ساخت دستگاه تحریمی که مصرف برق را بسیارکاهش می دهد

با ساخت دستگاه راه انداز چراغهاي خیابانی سدیم و متال که در دسته کالاهای تحریمی قرار داد، کشور ضمن رسیدن به خودکفایی، کاهش مصرف برق بسیاری را خواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، در جشنواره ملی جهادگران علم و فناوری که در تهران برگزار شد، شرکت ایرسا صنعت پردیس از استان فارس با طرح دستگاه راه انداز چراغهاي خیابانی سدیم و متال توانست جزء طرح های پژوهشی برتر در سطح کشور قرار بگیرد.

محمد تحیری، مدیرعامل شرکت ایرسا صنعت پردیس در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری اظهار داشت: شرکت ایرسا صنعت پردیس در زمینه ساخت تجهیزات برق و الکترونیک و با حضور چندین جوان نخبه و مستعد مشغول فعالیت می باشد .

وی با اشاره به دستگاه راه انداز چراغهاي خیابانی سدیم و متال عنوان کرد: به طور معمول عمده چراغ هایی که در خیابان، اتوبان، اماکن مختلف، پتروشیمی ها و سکوهای نفتی می بینیم، در دسته چراغ های متال و سدیم قرار می گیرند که در جامعه به چراغ های پرمصرف مشهور هستند .

مدیرعامل شرکت ایرسا صنعت پردیس ادامه داد: بعد از بررسی چراغ های سدیم و متال متوجه شدیم که برای کاهش مصرف برق این  چراغ ها باید دستگاهی بر سر راهشان قرار داده شود تا مصرف را کاهش داده و به حد متعادل برسد .

وی با بیان اینکه ایده اولیه از دیگر عضو شرکت، غلامرضا ملکی می باشد، تصریح کرد: علم و تکنولوژی این دستگاه تا پیش از کار ما تنها در اختیار کشورهای چین، آلمان و آمریکا بود که به دلیل تحریم ها علیه کشور، وارادات آن انجام نمی شد.

تحیری در توضیح بیشتر عملکرد دستگاه راه انداز چراغهاي خیابانی سدیم و متال گفت: کار اصلی این دستگاه تنظیم میزان مصرف برق چراغ های متال و سدیم می باشد که برای مثال یک چراغ 400 وات در لحظه استارت 1200 وات برق نیاز دارد و در لحظات عادی بعدی میزان مصرف آن بر روی 800 وات خواهد رسید اما هنگامی که دستگاه ما به سیستم اضافه شود، مصرف برق از 150 وات آغاز و در نهایت به 400 وات خواهد رسید .

وی پیرامون مزایای این دستگاه اذعان داشت: با استفاده از دستگاه راه انداز چراغهاي خیابانی سدیم و متال شاهد کاهش مصرف برق، کاهش فشار بر روی شبکه، روشنایی بیشتر در عین مصرف کم  وجلوگيری از خرابی تجهیزات شبکه برق خواهیم بود .

مدیرعامل شرکت ایرسا صنعت پردیس اضافه کرد: دستگاه ما به مدل سویچینگ معروف بوده که علاوه بر مزایای فوق، وزن کم، راندمان بالای 89 درصد را داشته و از چراغ می تواند حداقل 12 متر فاصله داشته تا خدمات را راحت تر نماید .

وی درخصوص آینده طرح و شرکت مذکور بیان کرد: در حال حاضر طرح ما برای صنعتی شدن نیاز به سرمایه گذاری داشته که با رقم اندکی نیز میسر است .

تحیری با بیان اینکه دستگاه راه انداز چراغهاي خیابانی سدیم و متال از جمله دستگاه های ضروری برای شبکه های روشنایی می باشد، از سازمان و ارگان هایی نظیر اداره برقريال مراکز نظامی و صنعتی و ورزشگاه ها به عنوان مشتریان اصلی یاد کرد .

وی در پایان با تقدیر و تشکر از حمایت های سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان فارس خاطر نشان کرد: درحال صحبت و رایزنی با افراد و سازمان های مختلف جهت یافتن سرمایه گذار و فروش محصول هستیم اما متاسفانه تاکنون نتوانسته ایم جایی را برای تحقق این مهم متقاعد نماییم .

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 95041

مطالب مرتبط :
نشست

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل مطرح کرد:

باور به داشته های خود در شرایط تحریم

تحریم بزرگترین نعمتی بود که ما توانستیم به داشته های خود باور کنیم و به برخی از توانمندی ها در حوزه های علمی و صنعت دست یابیم.

سیارک

کاوشگر ناسا بخش‌هایی از یک سیارک را به زمین می‌آورد+عکس

آوردن بخش هایی از خاک اجرام اسمانی به زمین برای مطالعات بیشتر بخشی از پروژه های تحقیقاتی ناسا است و حالا کاوشگر اوزیریس بخشی از سنگ و خاک سیارک ها را به زمین خواهد آورد.

ماهنامه

در ماهنامه معاونت علمی و ‌پژوهشی خواهید خواند:

درخشش نخبه کرمانشاهی در پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری کشور

طرح سیستم آنالیز وضعیت شانه و مفاصل سید یحیی مرادی نخبه کرمانشاهی، به‌عنوان طرح برتر کشور در حوزه سلامت پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری کشور شناخته شد.

۲

رئیس سازمان بسیج مستضعفین؛

دانشمندان و محققین ایرانی فرماندهان میادین علمی کشور هستند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت : در سال ۱۴۰۰ ، طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است حمایت از طرح های علمی در سازمان بسیج در اولویت قرار گیرید تا علاوه بر استان ها در تمام شهرستان ها بتوانیم از تمام ایده های جوانان حتی در کوچکترین و دوره افتاده نقاط کشورمان، مورد حمایت های مالی و معنوی این سازمان قرار بگیرد تا هیچ استعداد و ایده ای از چرخ حمایت های بسیج بی بهره نماند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب