امید، معاون رئیس جمهور در گفت وگو با علم و فناوری:

افزایش تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در سال آینده

محمد امید، معاون توسعه روستایی، مناطق محروم و عشایر کشور از افزایش بودجه جهت اعطای تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در سال آینده خبر داد.

محمد امید، معاون توسعه روستایی، مناطق محروم و عشایر کشور در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در شیراز اظهار داشت: سقف کلی تسهیلات برای طرح های اشتغال پایدار روستایی 22 هزار میلیارد تومان بوده که تاکنون بیش از 14 هزار میلیارد تومان آن پرداخت شده است .

وی ادامه داد: مرحله پنجم پرداختی ها که شامل 4 بانک عامل اجرایی می شود، 2 بانک کشاورزی و توسعه تعاون بیش از 6 ماه است منابع خود را دریافت کرده اند .

معاون رئیس جمهور افزود: پست بانک و صندوق کارآفرینی امید نیز تخصیص خود را گرفته و در مرحله تسعیر می باشند که باید بانک مرکزی نرخ تسعیر را اعلام کرده تا این دو مجموعه نیز بتوانند منابع خود را دریافت نمایند .

 وی تصریح کرد: کار اشتغال روستایی به هیچ وجه متوقف نشده و کسانی که قبلا طرح داده اند کماکان می توانند از تسهیلات این چهار عامل اجرایی بهره مند شوند .

این مقام مسئول همچنین گفت: صندوق کارآفرینی امید علیرغم اینکه نرخ تسعیر به آن اعلام نشده است، در سرجمع بیش از 300 میلیارد تومان نیز پرداختی داشته به امید اینکه بعد از تسعیر بتوانند جایگزین کنند و فقط پست به دلیل اینکه می خواهد با مر قانون پیش برود، یکم از بقیه عقب می باشد .

وی یادآور شد: البته این انتقاد وارد است که ثبت نامی های سال 97 و 98 می توانند تسهیلات دریافت نمایند و برای طرح ها و ثبت نامی های جدید در سال 99 به دنبال تعریف منایع جدید برای آنها هستیم .

امید اذعان داشت: با صحبت ها و رایزنی های انجام شده با رئیس جمهور و فضایی که در مجلس دیده می شود، فضا برای خدمت به روستاییان خوب است و دیدها در اینخصوص مثبت است .

وی اضافه کرد: ما پیشنهاد می کنیم که سالانه 500 میلیون دلار برای اشتغال پایدار روستایی داشته باشیم که زمینه آن نیز فراهم است .

معاون توسعه روستایی، مناطق محروم و عشایر کشور خاطر نشان کرد: از همه مهم تر اینکه تقریبا چراغ سبز خوبی از سمت دفتر مقام معظم رهبری دریافت کردیم و رهبر همانند همیشه نسبت به روستاها نظری همراه و یاریگر دارند که فکر می کنم می توانیم بر روی آن کار کرده و حتی در همین دولت ان را آغاز کنیم که یک کار پایه ای برای سال های بعد صورت گرفته باشد .

وی با بیان اینکه نظر ما این است که در 5 سال آینده و از سال 1400 این منابع در اختیار روستاها قرار بگیرد، اظهار داشت: با اعضای کمیسیون بودجه جلسه ای را داشتیم آنها نیز در اینخصوص کامل همراه هستند و در تبصره 14 نیز قرار است اشتغال پایدار روستایی دیده شود که تاکنون نیز 1400 میلیارد تومان در تبصره 14 دیده بودیم .

معاون رئیس جمهور گفت: منابع اختصاصی برای روستاها در بودجه امری بسیار ضروری می باشد درکنار آن ما نیز اعتباراتی را در معاونت توسعه روستایی داریم که بخشی از آن را برای کاهش سود بانکی سوق می دهیم .

وی با اشاره به همکاری با بانک سینا، بنیاد علوی و بنیاد مستضعفان که توانسته اند در سطح کشور رقمی حدود 1800 میلیارد تومان پرداختی داشته باشند، تصریح کرد: امسال با همکاری و همراهی صندوق کارآفرینی، پست بانک و مهر ایران علیرغم کم بودن اما درحال اختصاص به روستاها و انجام کار هستیم .

امید عنوان کرد: درکنار این قضیه 1000 میلیارد تومان در بودجه 1400 پیش بینی شده که برای اشتغال های خرد روستایی تا 50میلیون تومان خواهد بود .

وی در پایان گفت: در تبصره ماده 16 که امسال 500 میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود، سال آینده هزار میلیارد تومان خواهد بود که 100 درصد پیشرفت را خواهد داشت .

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 95065

مطالب مرتبط :
خیاطی

ساخت ماده‌ای جدید و ایجاد تحولی در صنعت خیاطی

تا پیش از این بسیاری از خیاطان از کمبود مانکنی که همچون بدن یک انسان واقعی بوده و در عین حال بتوانند کارهایی همچون سوزن کاری و اتوکشی را روی آن انجام دهند، به ناچار کار را سخت تر پیش می بردند اما یک جوان استان فارسی توانسته با تولید ماده ای خاص، این مانکن های ویژه را در یکی از روستاهای شهرستان خفر تولید نماید.

دانشگاه صنعتی شیراز

بررسی ابعاد مختلف دانشگاه صنعتی شیراز؛

صنعتی شیراز، محیطی کوچک با امکاناتی مطلوب برای دانشجویان

دانشگاه صنعتی شیراز بعنوان اولین دانشگاه صنعتی در منطقه جنوب کشور با رویکرد کلی تحصیلات تکمیلی و توجه ویژه به صنعت یکی از مراکزمهم آموزش علوم مهندسی درجنوب کشور محسوب می شود.

بودجه

علم و فناوری گزارش می دهد؛

تصویب بودجه ۱۴۰۰ شهرداری شیراز با اما و اگرهای بسیار

بودجه سال آینده شهر شیراز با حرف و حدیث بسیار در جلسه عصر روز گذشته شورای شهر شیراز درحالی به تصویب رسید که جای سوال بسیاری در اذهان عمومی به جای گذاشته است.

v

به همت و خلاقیت سازمان بسیج علمی فارس؛

تور گردشگری انقلاب در بافت تاریخی شیراز برگزار شد

در نخستین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی آخرین سال قرن ۱۳ شمسی، برنامه خلاقانه و جدید تور گردشگری انقلاب در بافت تاریخی سنگ سیاه شیراز برگزار گردید .

عکس

کمیته امداد خراسان شمالی رتبه نخست اشتغال پایدار روستایی را کسب کرد

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی از کسب رتبه اول اشتغال پایدار روستایی در کشور توسط این نهاد خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب