روش جدید جهت تولید انواع آینه های رنگی توسط مخترع قزوینی، آقای بلال ملکی ابداع شد.

در روش ابدایی می توان انواع آینه رنگی با کیفیت بسیار بالا تر، از نظر طول عمر و تنوع در رنگ و با کمترین هزینه تولید نمود و جلوی واردات انواع آینه رنگی بی کیفیت را گرفت.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری قزوین،

روش معمول برای تولید آینه های رنگی، روش حمام شیمیایی است که در محیط آبی انجام می شود در این روش پس از تمیز کردن سطح شیشه با استفاده از محلول اتانول لایه نشانی نقره با استفاده از محلول نیترات نقره و محلول احیا کننده صورت می گیرد. به منظور تولید آینه های رنگی با این روش، از شیشه های رنگی استفاده می شود. به طور مثال برای تولید آینه های دودی از شیشه دودی و به منظور تولید آینه های برنزی از شیشه فلوت برنزی و برای تولید آینه های معمولی از شیشه فلوت سفید معمولی استفاده می شود.

به دلیل ضخامت کم لایه نقره ی کوت شده بر روی شیشه این لایه دارای حساسیت بالایی نسبت به مواد خوردنده و شرایط محیطی می باشد که منجر به کاهش طول عمر  محصول در شرایط  نامناسب محیطی می گردد بطور مثال، آینه نقره اندود که در حمام و محیط های مرطوب مورد استفاده قرار می گیرد، لایه نقره دچار خوردگی شده و متن آن سیاه می شود علاوه بر این شیشه های فلوت رنگی نسبت به شیشه سفید فلوت معمولی به مراتب قیمت بالاتری دارند که در نتیجه  قیمت تمام شده محصول افزایش چشم گیری می یابد.

از معایب روش حمام شیمیایی مصرف بالای آّب در این روش می باشد چرا که تمام مراحل لایه نشانی در محیط آبی انجام می شود، از جمله معایب دیگری که در روش معمول به چشم می خورد تعدد مواد به کار رفته در تولید محلول های نقره کاری می باشد که علاوه بر هزینه بر بودن منجر به آسیب های زیست محیطی می گردد. در روش اسپاترینگ از یک محفظه ی خلاء که توان ایجاد خلاء بین10-3  بار و10-6  بار را دارد استفاده می شود به طور کلی هر چه خلاء ایجاد شده در محفظه  بیشتر باشد لایه ی کوت شده از کیفیت بالاتری برخوردار خواهد بود.

پس از ایجاد خلاء در محفظه، گاز آرگون به عنوان گاز کندوپاش کننده به محفظه تزریق می گردد، گاز آرگون در محفظه خلاء تحت تاثیره اختلاف پتانسیل میدان الکتریکی یونیزه شده و تشکیل پلاسما     می دهد. یون های آرگون یونیزه شده با بار مثبت به سمت پتانسیل منفی که محل قرار گرفتن ماده ی پوشش دهنده که همان تارگت تیتانیوم می باشد حرکت کرده و در اثر برخورد این یون با سطح تیتانیوم مقداری از سطح تیتانیوم کنده شده و در سطح شیشه که همان زیر لایه می باشد انباشته می شود.

همان گونه که ذکر شد وجود خلاء باعث تراکم ماده تشکیل دهنده ی لایه بر روی زیر لایه می گردد و افزایش میزان خلاء رابطه مستقیم با میزان تراکم لایه ی کوت شده بر روی زیر لایه دارد، به این صورت که هر چه میزان خلاء موجود در محفظه بیشتر باشد با عث تراکم بیشتر لایه ی تشکیل شده و در نتیجه کیفیت بیشتر و استحکام مکانیکی و شیمیایی بیشتر زیر لایه می گردد.

از محاسن این روش ساخت آینه های رنگی با استفاده از شیشه ی سفید فلوت معمولی می باشد که قیمت تمام شده ی این محصول را بطور چشم گیری کاهش می هد و از جمله محاسن دیگر این روش عدم آلایندگی زیست محیطی می باشد به طوری که هیچ ماده آلاینده ای را وارد محیط زیست نمی کند. همچنین به صرفه جویی در مصرف آب می توان اشاره کرد که در مقابل روش معمول بسیار ناچیز است، زیرا مراحل لایه نشانی در این روش تماماً در محیط خشک انجام می شود.

به منظور تولید آینه نگاره ای قبل ازعمل لایه نشانی سطح شیشه با استفاده از محلول اتانول تمیز شده و با استفاده از شابلون که طرح مورد نظر بر آن اعمال شده است و با استفاده شده از رنگ و کاردک مخصوص طرح بر روی شیشه منتقل می شود، پس از خشک شده در دستگاه مادون عمل لایه نشاتی و بقیه مراحل بر روی شیشه انجام می گیرد. قابل ذکر است قبل از هرگونه عمل لایه نشانی بر روی شیشه باید از هرگونه چربی و آلودگی کاملا تمیز شود.

با این روش می توان امکانات جدیدی را در آینه کاری اماکن مذهبی و تالارها و موارد دیگر با کیفیت بالاتر و هزینه کمتر ایجاد نمود، از جمله:

  1. تولید اواع آینه های رنگی از شیشه فلوت سفید با روش اسپاترینگ.
  2. افزایش کیفیت محصول از نظر مولفه های مکانیکی و شیمیایی.
  3. قیمت تمام شده پایین تر محصول.
  4. کاهش آثار زیست محیطی تولید.
  5. صرفه جویی قابل توجه در مصرف آب.

 

انتهای پیام  /

 

 

 

 

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱:۴۶

شناسه خبر: 95152

مطالب مرتبط :
اینه

توسط مخترع قزوینی صورت گرفت؛

تولید آینه‌های رنگی با بکارگیری فناوری نانو کوتینگ

مخترع قزوینی از طرح تولید آینه های رنگی با فناوری نانو کوتینگ خبر داد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب