توسط نخبه بابلی:

سنسور برق دار شدن آب در مازندران تولید شد/ خانواده‌ها خطر برق دار شدن پمپ‌های آب خانگی را جدی بگیرند

نخبه مازندرانی از تولید سنسور برق دار شدن آب که کارائی بیشتری در مزارع پرورش ماهی دارد خبر داد.

یوسف رضانژاد در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار علم و فناوری از استان مازندران از تولید سنسور برق دار شدن آب در شهرستان بابل خبر داد.

وی با اعلام اینکه یکی از اولویت‌های سازمان شیلات هوشمند سازی مزارع پرورش ماهی است، تصریح کرد: سالانه تلفات زیادی بابت خرابی و برق گرفتگی در مرازع پرورش ماهی ایجاد می‌شود.

این نخبه بابلی خاطر نشان کرد: برای جلوگیری از تلفات ماهی اقدام به تولید سنسورهای کردیم که در راستای طرح هوشمند سازی مزارع مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی یادآور شد: سنسور برق دار شدن آب تولید شده است، در مجموعه ما سنسوری تولید شده که به محض برق دار شدن آب در صدم ثانیه ورودی برق قطع می‌شود.

رضا نژاد ادامه داد: سرعت عمل این دستگاه به حدی زیاد است که اجازه عبور از فاز به نول را نمی‌دهد.

وی یادآور شد: سنسور تولیدی مجموعه ما 12 ولتی بوده و خطر خاصی ندارد، این سنسور هر جا که پمپ آب باشد باید نصب شود.

این نخبه بابلی با اشاره به خطر برق دار شدن وسائل الکتریکی موجود در خانه به وِیژه ماشین لباسشوئی و حتی پمپ‌های آّب، افزود: مهمترین کارائی این دستگاه در پمپ آب موجود در منازل است که بسیاری از خانواده‌ها نسبت به این موضوع بی تفاوت هستند.

وی با اعلام اینکه سنسور دیگر تولید شده ما تحت عنوان سنسور خرابی موتور آب است، گفت: اگر در آبزی پروری موتور آب قطع شود شاهد تلفات بسیار جدی در مزرعه پرورش ماهی خواهیم بود، سنسور ارتفاع آب هم در گذشته وجود داشت که نسبت به بهینه کردن آن اقدام کردیم.

رضا نژاد با اشاره به تولید انبوه این دستگاه در مجموعه تولیدی خویش، گفت: هدف گذاری برای ارائه آن در بازار فروش در دستور کار است.