مخترع برتر جشنواره پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد از بی مهری‌ها می‌گوید

مخترع جوان شیرازی با بیان اینکه کلیه هزینه های این طرح کاربردی از جمله طراحی، برنامه نویسی، مونتاژ و ساخت دستگاه تستر سیم کشی و شبیه ساز سنسورهای خودرو از محل درآمد شخصی اش پرداخت شده، گلایه کرد: تاکنون هیچ ارگان و سازمانی هیچگونه حمایتی از شرکت و ایده ما نداشته است .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز، بیست و یکمین جشنواره پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی برگزار و ایده ها، شرکت ها و افراد برتر در حوزه های مختلف معرفی و تجلیل شدند .

شرکت آسان صنعت صالح پارسه به عنوان یکی از شرکت های زیر مجموعه مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس در این جشنواره حاضر شد و توانست به عنوان واحد فناور برتر دست یابد. به همین منظور گفت وگویی با رئیس هیئت مدیره این شرکت پیرامون بیست و یکمین جشنواره پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی داشتیم که در ادامه می خوانید .

ابوالحسن صالحی اظهار داشت: جشنواره پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی به منظور رفتن به سمت دانشگاه کارآفرین با طرح اشتغال همزمان با تحصیل دانشجویان، تلاش دارد زمینه اشتغال و ایجاد کسب و کار برای دانشجویان پس از فراغت از تحصیل را فراهم آورد .

رییس هیات مدیره شرکت فناور آسان صنعت صالح پارسه درخصوص بیست و یکمین جشنواره پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی توضیح داد: در این دوره از جشنواره 27 شرکت برتر از استان های مختلف با ایده هایی متفاوت و خاص حاضر بودند که به لطف خدا شرکت ما توانست به عنوان واحد فناوری برتر مجموعه رشد دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس شناخته شود .

وی با اشاره به اینکه با اختراع تستر سیم کشی و شبیه ساز سنسورهای خودرو در این جشنواره حاضر شده بود، تصریح کرد: دستگاه تستر سیم کشی و شبیه ساز سنسورها به همراه قابلیت خواندن و پاک کردن کدهای دیاگ خودرویی به منظور مرتفع نمودن عیوب دستگاه های موجود و قابلیت پیشرفته در آموزش و عیب یابی در خودرو از سال ۱۳۹۶ در شرکت فناور آسان صنعت صالح در مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز از ایده به مرحله عمل و ساخت رسید .

دبیر کانون نخبگان پایگاه مقاومت امیرالمومنین سپاه ناحیه محمد رسول الله (ص) ادامه داد: پس از 18 ماه تحقیق و بررسی علمی و عملی بر روی خودروهای گوناگون داخلی و خارجی سرانجام در سال ۱۳۹۸ باشماره نامه ۱۳۹۸۵۰۱۴۰۰۳۰۰۲۶۳۵ در اداره ثبت اختراع و مالکیت های صنعتی کشور به ثبت رسید .

وی با بیان اینکه کلیه هزینه های این طرح کاربردی از جمله طراحی، برنامه نویسی، مونتاژ و ساخت دستگاه تستر سیم کشی و شبیه ساز سنسورهای خودرو از محل درآمد شخصی اش پرداخت شده، گلایه کرد: تاکنون هیچ ارگان و سازمانی هیچگونه حمایتی از شرکت و ایده ما نداشته است .

صالحی پیرامون کاربرد دستگاه اختراعی خود عنوان کرد: دستگاه تستر سیم کشی و شبیه ساز سنسورهای خودرو در بخش های آموزشی همچون دانشگاه ها و مراکز فنی و حرفه ای به منظور آموزش در تعمیرات و مرتفع ساختن ایرادات و مشکلات خودروها در زمینه های سیم کشی و سنسورها که تشخیص آن نیز دشوار است، کمک کرده و شبیه سازی سنسورهای خودرو را انجام دهد .

وی اضافه کرد: در تعمیرگاه ها نیز می تواند برای تست کامل سلامت سیم کشی تمامی خودروها و تست کامل سلامت سیم کشی تمامی خودروها  شبیه سازی سنسورهای خودرو جهت اطمینان از خراب بودن قطعه به صورت صدرصدی و سپس تعویض آن و همچنین امکان مشاهده کدهای خطا و پاک کردن آن ها مورد استفاده قرار بگیرد .

این مخترع جوان همچنین گفت: درصورت معرفی این وسیله کاربردی به مراکز تولید و تعمیرات خودرویی و تعمیرکاران، امکان افزایش سطح مهارت و دانش فنی تعمیرکاران و اشتغال تعداد زیادی از فارغ التحصیلان خودرویی ایجاد خواهد شد .

وی با گلایه اذعان داشت: ازنظر همکاری تاکنون هیچ سازمان دولتی و هیچ نهاد اقتصادی ما را مورد حمایت قرار نداده و درصورت حمایت از این طرح توسط مسوولان استانی جهت معرفی و تامین منابع، نه تنها کمک به ایجاد اشتغال پایدار و توانمند جهت تعداد زیادی از جوانان خواهد داشت، بلکه باعث پویایی هرچه بیشتر ایجاد انگیزه در سایر بسیجیان خلاق و نخبه جهت ورود به مرحله علمی و مهارتی خواهد شد  .

 

گفت وگو از احسان ایوبی

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 95063

مطالب مرتبط :
۰

در گفت وگو با علم و فناوری مطرح شد:

پرورش خلاقیت و ایده تا راه اندازی کسب و کار و ایجاد اشتغال

مسئول علمی و پژوهشی سپاه ناحیه محمد رسول الله (ص) شیراز از برگزاری کلاس های کارآفرینی با توجه به نیازهای روز در مرکز رشد دانشگاه آزاد شیراز و ایجاد فضای برای رشد و پرورش خلاقیت جوانان و نوجوانان خبر داد .

تصویر آقای مرتضی اینانلو

سیستم تقویت کننده کولر خودروی پراید و کاهش مصرف سوخت هنگام کولرگیری توسط مهندس مرتضی اینانلو، مخترع قزوینی ابداع شد.

با ابداع این قطعات، که به راحتی بر روی خودروی پراید نصب می شود، مشکل کاهش سرعت و وازدگی خوردو هنگام روشن کردن کولر منتفی شده و بدون هیچ ریپ زدنی به راه خود ادامه می دهد.

آمبولانس

با اختراع یک استان فارسی محقق شد؛

آلودگی زدایی سریع از آمبولانس ها

حسین معین جهرمی گفت: یکی از نیازمندی‌های اساسی جامعه بهره گیری سریع و امین از خدمات اورژانس پیش بیمارستانی می باشد و باتوجه به اینکه آلودگی زدایی از آمبولانس ها یک فرایند طولانی بوده و زمان بازگشت خودرو به چرخه ماموریت درکنار اطمینان از ضد عفونی بودن آن از اهمیت خاصی می باشد.

سیم کشی برق خودرو

تستر سیم کشی و شبیه ساز سنسورهای خودرو

رئیس هیت مدیره شرکت دانش بنیان آسان صنعت صالح پارسه درمورد کارایی های تستر سیم کشی و شبیه ساز گفت: کارآیی فوق العاده دستگاه جهت امر آموزش در حیطه تعمیرات خودرو و مرتفع ساختن نیاز تعمیرکاران تخصصی خودرو، ارزان وکاربردی با قابلیت های متنوع از قبیل تست کامل سلامت سیم کشی تمامی خودرو ها، شبیه سازی سنسورهای خودرو به جهت اطمینان از خراب بودن قطعه به صورت صد درصدی و سپس تعویض آن، امکان مشاهده کدهای خطا و پاک کردن آن ها قابل توجه می باشد .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب