور اردیبشهت ماه رونمایی می شود/ "سیمرغ" ایرانی چه ویژگی و کاربردهایی دارد ؟+فیلم

با اعلام رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر قرار است قدرتمندترین ابررایانه ایرانی با نام "سیمرغ" در اردیبهشت ماه رونمایی شود. این ابررایانه، علاوه بر جنبه تحقیقاتی، پیش بینی سریع آب و هوا، تحلیل‌های زمین شناسی و زلزله شناسی و تحلیل‌های داده‌های ژنتیکی را بر بستر شبکه ملی اطاعات امکان پذیر می‌کند.

۱

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت ربات هوشمندی که توانایی راه رفتن را برای کودکان معلول فراهم می کند + فیلم و عکس

محققان به تازگی از نوعی ربات هوشمند به نام "Trexo Robotics " رونمایی کرده اند که می تواند امکان دوباره راه رفتن را برای کودکان معلول فراهم آورد؛ این ربات همچنین قابلیت اتصال به اینترنت را دارد و والدین می توانند با کمک تلفن هوشمندشان آن را کنترل کنند.

استاد صیاد پدر تقویم ایران

سال ۱۴۰۰ آغاز قرن ۱۵ نیست!

استاد صیاد محقق پیشرو تقویم و رویت هلال ماه: چون آغاز قرن اول هجری از آغاز فروردین سال یکم هجری شروع شده پس سده دوم هجری از سال ۱۰۱ هجری شروع شده است پس لاجرم قرن ۱۵ هجری هم از سال ۱۴۰۱ شروع می شود و این یک قرار داد است.

کالسکه

ساخت چمدانی چندکاره که به کالسکه و وان حمام کودکان تبدیل می شود !

به تازگی نوعی چمدان ساخته شده است که از آن می توان در کارهای مختلفی همچون وان حمام ، کالسکه، تخت و ... کودکان استفاده کرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب