ابداع بخاری گازی هوشمند و ایمن برای کلیه منازل مسکونی و آموزشی و اداری توسط مهندس بهزاد کاملان یکی از مخترعین قزوینی.

یکی از پیشرفته ترین بخاری های گاز سوز، که دیگر باعث مرگ خاموش مصرف کنندگان خود نمی شود و در نتیجه استفاده کنندگان در آرامش خیال به استراحت و انجام کارهای روزانه خود می پردازند، ساخته شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری قزوین،

مهندس بهزاد کاملان درباره اختراع خود اظهار داشتند که: با توجه به آمار رسمی سازمان جمعیت حلال احمر ایران، در خصوص مرگ خاموش بیش از10 هزار نفر از هموطنانمان در طی 10 سال گذشته، ضرورت ابداع این بخاری احساس گردید، لذا انگیزه اصلی از ورود به این طرح جلوگیری از فاجعه مرگ خاموش بوده، بعلاوه  کاهش چشمگیر هزینه گاز مصرفی که سالیانه بالغ بر میلیاردها تومان می باشد و کاهش چشمگیر آلاینده های گازی که نتایج زیست محیطی مخربی بر سلامتی هموطنانمان دارد.

نمونه ساخته شده با ظرفيت 12000 كيلو كالري بر ساعت طراحي شده است و با توجه به وجود فن در اين بخاري كه وزش هواي گرم ايجاد مي نمايد، مي تواند به تنهايي يك واحد 80 متري را گرم نمايد، و در صورتيكه درب هاي اتاق ها باز باشد، كل واحد را گرم مي نمايد.

اهداف اصلی بنده دراین طرح عبارت است از:

  1. در زمان خواب، که افراد متوجه کاهش اکسیژن اطراف خود نشده و فاجعه مرگ خاموش رخ می دهد، سیستم هوشمندی که در این بخاری تعبیه شده، که به طور خودکار بخاری را خاموش می سازد.
  2. همچنین نوعی بخاری طراحی نمایم که، جهت گرم نمودن کلیه اماکنی که نیاز به گرما دارند قابل استفاده باشد و با کمترین هزینه و راندمانی بالا و در حد سیستم های گرمایشی هوشمند مورد استفاده قرار گیرد.
  3. از مهمترین موئلفه های مهم این بخاری، عدم مصرف اکسیژن داخل اطاق می باشد که ابتکار جدید و منحصر به فردی به شمار می رود. جلوگیری از مرگ خاموش ناشی از اتمام اکسیژن بخاری های گازی خانگی است.
  4. استفاده ازاین بخاری هوشمند باعث گردیده درمصرف سوخت کاهش بسیارعمده ای حاصل شود و همچنین باعث شده از تلفات جانی که بر اثر گاز گرفتکی در منازل رخ داده جلوگیری بعمل آمده، کاهش مصرف گاز و حذف منو اکسید کربن از گازهای خروجی بخاری یکی دیگر از مزایای مهم این طرح می باشند. و از جهتی به خاطر هوشمند بودن این بخاری دمای مناسب اطاق و فضایی که این بخاری در آن مستقر است توسط سنسورهایی که دارد، در درجه مناسب 21 تا 23 درجه سانتیگراد تنظیم گردیده و همچنین دارای تایمری است که در زمان خاصی که مد نظر باشد به طور هوشمند روش می گردد.
  5. یکی دیگر از مزیت های این طرح اختراعی این است که،  این بخاری گازی روی دیوار نصب شده و فضای کف اطاق را اشغال نمی نماید.
  6. دارای فن برقی بوده و باعث هم دمایی تمام فضای اطاق می گردد.
  7. دارای کنترلر دیجیتالی بوده و به صورت هوشمند دمای اطاق را کنترل می نماید.
  8. قابلیت دریافت برنامه زمان بندی و ایام تعطیل را دار می باشد، که این بخاری را جهت استفاده در فضاهای اداری، کاری و مدارس بسیار مناسب می گرداند.

این طرح حاصل نتایج تجربی هفت سال کار تحقیقاتی و آزمایشگاهی بنده در مراکز علمی و دانشگاهی می باشد. از مهمترین شاخصه های این بخاری، هم دما نمودن تمام فضاهای یک مجموعه مسکونی یا اداری با حداقل هزینه بوده و این هم دمایی متناسب در طی روز باعث شده تا کمترین استرس دمایی بوجود آمده و در نتیجه سلامت افراد به مخاطره نیفتد، زیرا تغییرات دمایی فصول مختلف و عدم تعادل دمایی بین فضاها و جابجا شدن افراد منجر به سرما خوردگی و بیماری گلو درد در آنها می شود، همچنین عدم انتشار گازهای آلاینده توسط این بخاری باعث شده که بیماری های ریوی و تنفسی کاهش یافته و پدیده وارونگی که مختص به فصل زمستان است بوجود نیاید و در نتیجه افراد در بهترین هوا و دما احساس راحتی نموده. چون در این بخاری خام سوزی بوجود نمی آید، در نتیجه باعث شده  گازی های ناشی از متان نیم سوخته بوجود نیاید. و چون اکسیژن کافی وجود دارد در نتیجه تولید منو اکسید کربن که گازی سمی می باشد تولید نمی گردد و دیگری خطری برای مصرف کنندگان این نوع بخاری بوجود نمی آید.

 

انتهای پیام  /

 

 

 

زمان انتشار: جمعه ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳:۲۷

شناسه خبر: 95160

کلید واژه‌ها:
مطالب مرتبط :
هوشمند‌سازی تجهیزات موروث، گامی در تحول صنعت/ رویکرد ویژه اولین نمایشگاه مجازی اینترنت اشیاء

دبیر کمیته اینترنت اشیاء دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه اصفهان گفت:

هوشمند‌سازی تجهیزات موروث، گامی در تحول صنعت/رویکرد ویژه اولین نمایشگاه مجازی اینترنت اشیاء

دبیر کمیته اینترنت اشیاء دانشگاه اصفهان، گفت: هوشمند‌سازی تجهیزات موروث، گامی در تحول صنعت است که ورود جدی شرکت‌های دانش بنیان را می‌طلبد، این رویکرد ویژه اولین نمایشگاه مجازی اینترنت اشیاء نیز هست.

عفونت ادراری

به تازگی رخ داد :

درمان و عدم بازگشت عفونت ادراری با واکسن های مثانه

محققان واکسنی تولید کرده اند که دستگاه ادراری را پاکسازی می کند.

۱

علم و فناوری گزارش می دهد؛

ساخت ربات هوشمندی که توانایی راه رفتن را برای کودکان معلول فراهم می کند + فیلم و عکس

محققان به تازگی از نوعی ربات هوشمند به نام "Trexo Robotics " رونمایی کرده اند که می تواند امکان دوباره راه رفتن را برای کودکان معلول فراهم آورد؛ این ربات همچنین قابلیت اتصال به اینترنت را دارد و والدین می توانند با کمک تلفن هوشمندشان آن را کنترل کنند.

مرگ خاموش ۲۱۴ نفر در ۴ ماه نخست امسال/ استان بوشهربدون فوتی

علم و فناوری گزارش می‌دهد؛

مرگ خاموش ۲۱۴ نفر در ۴ ماه نخست امسال/ استان بوشهربدون فوتی

بنابر آمار اعلام شده توسط سازمان پزشکی قانونی کشور در چهار ماه نخست سال، بیشترین فوتی‌های ناشی از مسمومیت با گاز مونوکسید کربن مربوط به استان‌های تهران با ۴۰ فوتی است و استان بوشهر جز ۵ استانی است که هیچ فوتی ناشی از مسمومیت با گاز مونوکسید کربن به ثبت نرسیده است.

کولر گازی

مصاحبه با مخترع کولر نانو ترمو الکتریکی

اختراع کولر نسل جدید توسط نخبه قمی

مصاحبه با بسیجی نخبه قمی که با اختراع کولر نانو ترمو الکتریکی اش , انقلابی در صنعت تهویه مطبوع به راه خواهد انداخت و کولر های گازی پرمصرف و گران را بازنشسته خواهد کرد

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب