ساخت دستگاه تشخیص بیمارهای ام . اس ، آلزایمر، واریس و سکته های مغزی توسط مخترع قزوینی.

با اندازه گیری فرکانس های اعضای بدن، پزشکان و روانپزشکان می توانند انواع بیماری ها را درمان کنند. با استفاده اتصال الکترودها و انتقال جریان برق ضعیف و کنترل شده و اتصال آن به انگشتان و یا پاهای بیمار، نسبت به تشخیص نوع بیماری و درمان آن می توان اقدام نمود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری قزوین ،

سرکار خانم زهرا داداش پور نصری موفق به ابداع دستگاهی شده اند که با استفاده از جریان برق و آب می تواند در تشخیص و درمان بیماری های ( ام . اس ، آلزایمر، واریس  و سکته ی مغزی ) استفاده گردد.

خانم زهرا داداش پور مخترع و ابداع کننده دستگاه تشخیص بیمارهای ام . اس ، آلزایمر، واریس و سکته های مغزی با استفاده از جریان برق، بیان داشتند در دوره تحصیل کارشناسی ارشد و زمانی که در کارگاه های مهارتی برای تست رفته بودند، هنگام انجام تست دستگاه فرکانسی بر روی ایشان، بسیار درد آور بود و تحمل آن امواج سخت، که یک شب احساس بی حسی در انگشتان خود نمودم و به این فکر افتادم که چطور می شود این درد را در زمان انجام تست کم کرد، که این مهم انگیزه ای شد تا این دستگاه را ابداع کنند. دستگاه ابداعی ایشان هم جنبه تشخیصی دارد و هم جنبه درمانی، و برای تمامی سنین از کودک گرفته تا افراد مسن قابل استفاده می باشد.    

مشکلات موجود در جامعه کنونی سبب ایجاد اختلال عصبی، حرکتی در بین افراد جامعه شده و زمینه ساز بسیاری از بیماری های عصبی، قلبی و... گردیده است. با استفاده از این دستگاه ابداعی، پزشکان و راون شناسان با اندازه گیری فرکانس و ولتاژ اعمال شده به نوک انگشتان دست و پا، که بیشترین نقاط تجمع انرژی در بدن بوده  و ارسال کننده ی بالاترین امواج مغناطیسی بدن می باشند، می توانند اختلاف بین فرکانس ها و ولتاژها را مشخص نموده و بر اساس آن اطلاعات، مشخص نموده که فرد مورد آزمون، مبتلا به ام . اس هست یا نه ؟ در تشخیص افرادی که ام . اسی دارند نیز، در ابتدای شروع بیماری می توان آن را تشخیص داد و قبل از پیشرفت بیماری، از آن جلوگیری نمود.

در مبحث درمانی با استفاده از این دستگاه که با افزایش تدریجی فرکانس و ولتاژ ( در حد تحمل بیمار ) به رگهای خونی، شوک وارد می کند و باعث رد شدن تجمعات خونی و چربی در آنها می گردد، بعد از طی چند مرحله شوک دهی بیمار درمان شده، به خصوص در بیماری آلزایمر باعث گردیده، نورن های مغز فعال شده وعملاً از پیشرفت بیماری جلوگیری شود، و در نتیجه حافظه کم کم به رول طبیعی خود بر می گردد. در بیماران واریسی نیز شوک اعمال شده توسط دستگاه ابداعی، لخته های موجود در موی رگها را به جریان انداخته و درنتیجه در سیستم خونی حل می شوند و بیمار از درد واریسی راحت می شود. در این دستگاه ضعف عصب در انگشتان مشخص می شود و با استفاده از آن می توان به رفع بی حس بودن انگشتان دست کمک نمود.

این دستگاه با قابلیت حساس کردن عصب انگشتان طراحی شده است. همانطور که می دانید امروزه جامعه ما با بیماریهای متعددی دست به گریبان هستند و لذا این دستگاه می تواند دستگاه مناسبی برای تشخیص بیماری ها باشد. که هم بتواند بعضی از بیماریها را درمان کند، یعنی هم جنبه ی تشخیص و هم جنبه درمان دارد . دستگاه هایی که امروزه در بازار موجود است و مورد استفاده قرار می گیرند. دارای جریان الکتریکی نسبتاً بالایی است که موجب اذیت و آزار بیماران در تشخیص می شود، و ضررهایی نیز دارد که بر اعصاب بیمار تاثیر می گذارد و قدرت تحمل آنها را کم می کند. به همین سبب دستگاهی را ابداع نموده و نمونه ساز کردند، که با استفاده از جریان الکتریسته به همراه آب این فشار عصبی را کم کند و ضرر آن را به مراتب پایین بیاورد، از معایب استفاده از دستگاه های موجود می توان به استفاده از سوزنهایی که در آن بکار برده شده اشاره نمود، که بسیار دردناک برای بیمار است و اگر مراحل کار زیاد باشد بیمار دیگر تحمل ندارد، بنابراین در این طرح فقط از آب و جریان بسیار ضعیف برق استفاده شده تا این نوع آسیب ها را نداشته باشد، علاوه بر تشخیص، در بعضی بیماری های عصبی، موجب درمان هم میشود و باعث تسریع در رفع بیماری و حفاظت از سیسمتهای دیگر عصب بدن می گردد.

خانم زهرا داداشی گفتند، نبودن حمایت جدی از طرف مسئولین که در ما ایجاد اطمینان  نماید، تا به ادامه کار و ایجاد کسب و کار راغب باشیم، از مسائل اساسی می باشد. همچنین هر چقدر مصرف و استفاده از محصولات داخلی بیشتر شود، بی کاری و بسیاری از مشکلات کشور مرتفع خواهد شد و حمایت از محصول داخلی به اقتصاد مملکت کمک کرد و بی نیازی نسبت به بیگانگان افزایش می یابد و دست آنان از مملکت و این مرز و بوم کاسته می شود. بیشترین نقش را مسئولین دارند، چرا که سرمایه مملکت در دست آنان و به گردش در آوردنش در دست آنها است، و می توانند از نخبگان و جوانان ما حمایت کرده تا از این سرمایه های ملی به نحو احسن استفاده شود.

بار سنگینی بر دوش خبرنگاران و خدمات رسانه ایی می باشد، چون همه دسترسی به اساتید و بزرگان مملکت ندارند و اینان با رساندن پیامها و درد دلهای مردم به گوش مسئولین می توانند باری از دوش ملت برداشته و صدای مردم شنیده شود. انشاءالله که در مسیر حق قدم برداشته و خداوند هم یاری رسان ما باشد تا شاید به سهم خود جزء کوچکی از مشکلات مملکت و جوانان فرهیخته و شایسته کشور را حل نماییم و با حمایت از آنها بتوانیم از مهاجرت آنان به کشورهای دیگر جلوگیری نمائیم.  

 

انتهای پیام  /

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶:۰۱

شناسه خبر: 95136

مطالب مرتبط :
سوئیچ مخفی درمان سکته قلبی کشف شد

موسسه تحقیقات قلب ویکتور چانگ اعلام کرد؛

سوئیچ مخفی درمان سکته قلبی کشف شد

دانشمندان در انستیتوی تحقیقات قلب ویکتور چانگ در سیدنی یک ژن جدید حیاتی معروف به Klf۱ را کشف کرده‌اند که امید می‌رود بتواند به قلب انسان‌ها کمک کند تا ماهیچه آسیب دیده قلب را پس از حمله قلبی ترمیم کند.

آلزایمر

پژوهشگران دریافتند :

تحریک سیستم دفع مواد زائد مغز در بیماران مبتلا به آلزایمر به وسیله سونوگرافی

راشی مهتا یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه ویرجینیای غربی را هدایت کرد تا سونوگرافی هدفمند را به عنوان یک درمان بالقوه برای آلزایمر بررسی کند.

ویروس کرونا سلول‌های عضلانی قلب را آلوده و از بین می‌برد

محققان دانشکده پزشکی واشنگتن گزارش کردند:

ویروس کرونا سلول‌های عضلانی قلب را آلوده و از بین می‌برد

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن گزارش کردند: آسیب قلبی در بیماران کووید۱۹ به دلیل التهاب در پاسخ به عفونت نیست بلکه ویروس خود در عضلات قلب تداخل ایجاد می‌کند.

ببببببببببببببببببببببببببببببببببببببب

به تازگی کشف شد :

عنکبوت های غول پیکر با استفاده از صدا به جای قدرت دید، حشرات را از هوا خارج می کنند

عنکبوت های غول پیکر از چشمان عظیم خود استفاده می کنند تا طعمه هایی را که روی زمین می چرخند، تشخیص دهند، اما برای طعمه های موجود در هوا، از اندام های حساس به صدا در پاهای خود استفاده می کنند.

تست بزاق در ۱۰ دقیقه سکته قلبی را تشخیص دهد

انجمن قلب و عروق اروپا گزارش کرد؛

تست بزاق در ۱۰ دقیقه سکته قلبی را تشخیص می دهد

انجمن قلب و عروق اروپا گزارش کرد:تحقیقات مقدماتی جدید نشان می دهد که یک آزمایش بزاق ساده می تواند وجود یک نشانگر زیستی پروتئین را مشخص کند که فقط در ۱۰ دقیقه از وقوع حمله قلبی خبر می دهد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب