فردی که داوطلب شد برای پیشبرد آزمایش‌ها کرونا بگیرد

بریتانیا برای تسریع فرایند آزمایش بالینی واکسن کرونا دست به اقدامی عجیب زد و برخی افراد را به صورت عمدی در معرض ابتلا به کرونا قرار داد. البته این موضوع با رضایت افراد انجام شد.

پژوهشگران در بریتانیا برخی از داوطلبان سالم در جهت اولین آزمایش انسانی واکسن احتمالی ویروس کرونا، عمدا مبتلا به این بیماری کردند. البته با رضایت خودشان.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از IFL science، مطابق با آنچه مجله «فاینشال تایمز» گزارش داده بود، آزمایشات بالینی واکسندر ژانویه سال 2021 در محل قرنطینه شهر لندن آغاز شد. واکسن حدود یک ماه پس از شروع آزمایشات پس از تزریق دوزی مشخص و کم از ویروس کرونا به داوطلبان داده شد.

فردی که داوطلب شد برای پیشبرد آزمایش‌ها کرونا بگیرد

بریتانیا برخی از داوطلبان را به‌جهت اولین چالش انسانی واکسن کرونا به‌ عمد به ویروس سارس-کویید-2 که منشا بیماری کرونا است، مبتلا کرد. هدف اصلی محققان و دانشمندان از ابتلا عمدی داوطلبان به ویروس کرونا این بود که این کار می‌تواند عملکرد و کارآیی واکسن احتمالی را در مدت زمان بسیار کمتری نشان دهد و درنتیجه محققان را قادر خواهد ساخت که درک کنند کدام یک از واکسن‌ها بیشترین اطمینان را خواهد داشت.

این شیوه از چالش آزمایشی قبلا نیز برای بیماری‌های مختلفی مانند وبا، حصبه و مالاریا انجام شده است. نخستین واکسن جهان که برای بیماری آبله بوده است را نیز به این شیوه آزمایش کردند گرچه طبعا موازین اخلاقی که امروز رعایت می‌شود هرگز در آن زمان مورد توجه کسی نبوده است.

در سال 1796 بیماری آبله حدود ده درصد جمعیت جهان را به کام مرگ کشاند. دانشمندان در آن زمان برای جلوگیری از گسترش و مرگ افراد قبل از ابتلا شدید آنها دوز مشخص و کمی از بیماری را به مردم تزریق می‌کردند تا به این طریق با بیماری مبارزه نمایند.

ویروس کرونا می‌تواند در محیط اطراف و حتی بیمارستان‌ها از طریق تماس با دستگیره در، تخت، دکمه‌ها، میزها، لبه تخت و دست زدن به سطوح پلاستیکی و فلزی دیگری که در تماس مستقیم با فرد بیمار هستند با توجه به اینکه اغلب از جنس فلز و پلاستیک هستند، منتقل شود. همچنین یافته‌ها نشان می‌دهد رطوبت بالای هوا طول عمر ویروس کرونا را افزایش می‌دهد. این مطالعات بیان می‌کنند که کروناویروس‌ها می‌توانند روی سطح مختلف به‌طور میانگین بین چهار تا پنج روز باقی بمانند. برخی از آن‌ها نیز می‌توانند تا ۹ روز خارج از بدن و در دمای اتاق دوام بیاورند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۰:۰۰

شناسه خبر: 95107

مطالب مرتبط :
ویروس کرونا

زنی که به او اشتباها ریه‌ی آلوده به کرونا پیوند زده شد+عکس

برای اولین بار یک نفر بعد از پیوند ریه به کرونا مبتلا شده و فوت کرد. این زن اهل میشیگان چند روز بعد از عمل پیونده ریه فوت کرد.

کرونای انگلیسی

مبتلایان به کرونای انگلیسی باید در نقاهتگاه قرنطینه شوند

رئیس مرکز بهداشت چهارمحال و بختیاری و معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: باتوجه به شیوع ویروس جهش‌یافته انگلیسی و قدرت سرایت بالایی که این ویروس دارد قرنطینه خانگی افراد مبتلا به کرونا خطرات بسیاری به دنبال دارد و افراد مبتلا باید در نقاهتگاه نگه‌داری شوند.

کروناویروس

مقاله جدید Natue: احتمال وقوع یک پاندمی دیگر اصلا کم نیست

با درگیری عمیقی که پاندمی کرونا برای دنیا ایجاد کرده است، یک سوال اساسی برای همگان این است که آیا ما در آینده نزدیک ممکن است شاهد همه گیری یکی دیگر از اعضای خانواده کروناویروس ها باشیم؟

ویروس کرونا

پس از انتقادات گسترده :

تایید اولین آزمایش چالش انسانی COVID-۱۹ در جهان توسط انگلیس

این چالش عمداً افراد را به ویروس کرونا آلوده می کند تا دریابد که دوز مورد نیاز ویروس کرونا برای بیمار شدن شخص چه مقدار است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب