رییس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه های کشور:

ایران ۲ درصد حجم تولید دانش دنیا را دارد/ غربی ها به لحاظ علمی رقبای جدی پیدا کرده اند

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور گفت: ایران با وجود برخورداری از یک درصد جمعیت جهان ۲ درصد حجم تولید دانش دنیا را داشته و از نظر تولید مقالات علمی باارزش نیز ۳.۵ درصد تولید علم دنیا را دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کهگیلویه و بویراحمد، حجت‌ الاسلام و المسلمین مصطفی رستمی روز یکشنبه در نشست با جمعی از مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ های کهگیلویه و بویراحمد که در یاسوج برگزار شد، اظهار داشت: این امر نشان می‌ دهد که ظرفیت ‌های علمی کشور اتفاقی، جرقه ‌ای و صاعقه‌ ای نبوده بلکه یک جریان مداوم است. 

وی افزود: عامل اقتدار کنونی ایران در زمینه های مختلف توجه به علم، دانش، دانشگاه ها و دانشگاهیان است. 

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور بیان کرد: نباید از چنین موضوع مهمی که موجب توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور در تمامی ابعاد شده غفلت کرد. 

حجت الاسلام و المسلمین رستمی عنوان کرد: امام خمینی (ره) در بحبوحه جنگ تحمیلی در پیامی فرمودند که اکنون نوبت نهضت علمی در کشور است. 

وی ابراز داشت: ایشان راه حل تمامی مشکلات، محدودیت‌ ها و آسیب های ایران را قوی شدن جریان علمی می دانستند. 

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور گفت: جریان علمی در کشور به راه افتاده و هم ‌اینک نیز ایران در این زمینه به قله رسیده است. 

حجت الاسلام و المسلمین رستمی اظهار داشت: پیشرفت ‌های چشمگیر علمی کشور در حالی کسب شده که علم، دانش، دانشمندان و دانشگاهیان ایران تحریم بوده اند. 

وی افزود: امروزه علاوه بر نظامیان و مقام های سیاسی ایران دانشمندان آن نیز از سوی دشمنان ترور می‌ شوند. 

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های کشور بیان کرد: ترور دانشمندان کشور یکی از اهرم های دشمنان برای وارد کردن فشار بر فضای علمی ایران است. 

حجت الاسلام و المسلمین رستمی عنوان کرد: هیچ کشوری این توان علمی بالا را به ایران نداده بلکه نتیجه تلاش، همت، عزم و اراده راسخ دانشمندان آن بوده است. 

وی ابراز داشت: چنانچه قطار تولید علم و دانش کشور کُند یا متوقف شده و دانشمندان آن مورد بی ‌توجهی قرار گیرند باید نگران آینده بود. 

حجت الاسلام و المسلمین رستمی گفت: سه رسالت و رویکرد مهم دانشگاه های کشور شامل تولید علم، تربیت کارشناسان و متخصصان برای بدنه اجرایی کشور و حل مسائل جامعه در حوزه های علوم انسانی، علوم اجتماعی، زیست محیطی و بهداشتی است

وی اظهار داشت: تمدن غرب دچار چالش اساسی شده و در حال فروپاشی است و غربی‌ ها نیز به لحاظ علمی و تکنولوژی رقبای جدی پیدا کرده اند. 

انتهای پیام/

 

زمان انتشار: یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۲:۲۸

شناسه خبر: 95060

مطالب مرتبط :
کرونای انگلیسی

کاهش علائم بیماری کرونا با ویتامین «ب ۶»

نتایج یک بررسی که به تازگی انجام شده نشان می دهد ویتامین «ب ۶» با اثرات ضدالتهابی و تقویت سیستم ایمنی بدن قادر به کنترل طوفان سیتوکین و ترومبوز بوده و می‌ تواند کاهش دهنده علائم بیماری کرونا باشد.

کربن اکتیو

برای نخستین بار در کشور؛

خط تولید کربن اکتیو میله‌ای راه اندازی شد

با حمایت دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل برای نخستین بار در کشور خط تولید کربن اکتیو میله‌ای راه اندازی شد.

کرونای انگلیسی چیست؟

​نخستین مورد کرونای انگلیسی در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی یاسوج گفت: نخستین بیمار مبتلا به کرونای انگلیسی در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شد.

مقاومت آنتی بیوتیکی

برای نخستین بار در کشور؛

کارخانه تولید آنتی بیوتیک های دامی در کهگیلویه و بویراحمد ساخته می شود

رئیس جهاد دانشگاهی کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای نخستین بار در کشور کارخانه تولید آنتی بیوتیک های دامی، گیاه پایه و آفت کُش های گیاهی در شهرک صنعتی چاربیشه گچساران از توابع این استان ساخته می شود.

نانو

هسته سازی، راهی برای معرفی واقعیت های انقلاب

سازمان علمی پژوهشی برای معرفی واقعیت های انقلاب به نسل حال و آینده هسته سازی کند.

رسانه و امنیت

براساس یافته های یک پژوهش؛

جای خالی مقالات علمی در حوزه «رسانه و امنیت» در ایران

مقاله علمی «مطالعه روند تولیدات علمی در حوزه رسانه و امنیت در پایگاه استنادی وبگاه علوم» نشان می دهد در حوزه «رسانه و امنیت» تنها یک مقاله علمی از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۹ در ایران نگارش شده است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب