بیوسنسور برای شناسایی سم در مواد لبنی و غلات هم کاربرد دارد/با حمایت مسئولین طرح را به مرحله تجاری سازی می رسانم

طراح زیست حس گر یا بیو سنسور برای شناسایی سم در مواد لبنی گفت: زیست حس گر یا بیو سنسور برای شناسایی سم در مواد لبنی مثل شیر طراحی شده که نمونه اولیه را ساخته و در نمایشگاه علم و فناوری ارائه شد که در صورت ساپورت مالی این محصول بعد از تایید نهایی تجاری سازی می شود.

فاطمه احمدی  طراح زیست حس گر یا بیو سنسور برای شناسایی سم در مواد لبنی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد:  زیست حس گر یا بیو سنسور برای شناسایی سم در مواد لبنی مثل شیر طراحی شده که نمونه اولیه را ساخته و در نمایشگاه علم و فناوری ارائه شد .

وی با اشاره به اینکه این محصول هنوز نهایی نشده است گفت: در صورت ساپورت مالی این محصول بعد از تاییید نهایی تجاری سازی می شود.

احمدی با اذعان بر اینکه سم آفلاتوکسین یک سم خطرناکی است که در محصولات لبنی از جمله شیر وجود دارد و باید حذف شود گفت: قبلا روش های اچ پی ال سی  استفاده می شد که این روش محدودیت، هزینه و زمان بسیار بالایی نیاز دارد و اگر کسی  بخواهداین کار را انجام دهد باید کار با دستگاه را بلد باشد اما این سنسوری که ما ساخته ایم نیاز به تجهیزات پیشرفته  و کاربر متخصص ندارد و هرجایی می توان از آن استفاده کرد.

احمدی عنوان کرد: این شیر قابل استفاده نیست و بیشتر در دامداری ها  و در ابتدا ورود شیر به خط تولید کارخانه های لبنی کاربرد داشته و شناسایی می شود و آن شیر برگردانده می شود.

وی با تاکید بر اینکه این محصول برای اولین بار در نمایشگاه علم و فناوری ارائه شده است گفت: تا کنون هیچ حمایتی از این محصول نشده است.

احمدی با بیان اینکه سرمایه گذار ی تا کنون پیدا نشده که برای این طرح سرمایه گذاری کند گفت: برای این طرح باید حمایت های مادی و معنوی صورت گیرد و در استان چهارمحال و بختیاری تجاری سازی شود تا بتوانیم در نمایشگاه های بعدی حرفی برای گفتن داشته باشیم.

وی با اذعان بر اینکه دستگاه  بیو سنسور در استان چهارمحال و بختیاری نیست گفت: برای خرید این دستگاه 150 میلیون تومان هزینه نیاز است .

احمدی خاطر نشان کرد: مسئولین اگر از طرح های دانشجویی حمایت مادی و معنوی  می کردند دانشجویان امیدوار می شدند و می توانستند طرح های خود را گسترش دهند.

وی در پایان گفت: این محصول تنها در لبنیات کاربرد ندارد بلکه برای غلات هم می توان از ان استفاده کرد اما من برای توسعه طرح خودم نا امید شده ام چراکه تا کنون حمایتی از من نشده است.

انتهای پیام/1020

زمان انتشار: دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 95072

مطالب مرتبط :
تبلیغات

ناسا در فضا لوازم آرایشی تبلیغ می‌کند+عکس

ناسا قرار است در ایستگاه فضایی بین المللی یکی از بزرگترین پروژه های تبلیغاتی را عملی کند.

آرتمیس

جزئیات ماموریت آرتمیس ناسا برای بازگشت به ماه اعلام شد

مدتی است که ماموریت آرتمیس ناسا بسیار خبرساز شده است، پروژه بازگشت به ماه ناسا در قدم اول اولین زن جهان را به ماه میفرستد.

کویل سیستم تشدید مغناطیس هسته‌ای میدان پائین برای استفاده در سیستم آزمایشگاهی قابل حمل MRI طراحی و ساخته شد

به همت محققان اصفهانی؛

سیستم تشدید مغناطیس هسته‌ای برای نمونه آزمایشگاهی MRI طراحی و ساخته شد

محمدرضا شیروی دانشجوی دکتری برق قدرت، گفت: برای اولین بار در کشور طراحی و ساخت کویل سیستم تشدید مغناطیس هسته ای میدان پائین برای استفاده در سیستم آزمایشگاهی قابل حمل MRI را با موفقیت به پایان رساندیم، با این دستاورد نمونه آزمایشگاهی و سایز کوچک آن را می‌توانیم بسازیم، اما ساخت نمونه واقعی نیازمند توجه ملی است.

هابل

بشنوید: ستاره‌شناسان تصویر «ستون‌های آفرینش» تلسکوپ هابل را به موسیقی تبدیل کردند!

با استفاده از داده‌های رصدخانه اشعه ایکس «چاندرا» ناسا، تلسکوپ فضایی هابل و تلسکوپ فضایی «اسپیتزر» مشاهدات و صداهای مشخص‌شده با جایگاه و روشنایی منابع مطابقت داده شده و ملودی از دل آن ساخته می‌شود.

ناسا

چرا فضانوردان ماموریت «آرتمیس» ناسا به اعماق دریاها رفتند؟

ناسا در حال انجام آزمایش های مختلفی روی لباس فضانوردی ویژه ماموریت آرتمیس است. بر این اساس در آخرین آزمایش، فضانوردان این ماموریت به اعماق اقیانوس ها رفتند.

سیارک

کاوشگر ناسا بخش‌هایی از یک سیارک را به زمین می‌آورد+عکس

آوردن بخش هایی از خاک اجرام اسمانی به زمین برای مطالعات بیشتر بخشی از پروژه های تحقیقاتی ناسا است و حالا کاوشگر اوزیریس بخشی از سنگ و خاک سیارک ها را به زمین خواهد آورد.

سردار اکبری

کارجهادی؛ عامل سرپا نگه داشتن کارخانه ها/ اجازه ندهید در بحث تولیدات داخلی کارشکنی شود

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری گفت: یک کارخانه برای اینکه سرپا باشد نیاز به کارجهادی و تلاش شبانه روزی دارد و این میسر نمی شود مگر با با فرماندهان صنعت و تولید.

کارآفرینی

رویداد کارآفرینی ذهن برتر در چهارمحال و بختیاری برگزار می‌شود

مدیرکل کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: برای نخستین‌بار رویداد کارآفرینی ذهن برتر با همکاری پارک علم و فناوری در استان برگزار می‌شود.

دستگاه تنفس مصنوعی دانشگاه اصفهان براساس «سیستم و استاندارد دستگاه بایپپ و سی پپ» طراحی و تولید شد/ ونتیلاتور بر اساس پتنت آزاد شده‌ دانشگاه MIT خطرناک و تبلیغ سیاه است

عضو هيات علمي مهندسي پزشکي دانشگاه اصفهان؛

باز طراحی خلاقانه دستگاه تنفس مصنوعی با تکیه بر دانش ایرانی/ پتنت دانشگاه MIT چگونه جهان علم را سیاه کرد؟

عضو هيات علمي مهندسي پزشکي دانشگاه اصفهان با تصریح این که باز طراحی خلاقانه دستگاه تنفس مصنوعی با تکیه بر دانش ایرانی در دانشگاه اصفهان با موفقیت به پایان رسیده و وارد مرحله تولید شده است، گفت: تولید ونتیلاتور بر اساس پتنت آزاد شده‌ دانشگاه MIT خطرناک و تبلیغ سیاه است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب