مسئول بسیج جامعه زنان ناحیه مقاومت بسیج سپاه سربیشه خبر داد

​اعزام وخدمت رسانی ۲۰گروه جهادعلمی به ۳۵۰ دانش آموز در مناطق عشایری و روستایی سربیشه

عباسی گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون،۲۰ اردوی جهادی علمی در مناطق عشایری و روستایی سربیشه برگزارشد که در این اردوها بیش از ۳۵۰ دانش آموز، مقطع ابتدایی ودوره اول متوسطه شرکت داشتند.

فاطمه عباسی مسئول بسیج جامعه زنان ناحیه مقاومت بسیج سپاه سربیشه در گفتگو با خبرگزاری علم و فن آوری از خراسان جنوبی اظهارداشت: با شیوع ویروس کرونا در در اواخر سال گذشته تمام سعی بسیج برآن شد تا بتوانیم با استتفاده از توان علمی دانشجویان و معلمان بسیجی کلاس های تقویتی و کمک درسی را در مناطق کم برخوردار و محروم روستایی، عشایری و حومه شهرستان سربیشه برگزار شود.

وی ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا تا کنون، بیش از 20 اردوی جهادی علمی برگزارشد که در این اردوها بیش از 350 نفر از دانش آموزان مقطع ابتدایی ودوره اول متوسطه شرکت داشتند.

عباسی با بیان اینکه اردوهای جهاد علمی بیشتر در روستای بالای 5 نفر دانش آموز به بالا برگزارشد، گفت: منطقه عشایری کسراب، نازدشت و چاه شهید اشرف اصفهانی از مناطق محروم و کم برخوردار عشایری سربیشه بودند که گروه جهادی مدافعان حریم ولایت به مدت دوهفته فعالیت جهاد علمی برای دانش آموزان کم برخوردار انجام دادند.

خدمت رسانی 16 نفر از معلمان به دانش آموزان محروم

وی با بیان اینکه در طی این ده روز تعداد 125 نفر از دانش آموزان منطقه عشایر نشین، آموزش های رایگان تحصیلی برخوردار را فرا گرفتند، افزود: در این اردوی جهادی تعداد 16 نفر از معلمان بسیجی خدمات تحصیلی به این دانش آموزان ارائه کردند.

مسئول بسیج جامعه زنان ناحیه مقاومت بسیج سپاه سربیشه عنوان کرد: متاسفانه در این اردوهای جهادی مشخص شد که اکثر دانش آموزان این مناطق از پایه های تحصیلی ضعیفی برخوردار هستند.

هدف بسیج کمک و خدمت رسانی به دانش آموزان مناطق محروم است

وی ادامه داد: کمک به تقویت پایه های تحصیلی ، توجه به عدم افت تحصیلی و مستعد ساختن دانش آموزان در دروس تحصیلی از اهداف بسیج در مناطق محروم است، گفت: استفاده از توان پایگاه های بسیج در مناطق روستایی و شهری برای کمک به تقویت و بنیه علمی از دیگر اهداف بسیج می باشد.

 مسئول بسیج جامعه زنان ناحیه مقاومت بسیج سپاه سربیشه با بیان اینکه شهرستان سربیشه یکی از مناطق محروم در خراسان جنوبی محسوب می شود، بیان داشت: یکی از محورهای اصلی بسیج کمک به محرومین براساس منویات رهبر معظم انقلاب است.

انتهای پیام/ 

 

 

زمان انتشار: دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۱:۵۶

شناسه خبر: 95070

مطالب مرتبط :
جهاد علمی، لازمه پیشرفت کشور

حجت الاسلام و المسلمین بیگدلی شاملو:

جهاد علمی، لازمه پیشرفت کشور

حجت الاسلام و المسلمین بیگدلی شاملو لازمه پیشرفت کشور را جهاد علمی دانست و بر تلاش و مجاهدت علمی و شبانه روزی برای قوی شدن کشور و نظام اسلامی تاکید کرد.

آقای سلیمی

گفتگوی علم و فناوری با جوان نخبه و مخترع کرمانشاهی؛

مخترعی جوان و ولایت مدار که اقتدار را در جهاد علمی و همت بلند نخبگان ایرانی می بیند

مهندس جوان و مبتکر کرمانشاهی که چندین اختراع شاخص را در کارنامه درخشان خود دارد، می گوید: نخبگان ایرانی باید آستین همت را بالا زده و همچون گذشته، در مسیر پر فراز و نشیب جهاد علمی، اقتدار و عزت و سرافرازی را برای ایران اسلامی به ارمغان بیاورند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب