محققان دانشکده پزشکی واشنگتن گزارش کردند:

ویروس کرونا سلول‌های عضلانی قلب را آلوده و از بین می‌برد

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن گزارش کردند: آسیب قلبی در بیماران کووید۱۹ به دلیل التهاب در پاسخ به عفونت نیست بلکه ویروس خود در عضلات قلب تداخل ایجاد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از نئو اطلس، محققان دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن گزارش کردند: آسیب قلبی در بیماران کووید19 به دلیل التهاب در پاسخ به عفونت نیست بلکه ویروس خود در عضلات قلب تداخل ایجاد می‌کند.

 

یک مطالعه جدید قوی نشان داده است که چگونه، ویروس کرونا ویروس جدید که عامل کووید19 است، می‌تواند بافت قلب را آلوده و آسیب برساند. این تحقیق نشان می‌دهد موارد قبلی گزارش شده از آسیب قلبی در بیماران کووید19 به دلیل التهاب در پاسخ به عفونت نیست بلکه ویروس خود در عضلات قلب تداخل ایجاد می‌کند.

اگرچه کووید19 در ابتدا یک بیماری تنفسی قلمداد می‌شد، گزارش‌های ثابت در سال 2020 نشان داد که بیماران از عوارض قلبی عروقی قابل توجهی رنج می‌برند. اتفاق نظر اولیه در مورد مشکلات قلبی مرتبط با کووید19 نتیجه ثانویه التهاب گسترده‌ای بود که همراه بیماری بود.

کوری لاوین، نویسنده ارشد مطالعه جدید، توضیح می‌دهد: "در اوایل همه‌گیری، ما شواهدی داشتیم که نشان می‌دهد این ویروس کرونا می‌تواند باعث نارسایی قلبی یا آسیب قلبی در افراد سالم شود، که برای جامعه قلب و عروق نگران کننده است." وی افزود: "حتی بعضی از ورزشكاران كه پس از عفونت کووید19 آزاد شده بودند كه می‌توانند به مسابقات دو و میدانی بازگردند، بعداً در قلب خود جای زخم نشان دادند. بحث شده است که آیا این به دلیل عفونت مستقیم قلب است یا به دلیل پاسخ التهابی سیستمیک که به دلیل عفونت ریه رخ می‌دهد. "

برای درک بهتر نحوه تعامل SARS-CoV-2 با بافت قلب انسان، تحقیقات جدید با استفاده از سلول‌های بنیادی مدل‌های عضله قلب را مهندسی کرد. این مدل های in vitro به محققان این امکان را می‌دهد که چگونه ویروس به طور خاص سلول‌های عضلانی قلب را آلوده کند، نشان دهند.

همچنین با الگوبرداری از این ویروس سلول‌های قلبی مسئول انقباض عضلانی، به نام قلب، تخریب می‌شود. این آسیب خاص سلول قلبی می‌تواند در صورت عدم وجود هرگونه التهاب اتفاق بیفتد و یا با التهاب حاصل از آن تقویت شود.

لاوین می‌افزاید: "التهاب می‌تواند ضربه دوم در برابر آسیب‌های ناشی از ویروس باشد، اما التهاب به خودی خود دلیل اصلی آسیب قلبی نیست."

لاوین پیشنهاد می‌کند SARS-CoV-2 برخلاف ویروس‌های دیگر، به طرز غیرمعمولی بر قلب تأثیر می‌گذارد. از آنجا که شناخته شده است ویروس‌های دیگر مانند آنفلوانزا قلب را تحت تأثیر قرار می‌دهند، این ویروس نوع دیگری از سلول‌های ایمنی را به خود جلب می‌کند که می‌تواند به شما در توضیح اینکه چرا آسیب قلبی می‌تواند برای ماه‌ها در بازماندگان کووید19طولانی شود، کمک کند.

لاوین می‌گوید: "به طور کلی، سلول‌های ایمنی دیده می‌شود که به ویروس‌های دیگر پاسخ می‌دهند، با یک بیماری نسبتاً کوتاه در ارتباط هستند که با مراقبت‌های حمایتی برطرف می‌شود." "اما سلول‌های ایمنی که در بیماران قلبی کووید19 مشاهده می‌کنیم، معمولاً با یک بیماری مزمن مرتبط هستند که می‌تواند عواقب طولانی مدت داشته باشد."

مشکلات قلبی پایدار به طور فزاینده‌ای در بیماران بهبود یافته کووید19 شناخته می‌شود. یک مطالعه اخیر ردیابی بیماران کووید19 در بیمارستان در ماه‌های پس از ترخیص، 50 درصد از آنها به نوعی از آسیب قلبی رنج می‌برند.

لاوین و همکارانش از دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس فوراً در حال کار بر روی ساخت مدل‌های جدید حیوانی برای بررسی بهتر تأثیر کووید19بر قلب هستند. دقیقاً مشخص نیست که این آسیب قلبی ممکن است چه مدت طول بکشد، یا چه تاثیری بر سلامت قلب و عروق آینده فرد دارد.

لاوین می‌افزاید: "حتی جوانان مبتلا به علائم بسیار خفیف نیز بعداً می‌توانند دچار مشکلات قلبی شوند که توانایی ورزش آنها را محدود می‌کند." "ما می‌خواهیم بفهمیم چه اتفاقی می‌افتد تا بتوانیم از آن جلوگیری کنیم یا آن را معالجه کنیم."

تحقیقات جدید در ژورنال JACC: Basic to Translational Science منتشر شده است.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://newatlas.com/medical/covid19-heart-damage-virus-infects-muscle-cells/

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 95141

مطالب مرتبط :
حمله قلبی

به تازگی مشخص شد :

تجزیه و تحلیل نور لیزری خالدار می تواند به جلوگیری از حملات قلبی کمک کند

دانشمندان از یک کاتتر مجهز به لیزر برای شناسایی رسوبات پلاک شریانی استفاده می کنند که ممکن است در معرض پارگی باشد.

 بیمار پیوند عضو پس از دریافت ریه‌های آلوده به کووید می‌میرد

مقامات دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان گزارش کردند:

بیمار پیوند عضو پس از دریافت ریه‌های آلوده به کووید می‌میرد

مقامات دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان گزارش کردند: زنی در میشیگان پس از پیوند دو ریه آلوده از اهدا کننده‌ای که مشخصاً به ویروس عامل بیماری پناه داده است، به کووید۱۹ مبتلا شد و بعد از دو ماه درگذشت - علی رغم اینکه اهداکننده هیچ نشانه‌ای از بیماری نشان نداد و در ابتدا آزمایش منفی داشت.

بازیابی عملکرد دو پروتئین مهم و بهبود شناخت در بیماران آلزایمر محقق شد

محققان ایرانی دانشگاه جورجیا گزارش کردند؛

بازیابی عملکرد دو پروتئین مهم و بهبود شناخت در بیماران آلزایمر محقق شد

محققان ایرانی دانشگاه جورجیا گزارش کردند: یک دوره دو هفته‌ای با دوزهای بالا کانابیدیول (CBD) به بازیابی عملکرد دو پروتئین مهم در کاهش تجمع پلاک بتا آمیلوئید، یکی از علائم اصلی بیماری آلزایمر کمک می‌کند و باعث بهبود شناخت در یک مدل آزمایشی آلزایمر خانوادگی زودرس می‌شود.

ویرایش ژن استنشاقی عفونت‌های آنفلوانزا و کرونا را هدف قرار می‌دهد

یک فناوری دور از ذهن محقق شد؛

ویرایش ژن استنشاقی عفونت‌های آنفلوانزا و کرونا را هدف قرار می‌دهد

تیمی از محققان انستیتوی فناوری جورجیا و دانشگاه ایموری برای جلوگیری از تکثیر ویروس آنفولانزا و ویروس عامل کووید۱۹ در موش‌ها، یک روش درمانی مبتنی بر ویرایش ژن ایجاد کرده‌اند.

بازسازی سلول‌های عصبی با سرکوب ژن‌های خاص محقق شد

محققان دانشکده پزشکی ییل گزارش کردند:

بازسازی سلول‌های عصبی با سرکوب ژن‌های خاص محقق شد

محققان دانشکده پزشکی ییل با استفاده از یک صفحه عظیم ۴۰۰ ژن موش، ۴۰ ژن را شناسایی کردند، محققان با سرکوب آن ژن‌ها، توانستند آکسون‌های آسیب دیده را در مدل موش گلوکوم، موش‌هایی که تحت له شدن عصب بینایی قرار داشتند، دوباره تولید کنند.

کویل سیستم تشدید مغناطیس هسته‌ای میدان پائین برای استفاده در سیستم آزمایشگاهی قابل حمل MRI طراحی و ساخته شد

به همت محققان اصفهانی؛

سیستم تشدید مغناطیس هسته‌ای برای نمونه آزمایشگاهی MRI طراحی و ساخته شد

محمدرضا شیروی دانشجوی دکتری برق قدرت، گفت: برای اولین بار در کشور طراحی و ساخت کویل سیستم تشدید مغناطیس هسته ای میدان پائین برای استفاده در سیستم آزمایشگاهی قابل حمل MRI را با موفقیت به پایان رساندیم، با این دستاورد نمونه آزمایشگاهی و سایز کوچک آن را می‌توانیم بسازیم، اما ساخت نمونه واقعی نیازمند توجه ملی است.

مکمل غذایی اثرات ژن خطر آلزایمر  را معکوس می‌کند

محققان دانشگاه MIT گزارش کردند:

مکمل غذایی اثرات ژن خطر آلزایمر را معکوس می‌کند

محققان دانشگاه MIT بر طبق یک مطالعه گزارش کردند: اگر شما یک حامل APOE۴ هستید، پس اگر کولین کافی مصرف نکنید، عواقب وخیم‌تری به دنبال خواهید داشت. حامل‌های APOE۴ بیشتر در معرض کمبود کولین هستند. این ژن توسط حدود ۱۴٪ از جمعیت عمومی، اما تقریباً نیمی از بیماران آلزایمر، آن را حمل می‌کنند.

ایجاد شبکیه‌ای که بینایی نابینایان را باز می‌گرداند

تیمی از مهندسان موسسه پلی‌تکنیک فدرال لوزان؛

ایجاد شبکیه‌ای که بینایی نابینایان را باز می‌گرداند

تیمی از مهندسان موسسه پلی‌تکنیک فدرال لوزان گزارش کردند: ایمپلنت شبکیه جدید همراه با عینک‌های هوشمند مجهز به دوربین و یک میکرو رایانه با تحریک سلول‌های شبکیه چشم، بینایی را برای افراد نابینا فراهم می‌کند.

کشف سلول استخوانی

دانشمندان استرالیایی گزارش کردند؛

کشف سلول استخوانی جدید روزنه امیدی برای درمان بیماری‌های اسکلتی

دانشمندان در استرالیا با بردن میکروسکوپ به ساختارهای اسکلتی بدن انسان، نوع کاملاً جدیدی از سلول استخوانی را کشف کرده‌اند، سلول جدید تعدادی از ژن‌های منحصر به فرد را روشن می‌کند، این امید جدیدی برای درمان بیماری‌هایی مانند پوکی استخوان ایجاد می‌کند.

واکسن mRNA برای درمان بیماری MS موش ایجاد شد

توسط محققان آلمانی؛

واکسن mRNA برای درمان بیماری MS موش ایجاد شد

محققان آلمانی از فناوری مشابه دو واکسن کووید۱۹ (Pfizer/ BioNTech) و (Moderna) اما به روش دیگری استفاده کرده و واکسن mRNA برای درمان بیماری MS مانند موش را ایجاد و آزمایش کردند، آنها اعلام کرده اند نتایج دلگرم کننده است اما ترجمه یک روش درمانی شبیه بیماری MS در موش‌ها ساده نیست و تحقیقات بیشتری لازم است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب